چهارشنبه ۲۶آبان۱۴۰۰/ آمارقربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۷۷هزار و ۴۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۶۵۲۳نفر، در البرز به ۱۴۰۴۸نفر، در اصفهان به ۳۲۶۳۰نفر، در ایلام به ۴۵۴۳نفر، در تهران به ۱۱۱۹۳۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۱۲۱نفر، در خراسان رضوی به ۳۸۹۶۰نفر، در سمنان به ۶۳۴۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۲۸۰نفر، در فارس به ۱۷۶۵۵نفر، در قزوین به ۵۴۶۴نفر، در قم به ۱۲۹۴۵نفر، در کردستان به ۷۷۵۷نفر، در کرمانشاه به ۸۸۷۹نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۵۵۴نفر، در لرستان به ۱۵۸۳۰نفر و در مرکزی به ۸۷۱۳نفر رسیده است.

در اصفهان مدیر شبکه بهداشت اردستان روند ابتلا به ویروس کرونا را صعودی اعلام کرد و گفت: «وضعیت اردستان در حالت فوق بحرانی شیوع کرونا است و می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را برای خانواده‌ها داشته باشد» (ایسنا ۲۶آبان۱۴۰۰).

در ایلام، معاون دانشگاه پزشکی ایلام گفت: «هنوز آمار بیماران بستری کرونا بالا است. استان ایلام در کشور بالاترین میزان بستری روزانه به نسبت جمعیت را در بین همه استانها دارد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۶آبان۱۴۰۰).

در قزوین، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت اخیر موارد قطعی ابتلا به کرونا ۳۴درصد و بیماران بستری ۱۶درصد و بیماران بدحال ۱۵.۵درصد افزایش داشته است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۶آبان۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: وضعیت هم‌چنان شکننده است درصد موارد سرپایی و مراجعه کنندگان به مراکز ۱۶ساعته هنوز بالاست. طی ۲۴ساعت گذشته ۱۴۸بیمار جدید در فارس بستری و ۱۷۳نفر نیز در ICU نگهداری می‌شوند (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۶آبان۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، ستاد کرونا اعلام کرد: «در شبانه روز گذشته ۵۵۲بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شد. هم‌اکنون ۸۴۱بیمار بستری، ۱۹۶نفر در ICU و ۴۳بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۶آبان۱۴۰۰).

روزنامه حکومتی همدلی امروز نوشت: «واکسنهای وارداتی یا داخلی تولیدشده به‌نحوی هستند که حتی دولت مسئولیت عواقب تزریق را برعهده نمی‌گیرد و مسئولیت عوارض احتمالی طی تعهدنامه‌ای برعهده تزریق کننده است. برخی برندهای واکسن موجود چنان نامعتبر هستند که حتی تأییدیه برای مصرف آزمایشی و اضطراری دریافت نکرده‌اند و پس از این‌که به‌طور گسترده به مردم تزریق‌شده‌اند، بی‌سر و صدا جمع‌آوری‌شده‌اند».

چهار‌شنبه ۲۶آبان ۱۴۰۰