سه‌شنبه ۹ آذر۱۴۰۰/آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۳هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. ، در آذربایجان غربی به ۱۸۱۵۳نفر، در اردبیل به ۶۰۸۰نفر، در البرز به ۱۴۱۸۳نفر، در اصفهان به ۳۳۱۵۰نفر، در بوشهر به ۵۳۹۴نفر، در تهران به ۱۱۳۱۸۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۷۲۰نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۳۰۰نفر، در خوزستان به ۲۹۳۶۰نفر، در سمنان به ۶۴۰۰نفر، در فارس به ۱۸۰۰۵نفر، در قزوین به ۵۵۷۹نفر، در کردستان به ۷۹۰۷نفر، در کرمان به ۱۲۹۶۲نفر، در گیلان به ۱۶۸۱۵نفر و در یزد به ۷۹۴۸نفر رسیده است.

طبق آمار مهندسی شده وزارت بهداشت شمار مبتلایان به کرونا بار دیگر رو به افزایش گذاشته و از روز شنبه ۳۰۴۵ به ۴۲۵۳نفر در روز سه‌شنبه رسیده است

در آذربایجان غربی، دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۲۹۴نفر در استان به ویروس کرونا مبتلا شدند. هم‌اکنون ۶۳۶نفر بستری‌اند که ۱۶۲نفر از این بیماران در ICU و ۳۲نفر از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند» (خبرگزای نیروی قدس ۹ آذر۱۴۰۰).

در قزوین، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت اخیر موارد قطعی ابتلا به کرونا ۳۰درصد و بیماران بدحال زیر دستگاه ونتیلاتور ۱۱درصد افزایش داشته است» (خبرگزاری نیروی قدس۹ آذر۱۴۰۰).

در اردبیل رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «تداوم وضعیت ناپایدار کرونا هم‌چنان ادامه دارد و ۱۸۴بیمار تحت مراقبت در بیمارستانها هستند. حال عمومی ۴۴بیمار نیز مساعد نبوده و هم‌اکنون در ICU نگهداری می‌شوند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۹ آذر۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با ۱۴۶بیمار جدید کرونایی در ۲۴ساعت گذشته مجموع بیماران بستری به ۱۱۰۳نفر رسیده و از این تعداد ۱۳۹بیمار در ICU نگهداری می‌شوند» (ایسنا ۹ آذر۱۴۰۰).

روزنامه حکومتی جهان صنعت امروز نوشت: «تا زمانی که اومیکرون در سطح کشور گسترش پیدا نکرده باید هر چه سریع‌تر محدودیتها اعمال شود. اما در حال حاضر محدودیتی اعمال نشده و مردم همانند دو سال گذشته به‌حال خود رها شده‌اند. وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا هنوز هیچ اقدامی در خصوص بازنگری در تصمیم‌های محدودیتها نگرفتند»

سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰