یکشنبه ۲۳آبان۱۴۰۰ / آمار قربانیان  کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۷۵هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۷۷۲۸نفر، در اردبیل به ۵۹۶۰نفر، در اصفهان به ۳۲۵۰۵نفر، در بوشهر به ۵۳۱۹نفر، در تهران به ۱۱۱۶۱۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۱۰۶نفر، در خراسان رضوی به ۳۸۸۵۵نفر، در خوزستان به ۲۹۰۱۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۲۴۵نفر، در فارس به ۱۷۵۵۰نفر، در قزوین به ۵۴۳۹نفر، در قم به ۱۲۹۱۰نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۵۳۴نفر، در گیلان به ۱۶۵۶۵نفر، در مازندران به ۱۷۴۰۰نفر و در مرکزی به ۸۶۸۳نفر رسیده است.

یونسیان عضو کمیته علمی ستاد کرونا در مورد پیک ششم و مرگ و میر روزانه گفت: «مسأله مهم این است که این وضعیت نسبتاً باثبات در سطح بالایی از ابتلای روزانه است، زمان رسیدن به آمار مرگ‌ومیر دو رقمی قابل پیش‌بینی نیست و همین‌طور آغاز موج ششم که نمی‌شود شروع آن را رد کرد» (ایلنا ۲۳آبان۱۴۰۰).

در خوزستان، رئیس دانشگاه پزشکی اهواز گفت: شرایط فعلی کرونایی استان آتش زیر خاکستر است. هر لحظه ممکن است شاهد پیک جدید از کرونا باشیم (خبرگزاری نیروی قدس ۲۳آبان۱۴۰۰).

در قزوین، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت اخیر بستریهای کرونایی ۵۰درصد و کل بستریها ۸درصد افزایش داشته است. هم‌چنین مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا دو و نیم برابر روز گذشته است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۳آبان۱۴۰۰).

در فارس، شهرستانها نشان از تغییر به سمت گسترش دوباره بیماری کرونا دارد. شهرستانهای قرمز از ۲ به ۵رسیده است. بستریها به ۱۵۴۲نفر رسیده و ۱۹۵نفر در ICU هستند (خبرگزاری نیروی قدس ۲۳آبان۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: از ۴۲۵بیمار بستری۱۰۳ نفر در ICU هستند. ۸۶بیمار کرونایی هم شبانه روز گذشته بستری شدند (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۲۳آبان۱۴۰۰).

در اصفهان، دانشگاههای پزشکی اصفهان و کاشان اعلام کردند: در ۲۴ساعت اخیر ۱۸۵بیمار جدید بستری شدند. در حال حاضر ۱۱۱۰بیمار بستری هستند که ۱۸۹نفر از آنها در ICU هستند. ۲۴بیمار نیز جان باختند (ایمنا ۱۹ آبان۱۴۰۰).

یکشنبه ۲۳ ابان ۱۴۰۰