دوشنبه ۲۲آذر۱۴۰۰/ آمارقربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۸هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۶۸۲۸نفر، در اصفهان به ۳۳۵۶۵نفر، در تهران به ۱۱۴۳۱۰نفر، در خوزستان به ۲۹۵۸۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۵۲۰نفر، در قم به ۱۳۲۰۰نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۶۶۹نفر، در گلستان به ۱۰۶۴۵نفر، در هرمزگان به ۸۱۰۰نفر و در یزد به ۸۰۴۳نفر رسیده است.

در خراسان رضوی، دانشگاه پزشکی مشهد اعلام کرد: «از ابتدای مهرماه تاکنون آزمایش بیش از ۱۵۳۰دانش آموز استان مثبت شده است. ۸۶۰نفر تست پی سی آر مثبت و بقیه نیز آزمایش سریع آنان مثبت شده است» (ایرنا ۲۱آذر۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی کاشان با توجه به شیوع کرونا در بین دانش‌آموزان گفت: «طی ۵۰روز گذشته ۲۰۰دانش‌آموز به ویروس کرونا مبتلا شدند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۲آذر۱۴۰۰).

در قم، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۵روز آزمایش کرونای ۴۸دانش‌آموز مثبت شد» (دنیای اقتصاد ۲۲آذر۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، سرپرست دانشگاه پزشکی گفت: «هم اکنون ۵۰۰بیمار مبتلا به کرونا بستری و ۱۳۵نفر در ICU و ۳۳بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۲آذر۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با بستری ۸۴بیمار جدید در ۲۴ساعت گذشته، هم‌اکنون ۷۳۶بیمار کرونایی بستری هستند که از این تعداد، ۹۱بیمار در بخش‌های ICU نگهداری می‌شوند» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۲آذر۱۴۰۰).

در یزد، هم‌چنان خطر کرونا بیخ گوش مردم است به‌طوری که اکنون ۲۴۱بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند. ۷۲نفر از آنها در ICU بستری هستند (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۲۲آذر۱۴۰۰).

دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰