روزنامه حکومتی مردم‌سالاری در رابطه با «بسته بودن اماکن مذهبی و عمومی» بر روی مردم بی‌سرپناه و آواره در این شبهای سرد زمستان که از سوی سردمداران حکومتی به‌طور عامدانه صورت می‌گیرد اعتراف کرد.
مردم‌سالاری نوشت: انتقادها از بسته بودن دربهای مساجد به روی بی‌خانمانها و درخواست برای باز کردن مساجد برای پناه دادن به آنها در این شبهای سرد زمستان، به تقاضای داغ این روزهای شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.
همه ساله با سرد شدن هوا، مشکلات بی‌خانمانها و کارتن خوابها بیشتر می‌شود. گرمخانه‌هایی که شهرداری در سالهای اخیر برای پناه دادن به این افراد ساخته، ظرفیت پذیرش تمام متقاضیان را ندارد. تعداد بی‌خانمانها هم به‌خاطر افزایش مشکلات اقتصادی و تورم بالا، روزبه‌روز افزایش یافته است…

روزنامه حکومتی مردم‌سالاری۴بهمن با اشاره به فروپاشی طبقات اجتماعی در حاکمیت آخوندی نوشت: برخی که پیش‌تر خانه‌های سی چهل متری اجاره می‌کردند مجبور به اجاره کردن اتاق یا خانه‌های اشتراکی شده‌اند و آنهایی که در اتاق زندگی می‌کردند دیگر توان اجاره یک اتاق هم ندارند و به چادر زدن در حاشیه شهر پناه آورده‌اند. در این میان گورخوابی و اتوبوس خوابی هم بیشتر شده و حالا نوبت به خوابیدن در مخازن مخصوص شن در کنار بزرگراهها و خیابانهای اصلی شهر رسیده است. مخازنی که با بسته‌های شن مخصوص پر می‌شود تا در زمان بارش برف احتمالی، پخش آنها در سطح معابر، به رفت و آمد خودروها کمک کند…
… تصاویری از خوابیدن افراد بی‌خانمان در این مخازن شن مخصوص منتشر شده که تاسف‌آور است. اگر به برخی از این مخازن شن توجه کنید، بسته‌های شن در اطراف آن دیده می‌شود و داخل آن نیست. دلیلش خوابیدن افراد به‌ویژه افراد کوچک و کم سن و سال‌تر در این مخازن در شبهای سرد زمستان است تا حداقل از وزش باد در امان باشند و شب را به صبح برسانند .

دوشنبه ۴ بهمن ماه ۱۴۰۰