پنجشنبه ۶آبان ۱۴۰۰/ آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۶۶نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۶۱۹۸نفر، در آذربایجان غربی به ۱۷۲۳۳نفر، در البرز به ۱۳۷۴۸نفر، در اصفهان به ۳۱۷۲۵نفر، در ایلام به ۴۴۳۸نفر، در تهران به ۱۰۹۱۷۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۰۱۶نفر، در خراسان رضوی به ۳۸۱۱۰نفر، در خراسان شمالی به ۵۹۳۳نفر، در فارس به ۱۷۰۴۵نفر، در کردستان به ۷۴۹۲نفر، در کرمانشاه به ۸۵۶۴نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۳۹۴نفر، در گیلان به ۱۶۲۶۰نفر، در مازندران به ۱۷۱۳۰نفر و در مرکزی به ۸۵۱۳نفر رسیده است.

زالی رئیس ستاد کرونا در تهران گفت: «تعداد بیماران بستری‌مان ۳۲۴۲نفر است که۱۲۹۰ نفر در ICU هستند. مراجعین سرپایی در ۲۴ساعت گذشته بالغ بر ۱۰هزار و ۹۰۰بیمار بوده. کماکان با توجه به شرایط و پیچیدگی‌های تهران همه آمارها در تهران شکننده تلقی می‌شود» (ایسنا ۶آبان ۱۴۰۰).

روزنامه حکومتی اعتماد امروز نوشت: «کهگیلویه و بویر‌احمد، زنجان، کرمان، خوزستان، فارس، مازندران، البرز، مرکزی، آذربایجان شرقی، گیلان و لرستان از جمله استانهایی هستند که طی روزهای گذشته خبر از افزایش ابتلا و فوت، افزایش بستریها، خروج شهرهای استان از وضعیت آبی (کم خطر)، دو رقمی شدن تعداد فوتی‌ها، افزایش مراجعات سرپایی به بیمارستانها، پیشروی رنگ قرمز و سه رقمی شدن تعداد مبتلایان و افزایش تعداد شهرهای در وضعیت قرمز را گزارش داده‌اند»

در آذربایجان شرقی، دانشگاه پزشکی تبریز اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۷۹بیمار جدید بستری شدند و ۱۶بیمار بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند. هم اکنون ۱۰۰۹بیمار بستری هستند» (ایسنا ۶آبان ۱۴۰۰) /

در مازندران معاون دانشگاه پزشکی گفت: «در دو هفته گذشته به‌صورت روزانه ۴۰۰ تا ۴۵۰نفر به‌دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ و وخامت جسمانی در بیمارستانهای استان بستری شدند» (ایرنا ۶ آبان۱۴۰۰).

در کرمانشاه، دانشگاه پزشکی با اشاره به افزایش بیماران بستری گفت: «۱۸۵ بیمار طی ۲۴ساعت گذشته بستری شده در حالی‌که ۱۵۸مورد ترخیص شده‌اند. هم‌اکنون ۶۸۸بیمار بستری که ۱۵۰مورد در ICU و ۳۱بیمار هم اینتوبه هستند. هم‌چنین در حال حاضر ۱۶ کودک مبتلا به کرونا بستری می‌باشند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۶ آبان۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، دانشگاه پزشکی مشهد اعلام کرد: «در حال حاضر روزانه ۲۰۰بیمار در خراسان رضوی بستری می‌شوند. اگر روند افزایش بیماران با همین منوال پیش برود تا ۱۰روز آینده مشهد نارنجی خواهد شد» (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۶ آبان۱۴۰۰)

در اصفهان، دانشگاههای پزشکی اصفهان و کاشان اعلام کردند: در ۲۴ساعت اخیر ۲۶۹بیمار جدید بستری ۲۳نفر فوت شدند. در حال حاضر۱۵۱۲ بیمار بستری که ۲۶۰نفر از آنها در ICU قرار گرفته‌اند (ایمنا ۶آبان ۱۴۰۰).

پنجشنبه   ۶آبان ۱۴۰۰