به گزارش خبرگزاری حال وش از زاهدان، صبح روز چهار شنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ پسر ۱۶ ساله ملک شه بخش پس از یورش نیروهای لباس شخصی به منزل وی واقع در منطقه جمهوری زاهدان، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بازداشت شد.
هویت پسر ملک شه بخش مازیار شه بخش ۱۶ ساله فرزند ملک اهل کورین ساکن زاهدان عنوان شده است.
از علت بازداشت مازیار تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست.
به گفته یک منبع از نزدیکان مازیارشه بخش علت بازداشت وی را ترس از پسر ملک بودن عنوان کرده است و این منبع تاکید کرد مازیار ۱۶ ساله مرتکب هیچ جرمی نشده و به بی رحمی تمام توسط نیروهای لباس شخصی از منزلش با ضرب و شتم ربوده شده است.
لازم به ذکر است پدر مازیار ملک شه بخش فرزند محراب ۲۴ آبان ۱۴۰۰، طی درگیری با مامورین سرکوبگر یگان تکاوری استان کرمان در نزدیکی شهر ریگان واقع در دشت سمسور کشته شد. در آن درگیری که نزدیک به ۱۴ ساعت طول کشید حدود ده نفر از نیروهای سرکوبگرانتظامی از جمله یک سرهنگ در تلاش برای کشتن ملک شه بخش توسط او کشته و زخمی شدند.
در همین رابطه نیز ۷ دیماه ۱۴۰۰ سپاه پاسداران به یک روستای دور افتاده در دشت سمسور حمله پهپادی کرد و شخصی به نام “مهراب شه بخش” یکی از بستگان نزدیک “ملک شه بخش” را در این حمله پهپادی کشت و سپاه در طی یک بیانیه اعلام کرد، یک از همراهان ملک شه بخش در درگیری ۲۴ آبان ماه در دشت سمسور را کشته است.
همچنین در ۱۱ دیماه ۱۴۰۰، در مرتبط به همین موضوع حمله گسترده ای با سلاح سبک و سنگین به زادگاه ملک شه بخش به یک خانه مسکونی در روستای شورو منطقه کورین توسط سپاه پاسداران انجام شد و در این یورش برادر ملک شه بخش “غلام شه بخش” فرزند محراب به همراه ۲ نفر دیگر به نام حمید شه بخش و عبدل شه بخش کشته شدند. و سپاه پاسداران دوباره در بیانیه ای اعلام کرد برادر و همراهان ملک شه بخش و عامل قتل دو مامور اطلاعات سپاه پاسداران را در این یورش کشته است.

پنج شنبه  ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۰