چهارشنبه ۲۲دی ۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۹۷هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۸۷۴۸نفر، در اصفهان به ۳۴۴۵۰نفر، در بوشهر به ۵۵۳۹نفر، در تهران به ۱۱۶۱۳۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۸۵۵نفر، در خراسان شمالی به ۶۳۶۳نفر، در خوزستان به ۳۰۰۱۵نفر، در فارس به ۱۸۸۰۰نفر، در قم به ۱۳۳۵۵نفر، در کردستان به ۸۲۰۷نفر، در مازندران به ۱۸۰۴۰نفر و در مرکزی به ۹۰۵۸نفر رسیده است.

جماعتی دبیر کمیته علمی ستاد کرونا با هشدار در مورد پیک ششم گفت: «با توجه به این‌که اُمیکرون سرایت‌زایی بالایی دارد و تعداد افراد زیادی درگیر می‌شوند، حتی اگر درصد بستری‌شان هم نسبت به دلتا کمتر باشد، اما از آنجایی که تعداد زیادی گرفتار می‌شوند، دلیل تعداد بستریها می‌تواند خیلی بیشتر باشد و تعداد مرگ‌ومیر هم افزایش یابد» (روزنامه حکومتی مردم‌سالاری ۲۲دی۱۴۰۰).

روزنامه حکومتی انتخاب امروز نوشت: «ظاهراً امیکرون در حال شعله‌ور شدن و ایجاد بحرانی تازه و آغاز پیک ششم است. کارشناسان می‌گویند رشد ۱۷۵درصدی ابتلای روزانه تنها در سه روز گذشته به این واقعیت تأکید دارد که نباید در شرایط فعلی دچار اشتباه محاسباتی شد، چون جهش ناگهانی تعداد موارد ابتلا قطعاً مشکل‌آفرین است»

در خوزستان، رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: «تعداد مبتلایان به کرونا در شرق اهواز نسبت به هفته گذشته پنج برابر شده است» (ایسنا ۲۲دی۱۴۰۰).

در سمنان، سرپرست دانشگاه پزشکی از وجود ۲۵مورد امیکرون در مناطق تحت پوشش دانشگاه خبر داد و گفت: «بعد از شناسایی امیکرون در کشور و برخی استانهای همجوار، شاهد افزایش بستریها بودیم که در استان سمنان و مناطق تحت پوشش دانشگاه نیز با رشد ۱۲درصدی بستری روبه‌رو بودیم» (ایسنا ۲۲دی۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۹۵بیمار مبتلا به کرونا بستری شده و تعداد کل بیماران بستری به ۴۰۶بیمار رسیده است که از این تعداد، ۷۵بیمار در بخشهای ICU، نگهداری می‌شوند» (ایسنا ۲۲دی۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، ستاد کرونا دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «هم‌اکنون ۳۰۸نفر مبتلا به کرونا بستری و ۸۲نفر در ICU و ۳۵نفر تنها با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند» (ایرنا ۲۲دی۱۴۰۰).

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰