سه‌شنبه ۲۳آذر۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۸هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۸۳۹۳نفر، در اصفهان به ۳۳۵۹۰نفر، در ایلام به ۴۶۷۳نفر، در تهران به ۱۱۴۳۸۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۷۶۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۵۷۵نفر، در سمنان به ۶۴۶۰نفر، در فارس به ۱۸۲۸۵نفر، در قزوین به ۵۶۶۴نفر، در کردستان به ۸۰۴۲نفر، در کرمانشاه به ۹۱۱۴نفر، در لرستان به ۱۶۲۲۰نفر و در مازندران به ۱۷۷۹۵نفر رسیده است.

ابراهیم قادری، رئیس اداره مراقبت از بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: «اومیکرون از سرعت انتشار بالایی برخوردار است. وارد شدن سویه اومیکرون به کشور قطعی است و بعید است این سویه به کشور خاصی وارد نشود» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۳آذر۱۴۰۰).

در اصفهان، معاون بهداشتی دانشگاه پزشکی کاشان گفت: «از ابتدای مهر امسال تا بیستم ماه جاری ۵۹کودک زیر ۱۲سال به‌علت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستانهای ریفرال دانشگاه پزشکی کاشان بستری شده‌اند» (ایسنا ۲۲آذر۱۴۰۰).

در اردبیل، رئیس دانشگاه پزشکی با اشاره به وضعیت شکننده مقابله با کرونا با وجود تزریق واکسن گفت: «در حال حاضر خیز آرام در استان آغاز شده باید برای مقابله با موج ششم این بیماری منحوس آماده باشیم» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۳آذر۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۰۹نفر مبتلا به بیمار کرونا بستری شدند. در حال حاضر ۵۱۳نفر بستری شده‌اند که۱۴۰تن در ICU و ۳۵تن نیز از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۳آذر۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با بستری ۱۰۵بیمار جدید در ۲۴ساعت گذشته، هم‌اکنون ۷۵۰بیمار کرونایی بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۶بیمار در بخش‌های ICU نگهداری می‌شوند» (ایسنا ۲۳آذر۱۴۰۰).

سه‌شنبه ۲۳آذر ۱۴۰۰