از چند روز قبل یک فراخوان درفضای مجازی پخش شده که برای پایین آمدن قیمت موادغذایی آنها را نخرید! این همان حرفی بود که امام جمعه اصفهان گفت: «وقتی ماکرونی گران است آن را نخرید!» و تاکید کرد «بروید چیزهای دیگر بخورید و اینگونه آبروی نظام را نبرید»! این موضوع به اصطلاح‌ می‌خواهد یک مبارزه منفی علیه رژیم مشابه گاندی در کادر یک مبارزه مدنی بی‌هزینه را ترویج کند. خاستگاه این فراخوان؛ رژیم باشد یا نباشد؛ در جوهر خود این اهداف را دنبال‌ می‌کند:

۱-همه‌اش تقصیر رژيم نیست و فروشندگان و خریداران و اساسا مردم هم مقصرند!!
۲-این رژیم آن قدر‌ها هم وضعش خراب نیست؛ آن قدرها هم دیکتاتور نیست. اگر مردم خرید نکنند؛ به خواست مردم تن داده و عقب‌نشینی‌ می‌کند!!
۳-چرا برای خواسته هایتان به قیام و خشونت! رو‌ می‌آورید! شورش و قیام چیز خوبی نیست! دست از مقاومت و همراهی با مجاهدین وکانون‌های شورشی و خط و استراتژی آنها بردارید و به اصلاح‌طلبی برگردید!
۴- ما با رژیمی مواجهیم که امکان مبارزه منفی با‌ آن وجود دارد و نیازی به مبارزه قهرآمیز نیست!

در کجای دنیا دیده شده که نان و آذوقه حیاتی را کسی تحریم کرده باشد؟ گاندی کالاهای انگلیسی را تحریم کرد که تحریم آن نه تنها عامل مرگ و زندگی نبود به عکس در خدمت هندوستان بود یا میرزای شیرازی که تنباکو را تحریم کرد؛ موضوع تحریم که مرگ و زندگی نبود… این فراخوانها نشان‌ می‌دهد که قیام گرانی در مسیر درست خود یعنی همان مسیر سلاح و سرنگونی به جلو‌ می‌رود. پاسخ واقعی این فراخوان انحرافی همان است که رهبر مقاومت ایران برادر مجاهد مسعود رجوی گفت:‌ «انبارهای حکومتی و سپاه و بسیج و انتظامی مملو از اجناس و کالاهای مورد نیاز توده مردم است که با مرگ تدریجی دست و پنجه نرم می‌کنند. برای قیام در سراسر میهن اشغال‌شده آماده شوید و مردم را برانگیزید»!

ارسال گسترده این تحلیلها قسمتی از نبرد ما علیه پروپاگاندای علی خامنه‌ای است – با احترام-آریا

سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱