پنجشنبه ۲۷آبان۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۷۷هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۷۷۸۸نفر، در اردبیل به ۶۰۰۰نفر، در اصفهان به ۳۲۶۷۰نفر، در بوشهر به ۵۳۳۹نفر، در تهران به ۱۱۲۰۳۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۶۶۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۸۹۹۵نفر، در خوزستان به ۲۹۱۰۰نفر، در فارس به ۱۷۶۹۰نفر، در کرمان به ۱۲۷۸۲نفر، در گلستان به ۱۰۴۸۵نفر، در گیلان به ۱۶۶۲۵نفر، در مازندران به ۱۷۴۶۵نفر، در همدان به ۸۸۹۳نفر و در یزد به ۷۸۵۸نفر رسیده است.

شریفی سرپرست مرکز آمار و فناوری وزارت بهداشت، گفت: «روند بستری در شهرستانهای قرمز کرونایی صعودی است. شهرهای مرزی ما مثل زابل، پاوه، بانه قرمز و افزایشی هستند، اکنون بیشترین دغدغه ما در نواحی از خراسان جنوبی است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷آبان۱۴۰۰). .

در یزد، معاون دانشگاه پزشکی از افزایش ۵۰درصدی موارد سرپایی ابتلا به کرونا و افزایش ۱۰۰درصدی بیماران بستری نسبت به دو هفته قبل در شهرستان بهاباد خبر داد (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۲۷آبان۱۴۰۰).

در مازندران، «کرونا هم‌چنان جولان می‌دهد و پیش‌بینیها حکایت از آن دارد که موج ششم دور از انتظار نیست هم‌اکنون ۳۸۸بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستانهای استان بستری هستند» (ایسنا ۲۷آبان۱۴۰۰).

در کردستان، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «وضعیت در کردستان شکننده است بستریهای بیشتر شده و شهرستان بانه در وضعیت قرمز، سروآباد، قروه، بیجار در وضعیت زرد و سایر شهرستانها نارنجی هستند» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۷ آبان۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «۱۹۰ بیمار کرونایی در ICU بستری هستند. و در شبانه روز گذشته ۱۵۸بیمار جدید بستری شدند. هم‌اکنون تعداد بیماران بستری به ۱۴۲۸نفر رسیده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷آبان۱۴۰۰).

روزنامه حکومتی جهان صنعت امروز نوشت: «امروزه اخبار بیماری کرونا و عدم اطمینان به مسئولان در تصمیم‌گیریها باعث کاهش تاب‌آوری مردم شده است. این کاهش تاب‌آوری در مواجهه با مشکلات فقط مختص قشر کارگر یا کارمند نیست بلکه اساتید دانشگاه، و سیاست هم امروز زود عصبی می‌شوند و سر دانشجویان و هواداران و جامعه، داد و فریاد راه می‌اندازند»

پنجشنبه ۲۷آبان ۱۴۰۰