شنبه ۲۹آبان۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۷۸هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۷۸۶۸نفر، در اردبیل به ۶۰۱۵نفر، در البرز به ۱۴۰۷۳نفر، در اصفهان به ۳۲۷۶۵نفر، در تهران به ۱۱۲۲۶۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۰۷۰نفر، در خراسان شمالی به ۶۰۸۳نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۳۱۵نفر، در فارس به ۱۷۷۶۰نفر، در قزوین به ۵۴۸۴نفر، در کرمان به ۱۲۸۱۷نفر، در کرمانشاه به ۸۸۹۹نفر، در گیلان به ۱۶۶۶۰نفر و در مرکزی به ۸۷۳۸نفر رسیده است.

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «اگر پوشش کافی واکسیناسیون انجام نشود بی‌تردید پیک ششم را خواهیم داشت. زمانی که امواج جدید بیماری به‌صورت طغیانها و یا شبه طغیان شکل می‌گیرد هیچ کشوری از این پاندمی مصون نیستند (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۹ آبان۱۴۰۰).

خبرگزاری نیروی قدس امروز نوشت: «۸شهرستان در وضعیت بحرانی قرار دارند و این شهرستانها عبارتند از: اشنویه، پیرانشهر (آذربایجان غربی)، طبس، فردوس (خراسان جنوبی)، زابل (سیستان و بلوچستان)، زرند، شهربابک (کرمان) و خاتم (یزد)»

در کرمان، رئیس دانشگاه پزشکی از روند صعودی بیماری خبر داد و گفت سه هفته است به‌طور متوسط روزانه ۶۵۰بیمار در بیمارستانهای استان بستری شده‌اند» (ایسنا ۲۹آبان۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی ستاد استانی کرونا اعلام کرد: «در شبانه روز گذشته ۱۲۵بیمار بستری شدند. کل بستری شدگان به ۸۱۶نفر رسیده که ۲۰۳نفر در ICU و ۴۰نفر نیز فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۹آبان۱۴۰۰).

در اصفهان، دانشگاههای پزشکی اصفهان و کاشان اعلام کردند: هم‌اکنون ۹۱۱بیمار مبتلا به کرونا بستری که از این تعداد ۱۸۴بیمار در ICU نگهداری می‌شوند. در ۲۴ساعت گذشته ۱۵بیمار نیز جان خود را از دست داده‌اند (ایمنا ۲۹آبان۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۴۵بیمار مبتلا به کرونا بستری شدند. هم‌اکنون ۱۳۵۳نفر بستری که ۱۷۷نفر از آنها در ICU نگهداری می‌شوند» (برنا ۲۹آبان۱۴۰۰).