سایت آمریکایی اسکریبد نوشت: ۷۰ کارشناس امنیت ملی آمریکا با امضای نامه‌یی سرگشاده به‌رئیس‌جمهور بایدن با حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمانهای تروریستی خارجی مخالفت کردند.

اسکریبد روز ۲۲فروردیندر مطلبی با عنوان «نامه سرگشاده به رئیس‌جمهور بایدن در مخالفت با حذف سپاه پاسداران از لیست سازمانهای تروریستی جهانی» نوشت: ۷۰ کارشناس امنیت ملی با امضای نامه‌یی سرگشاده به رئیس‌جمهور بایدن با حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمانهای تروریستی خارجی مخالفت کردند.

در نامه ۷۰ کارشناس امنیت ملی آمریکا به بایدن آمده است:

۱۱آوریل ۲۰۲۲ پرزیدنت جوزف آر.بایدن کاخ‌سفید واشنگتن، دی. سی – آقای. رئیس‌جمهور: با نگرانی شدید درباره گزارشهایی می‌نویسیم که شما در نظر دارید سپاه پاسداران را از فهرست سازمانهای تروریستی خارجی وزارت امور خارجه حذف کنید. حذف سپاه از فهرست سازمانهای تروریستی جهانی جان آمریکاییها را تهدید می‌کند، به خانواده‌های کشته‌شدگان آمریکایی آسیب می‌رساند و سازمان تروریستی را که از حملات روزانه علیه منافع و متحدان ایالات متحده حمایت می‌کند، قدرت می‌دهد. حذف از فهرست از لحاظ استراتژیک کوته‌بینانه و برای منافع امنیت ملی ایالات متحده خطرناک است.

نامه بیش از ۵۰۰ تن از دانشمندان و دانشگاهیان و متخصصان و پزشکان ایرانی مقیم آمریکا به رئیس جمهور ایالات متحده

سپاه پاسداران ابزار تروریسم در خارج و سرکوب در داخل است و حذف آن از لیست تروریستی بی تردید برخلاف اراده و منافع مردم ایران است
بیش از یک قرن است که مردم ایران برای رهایی از ظلم و ستم شاه و اسلاف او و آخوندهای حاکم بر ایران مبارزه می‌کنند.
بسیار مهم است که سپاه پاسداران در لیست تروریستی باقی بماند و تحریمها به شرکت‌های پوششی آن گسترش یابد.
کمیته متخصصان ایرانی در رابطه با سیاست در قبال ایران – اطلاعیه مطبوعاتی – ۱۲ آوریل ۲۰۲۲ – ۲۳ فروردین ۱۴۰۱: بیش از ۵۰ ایرانی برجسته مقیم آمریکا از بایدن خواستند سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی حفظ کند.

سه‌شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱