به گزارش خاکزدگان؛ ماجد عموری، زندانی محکوم به اعدام که پیشتر توسط بیدادگاه اهواز به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی در هنگام كمك به برادرش، به اعدام محکوم شده بود جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده است.
 
روز شنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۴۰۰، ماجد عموری، فرزند ناجی، جوان ۲۳ ساله اهل شهر رامشیر محكوم به اعدام به قرنطینه زندان شيبان اهواز منتقل شده و احتمال اجراى حكم مخفيانه او وجود دارد.
 
بر اساس این گزارش، ماجد عمورى در سال ۱۳۹۷ در اعتراض به دستگيرى برادر نوجوانش رسول عموری با نیروهای امنیتی درگیر شد و سپس به اتهام اقدام مسلحانه و درگیری با ماموران سرنشین خودرو حامل برادرش و کشته شدن یک افسر نیروی انتظامی به‌نام «نويد حقيقت‌شناس» از سوی دادگاه انقلاب اهواز به اعدام محکوم شد.
 
 
 همچنین به گزارش خبرگزاری حال وش، حکم اعدام یک زندانی بنام اصغر حبیبی متهم به قتل که بارها بر بی گناهی خود تاکید کرده قرار است روز ۱۷ اسفند۱۴۰۰، در زندان خلخال اجرا شود.
 
بر اساس این گزارش اصغر حبیبی ۳۰ ساله معروف به حمید فرزند ابو محمد و اهل خلخال، در اواخر سال ۹۱ به اتهام قتل توسط نیروی انتظامی در شهرستان خلخال بازداشت شده و در سال ۹۶ در دادگاه کیفری اردبیل به اعدام محکوم شد.
 
حکم اعدام اصغر حبیبی علیرغم نبود عدله و شواهد کافی در خصوص اثبات جرم انتصابی در دیوان عالی کشور تایید شده و اصغر در نوبت اعدام قرار گرفته است.
 
گفته می شود اصغر حبیبی بارها و بارها نسبت به این حکم ظالمانه اعتراض کرده و عنوان کرده است که در خصوص قتل بی گناه است اما بیدادگاه بدون درنظر گرفتن شواهد و مدارک کافی و بدون شنیدن اظهارات متهم حکم را صادر کرده است.
 
اصغر حبیبی عنوان کرده است که در زمان وقوع قتل صورت گرفته اصلا در شهر خلخال حضور نداشته و شواهد و مدارک کافی نیز پیرامون بیگناهی خود ارائه کرده است، از جمله اظهار داشت که ماموران مواد مخدر عامل قتل هستند چرا که مقتول فروشنده مواد مخدر بوده و بارها با ماموران انتظامی درگیری داشته و از طرف آنها نیز به مرگ تهدید شده، اما دادگاه هیچ توجهی به این اظهارات نکرده و حکم قرار است در عین بی گناهی متهم اجرا شود.

یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰