زندانی سیاسی حسن صادقی که بیش از ۵ سال است در زندان به سر می برد طی یک نامه سرگشاده به مجامع بین المللی نسبت به بازگرداندن همسر بیمارش به زندان اوین اعتراض کرد. زندانی سیاسی فاطمه مثنی به بیماری حاد تب روده مبتلاست، همچنین خانواده حسن صادقی و مادر پیر و دو فرزند وی هم اکنون به دلیل مصادره منزل در معرض بی خانمانی و از دست دادن منزل مسکونی خود توسط ستاد اجرای فرمان خمینی هستند.
روز ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱، زندانی سیاسی فاطمه مثنی با احضاریه و دستور امین وزیری به زندان بازگردانده شد. این انتقال به زندان در شرایطی صورت گرفت که فاطمه مثنی به بیماری سختی مبتلاست و درمان وی در زندان میسر نیست.
متن نامه سرگشاده حسن صادقی :
خطاب به عفو بین الملل، شورای حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران
اینجا که تبر مدافع حق صنوبر است
اینجا که چوبه دار طناب قاضی و داور است
هرگز مخواه که کسی آزاد و رها شود
همه باید اینجا دربند و اسیر و زندان شوند
بار دیگر بازماندگان و شاگردان لاجوردی، نمونه دیگری از آزار و شقاوت هیستریک را به اجرا می گذارند تا ثابت کنند خباثت، شیطان صفتی و سبوعیت را بخوبی آموزش دیده اند.
آن موقع استادانشان امثال لاجوردی و حاج داوود برای درهم شکستن و له و نابود کردن دختر ۱۳ ساله ای به اسم فاطمه مثنی که به اسارت گرفته بودند هربار خبر اعدام یکی از برادرانش را با ذوق و خنده های شیطانی و هیستریک به او می دادند.
حال بعد از سه دهه دست پروردگان و شاگردان همان جانیان با بچه ها و خانواده فاطمه مثنی همان کار را می کنند و با حراج اموال، مصادره کردن خانه و سرپناهشان، بچه های فاطمه مثنی را آواره خیابان و خود فاطمه را در شرایط بسیار بد جسمانی (که حتی پزشکان زندان هم خطر زندان را برای او تصریح کرده اند) به زندان کشیده اند تا همان شرایط دهه ۶۰ را برای او و این بار برای بچه هایش هم تکرار کنند.
من بعنوان همسر فاطمه مثنی هم در زندان رجایی شهر کرج به ۱۵ سال زندان محکوم شده و هیچ کاری جز شکایت بردن به همه مراجع قانونی (قوه قضاییه، دادستانی و …) ازدستم برنیامده و حال از مجامع و نهادهای بین المللی، گزارشگر حقوق بشر (جاوید رحمان) شورای حقوق بشر، عفو بین الملل و … می خواهم که به آنچه که رئیس قوه قضاییه، دادستان تهران، نماینده دادستان و … گوش نمی دهند و ترتیب اثر نمی دهند، گوش دهند و طلب استمداد مرا بی پاسخ نگذارند.
خودم با ۱۵ سال محکومیت در زندان هستم، همسرم (فاطمه مثنی) بیمار و در شرایط وخیم جسمانی را هم به زندان کشیده و فرزندانم را هم در معرض بی سرپناهی قرار داده اند.
ضمن استمداد و کمک از شورای حقوق بشر، عفو بین الملل و گزارشگر ویژه از آنها می خواهم که صدای من باشند و اعلام می کنم مسئولیت هر اتفاقی برای همسر و خانواده ام مستقیما متوجه دادستان تهران، نماینده دادستان و قوه قضاییه است.
حسن صادقی
زندان گوهردشت
فروردین ۱۴۰۱

کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام

شنبه۲۷فروردین ۱۴۰۱