روز یکشنبه ۱۵خرداد۱۴۰۱، خانم کی‌یرا رودیک، نماینده پارلمان و رهبر حزب صدای اوکراین و نایب‌رئیس اتحاد لیبرال‌ها و دمکرات‌های اروپا ALDE، با مریم رجوی، در اشرف۳ دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار خانم رودیک، ضمن ستودن بیش از چهار دهه پایداری مقاومت ایران در برابر استبداد دینی حاکم گفت این افتخاری است که شما را می‌بینم و از نزدیک با کسانی آشنا می‌شوم که این همه سال، این نبرد سخت را پیش برده و به سمبلی برای مردم ایران تبدیل شده‌اند.
وی با اشاره به وجوه مشترک مقاومت برای استقلال و آزادی گفت: ما هم مثل سازمان مجاهدین برای آزادی و استقلال و یک کشور دمکراتیک می‌جنگیم. صحنه‌های جنایات ضدانسانی در شهر بوچا مشابه صحنه‌های کشتار رزمندگان مجاهد در اشرف است که مشاهده تصاویر آن برای من به‌شدت تکان دهنده بود. درد و رنجی که مجاهدین در طول چهل و چند سال گذشته تحمل کرده‌اند به من انگیزه برای حرکت و مبارزه بیشتر می‌دهد.
خانم مریم رجوی در این دیدار، ضمن خوش‌آمد گویی به خانم کی‌را رودیک و ابراز حمایت و همدردی مردم و مقاومت ایران با مردم اوکراین، افزود:
در ایران، مردم با شما همدردی بسیاری دارند. مردم و مقاومت ایران از درد و رنج مردم شما رنج می‌کشند و مقاومت و پیشروی شما را تحسین می‌کنند. خانم رجوی نقش ویژه زنان اوکراینی در این نبرد را ستود و گفت تردیدی ندارم که با زنان مقاومی مثل شما، این یک مقاومت ماندگار و تاریخی و شکست‌ناپذیر است.
در این دیدار خانم رودیک یک قطعه کاردستی زنان مقاومت در اوکراین را به‌نشانه پیام مقاومت به مریم رجوی اهدا کرد. مریم رجوی نیز یک نشان مقاومت همراه با لیست ۲۰هزار شهیدان مجاهد خلق را به خانم کی‌را و منتخبان مردم اوکراین در پارلمان این کشور هدیه نمود.

سه شنبه  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱