شنبه ۲۵دی ۱۴۰۰ /آمار قربانیان  کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۹۷هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. در تهران به ۱۱۶۲۸۵نفر، در خراسان رضوی به ۴۰۰۹۰نفر، در خراسان شمالی به ۶۳۷۸نفر، در سمنان به ۶۵۶۰نفر، در کرمان به ۱۳۴۳۲نفر، در کرمانشاه به ۹۳۱۹نفر، در گلستان به ۱۰۸۲۵نفر و در مازندران به ۱۸۰۶۵نفر رسیده است.

 

در پی فراگیر شدن امیکرون در سراسر کشور و افشای گوشه‌ای از لاپوشانی‌ها و دروغگویی‌های رژیم درباره کرونا، آخوند رئیسی امروز در جلسه ستاد کرونا گفت: «اطلاع‌رسانی در زمینه مسایل مربوط به کرونا فقط از طریق سخنگوی ستاد مقابله با کرونا باید انجام شود و کسی نباید به‌عنوان عضو ستاد و یا متخصص در رسانه با طرح نظرات شخصی، موجب تشویش در جامعه شود»!

 

کریمی معاون وزیر بهداشت با توجه به افزایش موارد امیکرون گفت: «تعداد تست‌های مثبت افزایش یافته و این یک زنگ خطر است، از این رو تمام مراکز باید در حالت آماده‌باش قرار گیرند» (ایسنا ۲۵دی۱۴۰۰).

خبرگزاری نیروی قدس امروز نوشت: «روند روبه‌رشد ویروس امیکرون هم‌چنان ادامه دارد به‌صورتی که رشد نزدیک به ۲۰۰۰درصدی از هفته اول دیماه ۱۴۰۰ تا روز گذشته یکی از اصلی‌ترین نگرانی کارشناسان بهداشت و درمان است».

 

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «اگر ناگهان بر شدت مراجعات افزوده شود، با مشکل مواجه خواهیم شد؛ لذا نباید درباره «اُمیکرون» ساده‌اندیشی کنیم. در حال حاضر خراسان شمالی، سمنان، کرمان و ایلام وضعیت بستری رو به افزایش دارند؛ اما تهران حالت ایستایی دارد و شرایط کاهشی دیده نمی‌شود از ۳۶۰۰ نمونه‌ای که به انستیتو پاستو تهران ارسال شده است قریب ۸۵۰ نمونه اُمیکرون مثبت بوده‌اند یعنی ۲۶ تا ۲۷درصد نمونه‌های مشکوک ارسال شده اُمیکرون بوده‌اند» (ایسنا ۲۵دی۱۴۰۰).

 

در خراسان رضوی، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «روز گذشته ۱۳۴بیمار مبتلا به کرونا بستری شدند و در حال حاضر ۱۰۰بیمار بدحال کرونایی در ICU این دانشگاه بستری هستند» (ایرنا ۲۵دی ۱۴۰۰).

 

در خوزستان، دانشگاه پزشکی اهواز اعلام کرد: «روند تعداد مبتلایان به کرونا صعودی است. در شبانه‌روز گذشته تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی در خوزستان ۸۳۲نفر بوده است» (ایسنا ۲۵دی ۱۴۰۰).

 

در اردبیل، سرپرست دانشگاه پزشکی با ابراز نگرانی از آمار ابتلاء به سویه امیکرون در استان گفت: «احتمال آغاز موج جدید کرونا در اردبیل وجود دارد به‌طوری که سویه غالب امیکرون باشد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۵دی ۱۴۰۰).

 

شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰