آسوشیتدپرس روز ۱۵آذر در گزارشی از آخرین دور مذاکرات اتمی در وین نوشت: پس از این‌که آخرین دور مذاکرات برای بازگرداندن رژیم ایران به پایبندی به توافق اتمی به جایی نرسید، جامعه بین‌المللی در ماه‌های آینده با تصمیم‌های کلیدی در مورد این‌که در مورد برنامه اتمی در حال پیشرفت سریع آن کشور چه باید بکند، مواجه است.
وال استریت ژورنال روز ۱۵آذر نوشت:‌ مذاکرات اتمی برای احیای توافق۲۰۱۵ با رژیم ایران در معرض فروپاشی است. مقامهای آمریکایی و اروپایی می‌گویند چین و روسیه نسبت به افزایش فشار روی این رژیم رویکردی باز دارند.

جن ساکی: بایدن در صورت شکست مذاکرات با رژیم ایران از گزینه‌های دیگر حمایت می‌کند
جن ساکی تازه‌ترین دور دیدارها برای احیای مذاکرات برجام در وین را ناامید کننده خواند و گفت: رژیم ایران با آمادگی برای حصول پیشرفت بر اساس شش دور قبلی مذاکرات به میز مذاکرات بازنگشته بود.
سخنگوی کاخ‌سفید آمریکا روز دوشنبه ۱۵آذر در یک کنفرانس خبری در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره دیدار دیوید بارنیا، رئیس موساد، با رئیس سیا در واشنگتن که آیا اسراییل قصد دارد آمریکا را ترغیب به استفاده نظامی در ایران کند، پاسخ داد: جو بایدن از چنین گزینه‌یی در صورتی که مذاکرات با رژیم ایران پیشرفتی نکند حمایت می‌کند، هر رئیس‌جمهوری طیف وسیعی از گزینه‌ها را دارد. من قصد ندارم این جا آنها را شرح دهم. رویکرد و تمایل آمریکا هم‌چنان یک مسیر دیپلماتیک رو به جلو است.
سه شنبه ۱۶آذر ۱۴۰۰