اخیراً اعلام شد بنیاد برکت خامنه‌ای واکسن وارد کرده است. بنیادی که نزدیک به دو سال از ورود هر واکسنی به ایران جلوگیری کرد تا خودش واکسن بسازد و چون واکسن تقلبی‌اش ناکارآمد از آب درآمد اکنون به وارد کردن واکسن چینی روی آورد.

رسانه‌های حکومتی اعلام کردند دولت رئیسی در یک رانت بزرگ، واردات ۲۰میلیون دز واکسن سینوفارم را به بنیاد برکت متعلق به ستاد اجرایی فرمان خمینی واگذار کرد. ستاد اجرایی فرمان خمینی در واقع اسم مستعار خامنه‌ای است.

بلافاصله وزارت بهداشت رئیسی اعلام کرد تنها مجموعه واردکننده واکسن از چین به کشور، هلال احمر بوده است و چنین حاشیه‌سازی‌هایی آن هم از سوی رسانه‌های رسمی کشور، تخریب تولید داخلی و اعتماد عمومی نسبت به واکسن ایرانی است.

کمی بعد روزنامه حکومتی جهان صنعت ۱۰آبان۱۴۰۰ نوشت: «در نامه‌یی که به امضای سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو رسیده تأکید شده که ۲۰میلیون دوز واکسن سینوفارم که بنیاد برکت مسوولیت‌های مالی و واردات آن را برعهده گرفته است، جایگزین معاملات رسمی و دولتی دوجانبه برای تأمین واکسن سینوفارم نمی‌شود».

معنی ساده و روشن این نکته این است که هلال‌احمر کار خودش را می‌کند و بنیاد برکت خامنه‌ای هم کار خودش را! و به این ترتیب خامنه‌ای وقتی نتوانست واکسنهای تقلبی‌اش را به مردم قالب کند، به وارد کردن واکسن از چین روی آورد تا به‌هرحال در بازار مرگبار کرونا، جیبش را به‌هرحال پر کند.

 سه‌شنبه ۱۱آبان  ۱۴۰۰