دوشنبه اول آذر۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۷۹هزار و ۷۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۷۹۲۳نفر، در البرز به ۱۴۱۰۸نفر، در اصفهان به ۳۲۸۴۰نفر، در بوشهر به ۵۳۵۹نفر، در تهران به ۱۱۲۴۵۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۶۸۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۱۲۰نفر، در خوزستان به ۲۹۱۹۰نفر، در فارس به ۱۷۸۲۰نفر، در کردستان به ۷۸۱۷نفر، در کرمان به ۱۲۸۴۷نفر، در کرمانشاه به ۸۹۲۴نفر، در گلستان به ۱۰۵۱۵نفر، در گیلان به ۱۶۶۹۰نفر و در لرستان به ۱۵۹۰۰نفر رسیده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: بیش از ۱۴۰نفر از پزشکان ما در عرصه مبارزه با کرونا، جان‌شان را از دست دادند و بیش از ۲۵۰نفر در کل جامعه پزشکی جان باختند که البته آمار غیررسمی و ثبت نشده حتماً بیش از این است. وقتی با دوران جنگ ایران و عراق مقایسه کنید، شاهدیم که حداقل در بین پزشکان بیش از سه برابر دوران جنگ جان باختند. « (ایسنا ۱آذر۱۴۰۰).

خبرگزاری نیروی قدس امروز نوشت: «روز گذشته تغییر جهت ۱۸۰درجه‌ای نرخ ابتلای روزانه نشان داد هنوز خطر برطرف نشده و نگرانی از تشدید همه‌گیری همواره وجود دارد. در شرایطی که هنوز آمارها تک رقمی نشده و پوشش واکسیناسیون به سطح حداقل ۸۵درصدی نرسیده، می‌تواند مشکل ساز بوده و روند مقابله با ویروس منحوس را وارد فاز نگران کننده‌ای کند و دوباره همان تجارب تلخ تابستان تکرار شود»

در کرمانشاه، سخنگوی ستاد کرونا گفت: «۸۳ بیماری در ۲۴ساعت گذشته با علائم کرونا بستری شده که در همین بازه زمانی ۱۳بیمار از بیمارستانهای سطح استان ترخیص شده‌اند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۱آذر۱۴۰۰).

در فارس، سرپرست دانشگاه پزشکی شیراز با اشاره به خطر شیوع همزمان آنفلوانزا و ویروس کرونا گفت: «انتشار دو بیماری به‌صورت همزمان، آغاز یک بحران جدید نگران‌کننده است و می‌تواند بسیاری از افراد را درگیر کند» (ایرنا ۱آذر۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، ستاد کرونا اعلام کرد: «در شبانه روز گذشته ۳۳۰بیمار جدید مبتلا به کرونا ثبت شد. از ۷۵۶بیمار، ۱۹۵نفر در بخش ICU بستری و ۴۳بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱آذر۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی یزد با توجه به افزایش بیماران بستری در ICU گفت: «هم اکنون ۳۷۴بیمار مبتلا به کرونا بستری هستند که از این تعداد ۱۰۸نفر در بخش ICU نگهداری می‌شوند. هم‌چنین در ۲۴ساعت گذشته ۱۵۶بیمار کرونایی ثبت شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱آذر۱۴۰۰).

دوشنبه اول آذر۱۴۰۰