شنبه ۱۱دی۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۹۴هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۷۰۸۳نفر، در اردبیل به ۶۲۷۵نفر، در اصفهان به ۳۴۱۹۵نفر، در تهران به ۱۱۵۵۴۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۸۲۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۸۸۵نفر، در فارس به ۱۸۶۷۵نفر، در گیلان به ۱۷۱۵۰نفر، در همدان به ۹۱۶۳نفر و در یزد به ۸۱۶۸نفر رسیده است.

 

طبرسی عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «نباید به هیچ عنوان فریب آمارهای منتشر شده را خورد چون بدون تردید تعداد موارد ابتلای امیکرون در ایران موارد اعلامی نیست این آمار دقیق نیست و احتمال آلودگی بیشتر وجود دارد. جای تردید نیست که از این آمارها منتشر شده بسیار بالاتر است» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۱دی۱۴۰۰).

مختاری عضو کمیته علمی کرونا گفت: «ایران جدا از دنیا نیست. طبیعتاً اُمیکرون در ایران وجود دارد و موارد ابتلا در حال افزایش است. امیدواریم بتوانیم از گسترش انفجاری این سویه در کشور جلوگیری کنیم» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۱دی۱۴۰۰).

در مرکزی، معاون استاندار گفت: «در هفته جاری ابتلا در آشتیان دوبرابر شده، در تفرش، دلیجان، ساوه و زرندیه و شازند افزایش بالایی اتفاق افتاده و زنگ خطر به‌صدا درآمده است. اگر غفلت کنیم قطعاً گرفتار می‌شویم» (ایسنا ۱۱دی۱۴۰۰).

در خوزستان، سرپرست دانشگاه پزشکی اهواز با اشاره به بروز سویه اُمیکرون در کشور گفت: «شرایط خوزستان شکننده است. قطعاً اُمیکرون وارد خوزستان هم شده است» (ایسنا ۱۱دی۱۴۰۰).

 

در اردبیل، رئیس دانشگاه پزشکی با اشاره به افزایش مبتلایان گفت: «شیوع کرونا در اردبیل هم‌چنان ادامه دارد. کرونا در اردبیل شکننده است. در چند روز آینده شاهد افزایش فوتی‌های کرونایی» هستیم (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۱دی۱۴۰۰).

 

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با بستری ۸۵بیمار در ۲۴ساعت گذشته، هم‌اکنون ۵۶۸بیمار بستری هستند که از این تعداد ۷۹نفر در ICU نگهداری می‌شوند» (دانشگاه پزشکی شیراز ۱۱دی۱۴۰۰).

 

شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰