به گزارش هه‌نگاو شامگاه جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ نیروهای اداره اطلاعات مریوان به روستای «نی» از توابع این شهر هجوم برده و اقدام به بازداشت دست‌کم پنج هموطن به نام‌های محمد احمدی، فرید درخشانی، کیوان مینویی، ادریس بهرامیان و عبدارحمن‌افشار نموده‌اند.
همان روز، سه تن دیگر اهل بانه به نام‌های سعید قادری، کُردو حسین‌پور و علی (فامیلی نامشخص) پس از احضار به اداره اطلاعات شهرستان بانه بازداشت شده‌اند.
روز جمعه یک هموطن اهل روستای «پیرعمران» از توابع سقز با هویت ایوب مینایی و روز پنج‌شنبه نیز دو تن دیگر اهل این روستا به نام‌های سامان خسروی و جمال عزیزی توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شده‌اند.
هه‌نگاو روز پنج‌شنبه از بازداشت دو هموطن دیگر در روستای «ملقرنی» سقز به نام‌های عبدالله مهجور و محمد مهجور و همچنین بازداشت ۱۴ شهروند دیگر در بانه به نام‌های صلاح پزشکی، رفیق پزشکی، مناف (وفا) پزشکی، بهزاد پزشکی، کریم پزشکی، ابوبکر پزشکی، لقمان پزشکی، احمد پزشکی، فرهاد پزشکی، فرزاد پزشکی، ارسلان پزشکی، کامران پزشکی، جمال مروتی و عثمان محمدپور خبر داده بود.
هه‌نگاو مطلع شده است که تمامی افراد بازداشت شده در شهرهای سقز، بانه و مریوان به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده‌اند و هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در درسترس نیست.
شماری از کانال‌های محلی از بازداشت دو هموطن دیگر اهل بانه به نام‌های شکرالله پزشکی و شورش پزشکی خبر داده‌اند که پس از پیگیری‌های هه‌نگاو معلوم شد که این خبر کذب بوده و آنها بازداشت نشده‌اند.
شنبه ۲۲آبان ‌۱۴۰۰