لرد شارپ به‌نمایندگی از دولت انگلستان: سپاه پاسداران رژیم ایران در تمامیتش توسط دولت انگلستان در لیست تحریم‌ها قرار دارد. لیست سازمانهایی که باید نامگذاری شوند مدام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در جریان مباحث مجلس اعیان انگلستان، لرد پولاک از اعضای مجلس اعیان طی سخنانی با تأکید بر این‌که انگلستان اقدامات بی‌ثبات کننده و رفتار سپاه پاسداران رژیم ایران مورد حسابرسی قرار نداده، و این‌که حزب‌الله نیز یک سازمان دست‌ساز سپاه پاسداران است، از وزارت کشور خواستار نام‌گذاری کامل سپاه پاسداران در لیست تروریستی این کشور شد.

لرد شارپ نیز به‌نمایندگی از دولت انگلستان گفت: ما کاملاً نسبت به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده سپاه پاسداران در سراسر منطقه اشراف داریم و همان‌طوری که گفته‌ام، سپاه پاسداران رژیم ایران در تمامیتش توسط دولت انگلستان در لیست تحریم‌ها قرار دارد. علاوه بر این لیست سازمانهایی که باید نامگذاری شوند مدام مورد بررسی قرار می‌گیرد. (توئیترCFOL  )  ۳۰دی۱۴۰۰

دویچه وله:دولت بریتانیا گذاشتن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی را بررسی می‌کند
نمایندگان مجلس اعیان بریتانیا دولت این کشور را تحت فشار گذاشته‌اند تا سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد. این درخواست پس از حمله به فرودگاه ابوظبی توسط شیعیان مورد حمایت ایران در یمن مطرح شده است.دولت بریتانیا به طور فعال در حال بررسی این موضوع است که آیا ایران و گروه‌های تروریستی یمن پشت حمله روز دوشنبه ۱۷ ژانویه (۲۷ دیماه) علیه تاسیسات نفتی و فرودگاه ابوظبی بوده‌اند یا نه. در جریان این حمله سه نفر کشته شدند.
یک سخنگوی ارشد دولت بریتانیا روز چهارشنبه ۱۹ ژانویه در مجلس اعیان تایید کرد که مقامات بریتانیا در حال بررسی این موضوع هستند که آیا باید سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد یا نه.

لرد آندرو شارپ گفت او گزارش رسانه‌ها را در این باره که نیروهای سپاه پاسداران، خلبانان پهپادهای هردو گروه حزب‌الله و حوثی‌های یمن را در یک پایگاه هوایی در کاشان برای حمله به تاسیسات یادشده در امارات و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس آموزش داده‌اند، مطالعه کرده است.

پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰