سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از دادن آمار مصدومان خودداری کرده ولی اعلام کرد که حال دو مصدوم اعتراضات مناسب نیست.دو منبع مطلع حاضر در اصفهان روز شنبه ۶ آذر ماه در گفتگو با صدای آمریکا از ادامه قطع اینترنت گوشی‌های تلفن همراه و حضور پررنگ نیروهای نظامی و امنیتی در سطح شهر اصفهان خبر دادند.
اختلال شدید در اینترنت ایران به نگرانی‌ها درباره سرکوب جمهوری اسلامی در اصفهان افزوده است. قطع اینترنت و یا کاهش دادن سرعت آن روش رایج مقامات جمهوری اسلامی در مواقع سرکوب اعتراضات بوده است و اکنون اطلاعات دقیقی از تعداد مجروحان، کشته شدگان احتمالی و همچنین وضعیت بازداشت‌شدگان در اعتراضات مدنی مردم اصفهان وجود ندارد.حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی اصفهان تایید کرده است که ۶۷ نفر در جریان ناآرامی‌های روز گذشته این شهر دستگیر شده‌اند.

به گزارش دریافتی از یک پزشک که دریکی از بیمارستانهای اصفهان کارمیکند ،‌جمعه۵آذر۱۴۰۰ درجریان اعتراضات مردمی نیروهای امنیتی نزدیک به ۵۰ نفر از مصدومین و مجروحین را از اورژانس بازداشت کرده و با خود بردند.
بیشتر مصدومین بعلت جراحت ساچمه ای و استنشاق گاز اشک آور مراجعه کرده بودند. لباس شخصی ها دربیمارستان کشیک میدادند .

سازمان مجاهدین خلق ایران تعداد مجروحان یورش نیروهای سرکوبگر رژیم به مردم اصفهان دست‌کم ۱۰۰نفر و دستگیریها بیش از ۳۰۰نفر اعلام کرد.

ای‌بی‌سی نیوز: نیروهای رژیم ایران به معترضان آب در خشونت آمیزترین سرکوب از ماه ژوئن شلیک می‌کنند
ای بی‌سی نیوز روز شنبه ۶آذر نوشت: ویدئوهای آنلاین نشان می‌دهد که در یکی از شهرهای مرکزی ایران که روزها شاهد تظاهرات اعتراضی برای درخواست اقدام دولت برای مقابله با خشکسالی بوده است، پلیس روز جمعه، در حالی که با باتون با معترضان درگیر شده است، گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای شلیک می‌کند.

ویدئوهای رسانه‌های اجتماعی و دیگر فعالان، پلیس و معترضان را در حال درگیری در بستر خشک رودخانه زاینده رود در شهر اصفهان نشان می‌دهد. این ویدئوها با گزارش آسوشیتدپرس و تصاویر ماهواره‌یی از این منطقه و هم‌چنین برخی گزارشهای خبرگزاری نیمه رسمی ایران از ناآرامی‌ها مطابقت دارد.

فیلمهای فعالان حقوق‌بشر در ایران نشان می‌دهد که تظاهر کنندگان به سمت پلیس سنگ پرتاب می‌کنند، در حالی که برخی دیگر از معترضان خونی شده‌اند، از جمله تصویر مردی که به‌نظر می‌رسد بر اثر اصابت شلیک ساچمه‌ای به پشت او زخمی شده است. آنها هم‌چنین ناآرامی‌های مشابهی را در خیابانهای اطراف اصفهان، که در ۳۴۰ کیلومتری جنوب پایتخت تهران است، نشان می‌دهند.

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰