چهارشنبه ۱۰ آذر۱۴۰۰/ آمارقربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۳هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است. ، در آذربایجان شرقی به ۱۶۶۸۸نفر، در اصفهان به ۳۳۱۸۰نفر، در تهران به ۱۱۳۲۷۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۲۰۱نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۳۳۰نفر، در خراسان شمالی به ۶۱۴۳نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۴۰۰نفر، در فارس به ۱۸۰۴۰نفر، در کرمانشاه به ۹۰۰۴نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۶۰۴نفر، در لرستان به ۱۶۰۳۵نفر، در مرکزی به ۸۸۱۸نفر و در همدان به ۸۹۸۳نفر رسیده است.

در مازندران، معاون استاندار گفت: «با این روند در صورت شیوع سویه اومیکرون روزهای سیاه کرونایی در کمین مازندران است. در صورت ورود سویه به کشور در مدیریت و مقابله با این سویه جدید مشکلاتی مواجه خواهیم شد» (ایسنا ۱۰ آذر ۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با ۱۲۷بیمار جدید کرونایی در ۲۴ساعت گذشته مجموع بیماران بستری به ۱۰۴۹نفر رسیده و از این تعداد ۱۴۲بیمار در ICU نگهداری می‌شوند» (ایسنا ۱۰ آذر ۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «در شبانه روز گذشته ۳۷۱نفر بیمار مبتلا به کرونا بستری شده و ۱۶۱نفر بیمار نیز در ICU بستری هستند. هم‌چنین ۲۹بیمار وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۰ آذر ۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، دانشگاه پزشکی مشهد اعلام کرد: «آمار مراجعان و مبتلایان به کرونا در مشهد و مناطق زیر پوشش بالاست و روزانه ۱۰۰۰نفر به مراکز منتخب کرونا مراجعه می‌کنند» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۰ آذر ۱۴۰۰).

در گلستان، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «هم اکنون شاهد روند افزایش این بیماری در استان هستیم. و تعداد بیماران بستری افزایش داشته است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۰ آذر ۱۴۰۰).

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰