زندانی سیاسی سیاوش بهرامی ۲۵ ساله اهل کرمانشاه روز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱‍ سه روز پس از آزادی از زندان پاوه به طرز مشکوکی در منزل برادرش واقع در محله دره‌دریژ کرمانشاه جانباخت و خانواده‌اش نهادهای سرکوبگر امنیتی را مسئول مرگ وی می‌دانند.
 
یکی از نزدیکان خانواده بهرامی که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود ضمن رد خبر خودکشی سیاوش در اینباره به خبرنگار هه‌نگاو گفت: سیاوش ساعت ۱۵ ظهر در حالی که هیچ گونه نشانه‌ای از بیماری و درد نداشته به طور ناگهانی فوت شده و ساعتی پس از مرگ جسد وی کاملاً کبوده شده است.
سه شاهد عینی کبود شدن جسد سیاوش بهرامی را یک ساعت پس از مرگ برای هه‌نگاو تایید کرده‌اند.
این منبع در ادامه گفت: “ جسد سیاوش روز شنبه به پزشک قانونی منتقل شده و روز یک‌شنبه دلیل مرگ وی را سکته قلبی عنوان کرده‌اند، این در حالی است که سیاوش هیچ گونه عارضه قلبی نداشته است و ما به عنوان خانواده‌اش معتقد هستیم که در زندان به سیاوش آمپول تزریق شده است”.
به گفته منبع مذکور، خانواده بهرامی که به پاسخ پزشک قانونی معترض بوده‌اند توسط نهادهای امنیتی تهدید شده و آنها را تهدید کرده‌اند که اجازه ندارند در اینباره با هیچ کسی و هیچ رسانه‌ای گفتگو کنند.
 
قابل ذکر است که خبر بازداشت سیاوش بهرامی و حبس وی در زندان مرکزی پاوه تاکنون رسانه‌ای نشده بود.
 
مراسم خاکسپاری سیاوش بهرامی که از پیروان آیین یارسان بود، روز یک‌شنبه ۸ خرداد در روستای سراب قلعه زنجر شهرستان دالاهو برگزار شده است.

دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱