جمعه ۱۴آبان۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۷۰هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۶۳۲۸نفر، در اصفهان به ۳۲۱۱۰نفر، در تهران به ۱۱۰۴۰۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۰۶۶نفر، در خراسان رضوی به ۳۸۴۸۵نفر، در خراسان شمالی به ۵۹۹۳نفر، در سمنان به ۶۲۷۰نفر، در فارس به ۱۷۳۰۵نفر، در کرمان به ۱۲۵۳۲نفر، در کرمانشاه به ۸۷۰۴نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۴۷۴نفر، در لرستان به ۱۵۶۲۰نفر، در مرکزی به ۸۵۹۳نفر و در یزد به ۷۷۲۸نفر رسیده است.

عشرتی، عضو هیأت علمی دانشگاه پزشکی ایران گفت: «از یک ماه قبل حدس می‌زدیم که افزایش مواردی از اواخر مهر تا اوایل آبان داریم که همین اتفاق هم افتاد. وضعیت تهران هم برای ما تصویری کلی از کشور است؛ وقتی روند کشوری بالا برود، تهران هم به همان سرعت روند افزایشی به خود می‌گیرد» (ایسنا ۱۴آبان۱۴۰۰).

وزارت آموزش و پرورش رژیم امروز اعلام کرد: دانش‌آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم از ۱۵آبان و پایه‌های هفتم، هشتم و نهم و دوره ابتدایی نیز از ابتدای آذر به مدرسه خواهند رفت (تسنیم، ۱۴آبان۱۴۰۰). بندپی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع دو هفته پیش با اعتراف به غیراستاندارد بودن واکسیناسیون کرونا در ایران، بازگشایی مدارس را اقدامی «انتحاری» خوانده بود.

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی با اشاره به افزایش بیماران مبتلا به کرونا گفت: «در شبانه روز گذشته ۸۴۶نفر مبتلا به بیماری کرونا شدند. هم‌اکنون ۱۰۲۹نفر بستری و ۲۲۵نفر در ICU و ۴۵نفر نیز وصل به ونتیلاتور شدند» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۴آبان۱۴۰۰).

در کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار بویراحمد گفت: «از ابتدای فروردین‌ماه امسال تاکنون ۱۰۹۱دانش‌آموز در این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند که ابتلای ۲۴۲نفر آنان از اول مهرماه بوده است» (ایرنا ۱۴آبان۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «آمار بیماران مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته افزایش نشان می‌دهد. در شبانه روز گذشته، ۳۶۳بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شده‌اند. در حال حاضر ۴۴۹بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان بستری، که از این تعداد، ۸۳نفر در ICU بستری هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۴آبان۱۴۰۰).

جمعه ۱۴آبان ۱۴۰۰