دوشنبه ۲۴آبان۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۷۶هزار و ۳۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۶۴۸۸نفر، در البرز به ۱۴۰۲۸نفر، در اصفهان به ۳۲۵۵۵نفر، در تهران به ۱۱۱۷۱۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۶۵۰نفر، در خراسان رضوی به ۳۸۸۸۵نفر، در فارس به ۱۷۵۸۰نفر، در کردستان به ۷۷۲۷نفر، در کرمان به ۱۲۷۲۲نفر، در کرمانشاه به ۸۸۴۹نفر، در گلستان به ۱۰۴۶۵نفر، در لرستان به ۱۵۷۸۵نفر و در یزد به ۷۸۳۳نفر رسیده است.

در قزوین، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «موارد قطعی ابتلا به کرونا در استان ۲برابر و بیماران کرونایی بدحال در مقایسه با روز قبل ۲۰درصد افزایش داشته است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۴آبان۱۴۰۰).

در کرمان، تعداد بیماران کرونایی در استان افزایش زیادی داشته و زنگ خطر شیوع موج ششم کرونا در بزرگترین استان کشور به صدا درآمده است و شهرها از رنگهای آبی و زرد به سمت نارنجی و قرمز رفته است (خبرگزاری نیروی قدس ۲۴آبان۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، مدیریت کرونا در استان رضوی نسبت به احتمال افزایش تعداد شهرستانهای قرمز هشدار داد و اعلام کرد: «وضعیت کرونا شکننده است و تعداد مبتلایان در برخی از مناطق استان رو به افزایش است. در صورت تداوم وضعیت موجود احتمال قرمز شدن برخی از شهرهای نارنجی مانند قوچان و خواف وجود دارد» (ایرنا ۲۴آبان۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۵۱بیمار جدید مبتلا به کرونا بستری شدند. در حال حاضر ۱۴۲۹بیمار کرونایی بستری است که ۱۷۷نفر آنها در ICU هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۴ آبان۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «مهریز و خاتم در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند. در حال حاضر ۴۳۳بیمار مبتلا به کرونا بستری و ۸۹نفر در ICU هستند و در شبانه روز گذشته ۸۶نفر بستری شدند» (ایسنا ۲۴آبان۱۴۰۰).

در اصفهان، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ساعت گذشته ۳۴۷نفر به کرونا مبتلا شدند. در حال حاضر ۹۰۱بیمار در اصفهان بجز آران و بیدگل بستری‌اند که ۱۹۱نفر از آنها در ICU بستری هستند (ایمنا ۲۴آبان۱۴۰۰).

دوشنبه ۲۴آبان ۱۴۰۰