شمار جان‌باختگان در استانهای جنوبی تا صبح سه‌شنبه دست کم ۱۱نفر است و شمار بیشتری مصدوم یا مفقود شده‌اند.

با بارش باران از روز شنبه تاکنون ۸۷شهرستان در ۱۷استان شامل آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، قزوین، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی، لرستان، مازندران، هرمزگان و یزد با سیلاب‌های ویرانگر روبه‌رو بوده‌اند.

به‌رغم گذشت چند روز از جاری شدن سیلاب‌های ویرانگر در نقاط مختلف کشور، رژیم آخوندی تاکنون کمترین اقدامی برای مقابله با سیل و نجات مردم سیل‌زده به‌عمل نیاورده است.

شمار قربانیان در سیلاب‌های ویرانگر تا صبح سه‌شنبه به ۱۱تن رسید از جمله یک مادر و فرزند ۳ساله‌اش در سیرجان، یک خانواده ۳نفره در شهر نگور در سیستان و بلوچستان شامل یک کودک ۵ساله و ۶تن دیگر در استان‌های فارس و کرمان.

بسیاری از شهرها از جمله میناب و کنارک و هزاران خانه در روستاها به زیر آب رفتند و شمار زیادی کاملاً تخریب شدند. به اعتراف فرماندار رژیم در کنارک، بیش از ۲۰۰۰خانه در این شهر بندری دچار آبگرفتگی شده و بیش از ۱۲هزار نفر امکان زندگی در خانه‌های خود را ندارند.

بارش شدید باران در استان کرمان باعث طغیان رودخانه‌ها و وارد شدن آب به خانه‌های مردم شده است. در کنارک ۱۰هزار نفر در محاصره سیلاب قرار گرفتند. چندین پل در کرمان نیز تخریب شد و برق ده‌ها منطقه و شهر در هرمزگان بر اثر طوفان و سیل قطع شده است.

بسیاری از خانه‌ها در روستاها دچار آبگرفتگی شده و خسارت‌های زیادی به محصولات کشاورزی وارد آمده است.

سه‌شنبه ۱۴دی ماه۱۴۰۰