سایت سنای آمریکا روز دوشنبه ۲۲فروردین خبر از نامه سناتور کندی و دیگر سناتورها داد که از بایدن می‌خواهند سپاه پاسداران را از لیست تروریستی حذف نکند.
سایت سنا نوشت: سناتور جمهوریخواه جان کندی رهبری ۱۳سناتور دیگر را در فراخوان به جو بایدن مبتنی بر عدم حذف سپاه پاسداران از لیست سازمان‌های تروریستی خارجی را به‌عهده داشت.
سناتورها در نامه خود به جو بایدن نوشتند: «این حذف نه تنها به‌شدت نادرست خواهد بود، بلکه به شرکا و متحدان ما در منطقه – به‌ویژه اسرائیل و کشورهای خلیج(فارس) خیانت خواهد کرد. این کشورهای متحد و شریک نگران هستند که ایالات متحده حضور منطقه‌ای خود را کاهش دهد. تصویب چنین توافقی باعث دسترسی رژیم ایران به منابع مالی خواهد شد و از آن برای بی‌ثبات کردن منطقه از طریق نیروهای مزدور نیابتی تروریستی استفاده خواهد کرد».
در نامه آمده است: «سپاه پاسداران فعالانه در تلاش است تا سیاستمداران و کارمندان دولت ایالات متحده به‌طور مشخص مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق را در خاک آمریکا به‌قتل برساند. سپاه پاسداران مسئول کشته شدن بیش از ۶۰۰نیروی آمریکایی در عراق از طریق ارائه کمک‌های مرگبار و بمب‌های دست‌ساز به گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران است… سپاه پاسداران هیچ تغییر معناداری در رفتار خود از خود نشان نداده و فعالانه درگیر فعالیت‌های تروریستی است».
سناتورهایی که در کنار سناتور کندی این نامه را امضا کرده‌اند از جمله عبارتند از: تد کروز، لیندزی گراهام، جونی ارنست، تیم اسکات، بیل هگرتی، تام تیلیس، راجر مارشال.

سه‌شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱