سحرگاه روز جمعه ۲۶ فروردین ماه، پیکر مهدی صالحی قلعه شاهرخی، تحت تدابیر امنیتی در آرامگاه جدید یزدانشهر به خاک سپرده شد. آقای صالحی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام و یکی از بازداشت شدگان قیام دیماه ۹۶ در خمینی‌شهر بود که دراثر تزریق داروی اشتباهی در بهداری زندان دستگرد اصفهان جان باخت.

یکی از اعضای خانواده مهدی صالحی در این خصوص به هرانا گفت: “پیگیری های مکرر خانواده جهت تحویل گرفتن پیکر مهدی بی نتیجه ماند و نهایتا ساعت ۶ صبح امروز، نیروهای امنیتی به همراه چند سرباز وظیفه پیکر او را جهت خاکسپاری به گورستان یزدانشهر منتقل کردند. این در حالی بود که ماموران فقط یک ساعت قبل یعنی حدود ساعت ۵ صبح برنامه دفن پیکر را به خانواده ما اطلاع دادند و همزمان با تهدید جهت عدم اطلاع رسانی در خصوص برنامه دفن، برادر دیگر مهدی را نیز بعنوان تضمین! تا پایان خاکسپاری در بازداشت نگهداشتند.”

عضو خانواده صالحی در ادامه افزود “آنها پیکر مهدی را در جوار مدفن عباسقلی صالحی که مدتی پیش اعدام شده بود انتخاب کردند و همچنین از خانواده تعهد گرفتن که سنگ قبری برای مهدی نصب نخواهند کرد.”

به گفته عضو خانواده این زندانی سیاسی، مهدی صالحی از دی ماه ۱۴۰۰ با حال وخیم جسمی و علائم سکته مغزی به بیمارستانی در اصفهان منتقل شد و اواخر اسفندماه همزمان با بهبود نسبی به زندان دستگرد اصفهان بازگشته و در نهایت روز پنجشنبه در بهداری این زندان جان باخت.

 

جمعه ۲۶ فروردین ۱۴۰۱