چهارشنبه ۲۴آذر۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۸هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. در اردبیل به ۶۱۷۵نفر، در البرز به ۱۴۳۱۸نفر، در اصفهان به ۳۳۶۲۰نفر، در تهران به ۱۱۴۴۶۰نفر، در خوزستان به ۲۹۶۱۵نفر، در فارس به ۱۸۳۱۰نفر، در کرمان به ۱۳۱۲۷نفر، در گیلان به ۱۶۹۸۵نفر، در مرکزی به ۸۹۰۸نفر و در یزد به ۸۰۶۳نفر رسیده است.

دبیر کمیته علمی ستاد کرونا در مورد بازگشایی مدارس گفت: «در خیلی از مناطق پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود و این می‌تواند زمینه پیک‌های جدید شود. باید بازگشایی مدارس به تأخیر افتد و یا پروتکل‌ها کاملاً رعایت شود» (ایرنا ۲۴آذر۱۴۰۰).

در تهران، استاندار در مورد دانش‌آموزان گفت: «در یک ماه ۲۰۰۰دانش‌آموز به کرونا مبتلا شده‌اند» (ایرنا ۲۴آذر۱۴۰۰).

در گیلان، مدیر پرستاری دانشگاه پزشکی درباره وضعیت پرستاری در استان گفت: «شاخص کشوری تعداد پرستار ۱.۸ و این نسبت در گیلان یک است یعنی کمبود قابل توجه پرستار داریم. ۹۸درصد جامعه پرستاری از نظام پرداختی ناراضی هستند. سهم پرستاران از درآمدهای بیمارستانی بسیار ناچیز است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۴آذر۱۴۰۰).

در قزوین، معاون دانشگاه پزشکی با اشاره به افزایش مرگ و میر کرونایی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته مرگ‌ومیر کرونایی روزانه ۵برابر و بیماران بستری کرونایی ۲۶.۴درصد افزایش داشته است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۴آذر۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، «هم اکنون ۵۰۳بیمار مبتلا به کرونا بستری شده‌اند، ۱۴۱تن در ICU و ۳۵تن نیز از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند» (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۲۴آذر۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با بستری ۹۱بیمار جدید در ۲۴ساعت گذشته، هم‌اکنون ۶۹۳بیمار کرونایی بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۳بیمار در بخش‌های ICU نگهداری می‌شوند» (ایسنا ۲۴آذر۱۴۰۰).

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰