سه‌شنبه ۲آذر۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۰هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۶۵۹۳نفر، در آذربایجان غربی به ۱۷۹۵۳نفر، در اردبیل به ۶۰۳۰نفر، در اصفهان به ۳۲۸۸۰نفر، در تهران به ۱۱۲۵۴۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۱۵۰نفر، در خراسان شمالی به ۶۰۹۸نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۳۴۵نفر، در فارس به ۱۷۸۵۵نفر، در قزوین به ۵۵۰۹نفر، در قم به ۱۳۰۰۰نفر، در مازندران به ۱۷۵۲۰نفر، در مرکزی به ۸۷۶۸نفر و در هرمزگان به ۷۹۹۵نفر رسیده است.

جماعتی عضو کمیته علمی ستاد کرونا در مورد بازگشایی مدارس و پیک ششم گفت: «بازگشایی‌های بی‌محابا در مدارس، دانشگاهها و مجامع، رستورانها، سینماها و… با توجه این‌که هنوز هم به ایمنی جمعی نرسیدیم و با توجه به این‌که کودکان ما از واکسیناسیون کافی برخوردار نیستند، خودش می‌تواند خطرناک بوده و منجر به بروز پیک بعدی برای ما باشد» (ایسنا ۲آذر۱۴۰۰).

در لرستان، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۵درصد دانش‌آموزان دوره متوسط دوم یک مدرسه بعد از بازگشایی کرونا مثبت شدند» (ایسنا ۲آذر۱۴۰۰).

سایت حکومتی عصر ایران امروز نوشت: «بازگشایی مدارس و دانشگاهها، عادی‌انگاری در مسئولان و مردم، کاهش سطح مراقبتها و محدودیت‌ها، کشور را با خطر قطعی موج ششم مواجه می‌کند. هر خیز کرونا باعث مرگ دهها هزار نفر از هم میهنان شده است. کودکان بستری در کشور به‌خاطر کرونا بی‌سرپرست شده‌اند و فرصت تحصیل را برای همیشه از دست داده‌اند».

خبرگزاری نیروی قدس امروز نوشت: «برای سومین روز متوالی دوباره ابتلای روزانه ۵۳.۳۴ درصد و بیماران بستری ۳۶.۳۶ درصد صعودی شده. و می‌تواند در هفته‌های آینده مشکل آفرین باشد… و مشکلات بسیاری را به کشور تحمیل کند».

در کرمانشاه، معاون دانشگاه پزشکی کرمانشاه از احتمال ورود کرونا لامبدا به استان کرمانشاه خبر داد و گفت: «احتمال ورود کرونا لامبدا به استان کرمانشاه زیاد است. با توجه به بازگشایی مدارس و وجود فضاهای بسته زمستانی انتشار آلودگی این ویروس می‌تواند خطرساز باشد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲آذر۱۴۰۰).

در یزد، «در هفته اخیر موارد میزان موارد بستری و مرگ و میر استان از حد متوسط کشور بالاتر رفته است» (خبرآنلاین ۲آذر ۱۴۰۰). هم‌چنین سخنگوی دانشگاه پزشکی یزد با توجه به افزایش بیماران بستری گفت: «هم اکنون ۳۷۷بیمار مبتلا به کرونا بستری هستند که از این تعداد ۹۳نفر در بخش ICU نگهداری می‌شوند. هم‌چنین در ۲۴ساعت گذشته ۱۹۵بیمار کرونایی ثبت شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲آذر ۱۴۰۰).

در خراسان جنوبی، «در هفته اخیر موارد فوت استان افزایش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر بوده و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور پیشی گرفته است» (خبرآنلاین ۲آذر ۱۴۰۰)

در کرمان، هفته اخیر موارد بستری برای دومین هفته متوالی افزایش یافته است هم‌چنین موارد فوت افزایش را نشان می‌دهد و بروز موارد بستری و مرگ و میر از متوسط کشور بیشتر است» (خبرآنلاین ۲آذر۱۴۰۰)

سه‌شنبه ۲آذر ۱۴۰۰