جمعه ۱۲ آذر۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۴هزار و ۴۰۰نفر بیشتر است. ، در آذربایجان غربی به ۱۸۲۱۸نفر، در اصفهان به ۳۳۲۵۰نفر، در تهران به ۱۱۳۴۵۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۳۷۰نفر، در فارس به ۱۸۱۰۰نفر، در کردستان به ۷۹۳۷نفر، در کرمان به ۱۲۹۹۷نفر، در کرمانشاه به ۹۰۲۴نفر، در گیلان به ۱۶۸۴۵نفر، در لرستان به ۱۶۰۶۵نفر، در همدان به ۹۰۰۸نفر و در یزد به ۷۹۷۸نفر رسیده است.

خبرگزاری حکومتی مهر امروز در مورد بازگشایی مدارس با توجه به بیماری کرونا نوشت «بازگشایی نیم‌بند مدارس استان تهران در میان افزایش نگرانی از کرونا ادامه دارد. هم‌چنان درصد قابل توجهی از مدارس آمادگی لازم برای بازگشایی را نداشته و اصولاً زیرساخت لازم برای بازگشایی مدارس در بسیاری از مناطق و مدارس وجود ندارد و بسیاری از والدین هنوز در خصوص نحوه حضور فرزندان خود در مدارس توجیه نیستند و کمتر مدرسه‌ای با قاطعیت از دانش‌آموزان تقاضای حضور در مدارس را داشته است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۲ آذر۱۴۰۰).

در قم، رئیس مرکز بهداشت گفت: «۷کلاس درس به‌واسطه تست مثبت ۴۸دانش‌آموز، تعطیل شده است. متأسفانه در سه مسأله استفاده از ماسک، وجود تهویه مناسب و فاصله گذاری، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم» (آریا ۱۲ آذر۱۴۰۰).

در کهگیلویه و بویراحمد، رئیس دانشگاه پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان خبر داد و گفت: «شهرستانهای بویراحمد، کهگیلویه در ابتلا به کرونا در استان پیشتاز هستند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۲ آذر۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «در شبانه روز گذشته ۳۷۸بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری و ۱۴۴نفر نیز در ICU، هستند و ۲۸نفر نیز وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۲ آذر۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۴۲بیمار مبتلا به کرونا بستری شدند. هم‌اکنون در مجموع ۱۰۰۸بیمار بستری هستند که از این تعداد ۱۳۶نفر در ICU نگهداری می‌شوند» (وب‌سایت دانشگاه پزشکی شیراز ۱۲ آذر۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی با اشاره به ادامه شیوع بیماری کرونا در استان گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۹۸بیمار مبتلا به کرونا شدند. از ۳۴۱بیمار بستری ۹۸نفر در ICU نگهداری می‌شوند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۲ آذر۱۴۰۰).

جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰