نشنال امارات روز ۱۴بهمن نوشت: ژنرال مک کنزی فرمانده سنتکام می‌گوید فرمانده نیروی [تروریستی]قدس رژیم ایران در تلاش برای کنترل شبه‌نظامیان نیابتی است.
ژنرال فرانک مک‌کنزی حوثی‌ها و تهران را به استفاده از مردم منطقه مانند «موش آزمایشگاهی» متهم کرد.
مک کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا به مؤسسه خاورمیانه گفت: اسماعیل قاآنی پس از ترور قاسم سلیمانی مسئولیت فرماندهی نیروی [تروریستی]قدس سپاه پاسداران را برعهده گرفت، اما او «همان میزان کنترل را بر گروه‌های شبه‌نظامی هم‌سو با ایران اعمال نمی‌کند.»…
ژنرال مک‌کنزی استدلال می‌کند، در حالیکه شبه‌نظامیان مورد حمایت تهران به نیروهای آمریکایی حمله می‌کنند، این می‌تواند رژیم ایران را به رویارویی گسترده‌تری با آمریکا بکشاند… وی گفت: «تهران به‌خوبی از خطوط قرمز ما [در عراق] آگاه است، اما شواهد روشنی موجود است که بسیاری از این گروه‌های شبه‌نظامی به‌طور جدی تلاش می‌کنند تا با این حملات آمریکایی‌ها را بکشند. دیر یا زود، تقریباً اجتناب‌ناپذیر است. »… .
نشنال امارات نوشت: مک‌کنزی رژیم ایران را «تهدید اصلی»خواند و خاطرنشان کرد که رژیم»برای انجام کارهای کثیف خود به نیابتی‌ها، از طریق انتقال تسلیحات و سایر منابع به آنها متکی است»….
ژنرال مک کنزی در حالی که استدلال می‌کرد که تنش‌زدایی و عادی‌سازی به بهترین وجه به ایران کمک می‌کند، ابراز تردید کرد که تهران چنین مسیری را در پیش بگیرد.

 
شنبه  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰