یکشنبه ۱۴ آذر۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۵هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۸۲۵۳نفر، در البرز به ۱۴۲۳۳نفر، در اصفهان به ۳۳۳۱۰نفر، در تهران به ۱۱۳۶۳۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۲۲۱نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۴۰۵نفر، در خراسان شمالی به ۶۱۶۳نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۴۳۰نفر، در فارس به ۱۸۱۳۰نفر، در کردستان به ۷۹۶۷نفر، در کرمانشاه به ۹۰۴۹نفر، در گیلان به ۱۶۸۷۵نفر و در لرستان به ۱۶۰۹۵نفر رسیده است.

خبرگزاری حکومتی ایسنا در اعتراف به سیاست جنایتکارانه رژیم آخوندی در بازگشایی مدارس امروز نوشت: «عدم رعایت فاصله‌گذاری و نبود تهویه مناسب در کلاس‌های درس مدارس، بیشترین شکایت‌های بهداشتی را طی سوم تا دهم آذر ماه ۱۴۰۰ به خود اختصاص داده‌اند»

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با بستری شدن ۱۰۹بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ساعت گذشته تعداد کل بیماران کرونایی به ۸۳۹نفر رسیده است که ۱۳۲نفر از آنان در ICU نگهداری می‌شوند» (ایسنا ۱۴ آذر۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «هم اکنون۶۳۰ بیمار مبتلا به کرونا بستری‌اند که از این تعداد ۱۴۹بیمار در ICU و ۲۳نفر نیز وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۴ آذر۱۴۰۰).

در آذربایجان شرقی، دانشگاه پزشکی تبریز اعلام کرد: «۴۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری‌اند که از این تعداد ۱۳۲بیمار در ICU بستری هستند و ۳۵نفر زیر ونتیلاتور هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۴ آذر۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «نوسان بالای آمار فوتی‌های کرونایی در یزد هم‌چنان ادامه دارد. هم‌اکنون ۳۲۶بیمار مبتلا به کرونا بستری که از این تعداد، ۹۵نفر در ICU نگهداری می‌شوند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۴ آذر۱۴۰۰).

در کهگیلویه و بویراحمد، استاندار گفت: «با توجه به این‌که مدارس بازگشایی شده و فعالیت‌ها و کسب و کارها افزایش یافته وضعیت کنونی می‌تواند شکننده باشد. شیوع کرونا در شهرستانهای بویراحمد، کهگیلویه و باشت بیشتر است و وضعیت شهرستان باشت از آبی به زرد تبدیل شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۴ آذر۱۴۰۰).

یکشنبه ۱۴آذر ۱۴۰۰