روزنامه دٍ مورخن ۲۶ آبان۱۴۰۰ نوشت: سلول تروریستی خفته رژیم ایران از شهر آنتورپ که قصد داشت در سال۲۰۱۸ بمبی را در نزدیکی پاریس منفجر کند، ممکن است یک عضو دیگر نیز داشته باشد.

روند جدید قضایی فقط یک روز و نیم طول خواهد کشید… اسناد دادگاهی فاش نشده، فرضیه وجود فردی به‌نام «نگار» به‌عنوان عضو دیگر سلول تروریستی خفته را نشان می‌دهد.

نگار در ۲۹ژوئن ساعت ۱۱: ۵۰صبح به امیر سعدونی می‌نویسد همه پیام‌ها را پاک کند: «و همه چیز را از سیستم پاک کن». این واقعیت که نگار دوست دختر ایرانی امیر نیست، عمدتاً از تجزیه و تحلیل دکل‌های تلفن همراهی که آیفون او با آنها تماس داشته است، آشکار می‌شود.

در زندان مکالمات نسیمه نعامی و امیر سعدونی شنود می‌شود. بازپرسان شنیدند که امیر به نسیمه قول داده که در بازجوییهایش درباره هویت واقعی نگار دروغ بگوید. بعد نسیمه می‌گوید «اسمش رو نیاور و راجع به او حرف نزن».

حسین عابدینی از اعضای شورای ملی مقاومت ایران می‌گوید: قطع روابط دیپلماتیک بلژیک با رژیم ایران یک موضوع امنیت عمومی است.

روز پنجشنبه ۲۷آبان ۱۴۰۰ دادگاه استیناف آنتورپ بلژیک در دومین جلسه خود که از ساعت ۲بعدازظهر آغاز شد به پرونده سه مزدور اطلاعات آخوندی همدست اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست بمبگذار رژیم آخوندی رسیدگی کرد. سه مزدور همدست اسدی بخشی از شبکه تروریستی و جاسوسی رژیم آخوندی در اروپا هستند که با سو استفاده از حق پناهندگی و یا تابعیت در کشورهای اروپایی امنیت پناهندگان و مخالفان ایرانی را به خطر می‌اندازند.

همزمان با دومین جلسه دادگاه استیناف بمب‌گذاری در گردهمایی بزرگ مقاومت در سال۹۷ ایرانیان آزاده و اشرف‌نشانان در مقابل دادگاه آنتورپ یک گردهمایی برگزار کردند و خواستار محکومیت مزدوران تروریست رژیم آخوندی و تعطیل سفارتخانه‌های رژیم به‌عنوان لانه‌های جاسوسی و تروریسم علیه پناهندگان ایرانی در کشورهای اروپایی شدند.

در جلسه اول دادگاه استیناف آنتورپ بلژیک که روز چهارشنبه شروع شد دادستان کیفرخواست خود علیه سه مزدور نام برده را قرائت کرد و به‌دنبال آن وکیل مدافع مقاومت ایران و هم‌چنین حسین عابدینی به‌عنوان شاکی سخن گفتند و سپس وکلای مزدوران امیر سعدونی و نسیمه نعامی نکاتی را مطرح کردند.

در دومین جلسه یکی از وکلای رژیم در ارتباط با مهرداد عارفانی که از سوی وزارت اطلاعات تحت پوش نویسنده شاعر و فعال حقوق‌بشر در سلول خفته تروریستی رژیم جا داده شده بود سخنرانی کرد و با طرح ترفندهای مختلف تلاش کرد چنین وانمود کند که مهرداد عارفانی برای رژیم جاسوسی می‌کرده اما تروریست نبوده و درخواست تجدید نظر و تخفیف در حکم این مزدور کرد.

در ادامه این جلسه وکیل ریک ون راسل وکیل مقاومت ایران به پاسخگویی به ادعاهای وکلای مزدوران پرداخت که تا لحظه تنظیم این خبر جلسه دادگاه هم‌چنان ادامه دارد.

در جلسه روز چهارشنبه دادگاه استیناف آنتورپ دادستان در کیفر خواست خود توضیح داد که هر سه مزدور می‌دانسته‌اند این عملیات علیه اپوزیسیون ایران و دهها هزار نفری بود که در صحنه بوده‌اند برای انجام آن آماده‌سازیهای طولانی و بسیار حرفه‌یی در چندین کشور صورت گرفته بود. دادستان هم‌چنین تأکید می‌کند که این سه نفر می‌توانستند در هر مرحله‌ای کنار بکشند ولی انتخاب آنها این بوده که در این عملیات شرکت کنند. که تحت هدایت وزارت اطلاعات رژیم صورت می گرفت.

در این کیفرخواست دادستان هم‌چنین ارتباطات دیپلمات تروریست رژیم اسدالله اسدی با این سه مزدور را با جزئیات کامل و میزان مبالغی از اسدی دریافت کرده‌اند را شرح داد.

عارفانی در زمانی که در داخل ایران بود از مخالفان رژیم عکس و فیلم جمع‌آوری می‌کرد. او در روز عملیات بمب‌گذاری در پاریس دو موبایل داشت که یکی از آنها با کارت اتریشی بود که فقط شماره اسدی در آن بوده است.

عارفانی در اوایل دهه۶۰ در زندان برای کار کردن علیه مجاهدین به استخدام رژیم در آمد. او بعداً به اروپا فرستاده شد و از پوشش شاعری و ضدیت با خدا و مذهب برای ردگم کردن از مزدوری برای اطلاعات آخوندها، استفاده می‌کرد.

پنجشنبه ۲۷آبان ۱۴۰۰