مایک پنس و همسرش که برای نخستین بار به‌ آلبانی سفر کرده‌اند، بعدازظهر پنجشنبه ۲تیر۱۴۰۱ با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران دیدار و گفتگو کرد. مارک شورت مدیر سابق قانونگذاری کاخ‌سفید آقای پنس را همراهی کرد.

سخنرانی در گردهمایی مجاهدین با حضور مایک پنس، چهل‌وهشتمین معاون رئیس‌جمهور آمریکا

آقای معاون رئیس‌جمهور،
خانم پنس عزیز!
به اشرف۳ خانه مقاومت ایران خوش آمدید. من می‌خواهم با خاطره‌یی از اشرف نخستین شروع کنم:
در حملات روزهای ۶ و ۷مرداد ۱۳۸۸، ما ۱۳ شهید و ۵۰۵ مجروح داشتیم. که اغلب آنها این‌جا هستند. دو روز بعد دوستان مقاومت ایران در کنگره آمریکا، قطعنامه ۷۰۴ را ارائه کردند که به اکثریت دو حزبی رسید.
این قطعنامه کشتار ساکنان اشرف را قویاً محکوم می‌کند، خواستار تضمین سلامت ساکنان می‌شود و از رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد «کلیه اقدامات لازم و مناسب برای پایبندی به تعهدات ایالات متحده را تحت قوانین بین‌المللی و وظایف ناشی از توافقنامه با ساکنان اشرف برای تضمین امنیت فیزیکی و حفاظت آنها انجام بدهد».(جزئیات بیشتر)

ورود مایک پنس و خانم مریم رجوی در جمع مجاهدین اشرف۳

لحظه ورود مایک پنس و خانم مریم رجوی در جمع مجاهدین اشرف۳ لحظه ورود مایک پنس و خانم مریم رجوی در جمع مجاهدین اشرف۳ لحظه ورود مایک پنس و خانم مریم رجوی در جمع مجاهدین اشرف۳

آقای پنس و همسرش پس از ورود به اشرف۳ از موزه مقاومت که گوشه‌هایی از مبارزه و مقاومت مردم ایران در بیش از یک قرن گذشته در برابر دیکتاتوریهای شاه و شیخ برای یک ایران آزاد و جمهوری دمکراتیک را تصویر می‌کند بازدید و دفتر یادبود این موزه را امضا کردند.

مایک پنس و همسرش در دیدار از اشرف۳ از قسمتهای مختلف موزه مقاومت، از جمله غرفه قیامهای مردمی، کانونهای شورشی، قتل‌عام زندانیان سیاسی، شکنجه‌های قرون‌وسطایی و هم‌چنین از سلولهای سمبلیک زندان اوین و قزل‌حصار و نیز راهروی مرگ و سالن اعدام در زندان گوهردشت که در موزه مقاومت بازسازی شده است بازدید کردند. آقای مارک شورت آنها را همراهی می‌کرد.

آقای پنس و همسرش پس از ورود به اشرف۳ از موزه مقاومت بازدید و دفتر یادبود این موزه را امضا کردند - 0

آقای پنس و همسرش پس از ورود به اشرف۳ از موزه مقاومت بازدید و دفتر یادبود این موزه را امضا کردند - 1

آقای پنس و همسرش پس از ورود به اشرف۳ از موزه مقاومت بازدید و دفتر یادبود این موزه را امضا کردند - 2

دیدار آقا و خانم پنس از موزه مقاومت ایران در اشرف۳ دیدار آقا و خانم پنس از موزه مقاومت ایران در اشرف۳

تصاویری از دیدار  آقای مایک پنس با خانم مریم رجوی در مقابل موزه شهیدان در اشرف ۳

دیدار مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف۳ - 0

دیدار مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف۳ - 1

دیدار مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف۳ - 3

تصاویری از ورود آقای مایک پنس به اشرف ۳ برای دیدار با خانم مریم رجوی

ورود مایک پنس به اشرف۳ و دیدار با خانم مریم رجوی ورود مایک پنس به اشرف۳ و دیدار با خانم مریم رجوی ورود مایک پنس به اشرف ۳ و دیدار با خانم مریم رجوی

سوابق و پیشینه‌ها

مایک پنس فارغ‌التحصیل از دانشکده حقوق دانشگاه ایندیانا است. از سال۲۰۰۰ وارد مجلس نمایندگان آمریکا شد. وی به مدت ۳سال تا سال۲۰۱۷ فرماندار ایالت ایندیانا بوده است. وی در طی سال‌ها ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ معاون رئیس‌جمهور آمریکا بود.

مایک پنس پس از پایان دوره معاونت ریاست‌جمهوری آمریکا در تاریخ ۶آبان‌ماه ۱۴۰۰ با شرکت در اجلاس ایران آزاد از مقاومت ایران حمایت کرد.
اجلاس ایران آزاد ۲۰۲۱ با موضوع، حسابرسی از ابراهیم رئیسی برای جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی، دخالت‌های منطقه‌یی و سرپیچیهای اتمی آخوندها برگزار شد و مایک پنس یکی از سخنرانان اصلی این جلسه بود.

مقاومتی وجود دارد که خانم مریم رجوی در رأس آن است

مایک پنس طی سخنرانی‌اش به حمایت از مقاومت ایران برخاست و در این جلسه به نکات مهمی اشاره کرد. وی در بخشی از سخنانش گفت: «افتخار بزرگی است که در اجلاس ایران ۲۰۲۱ سخنرانی می‌کنم. امروز در ایران و سراسر جهان ما جمع شده‌ایم برای آزادی ایران از چند دهه استبداد و استقرار ایران آباد و دمکراتیک. از همه شما متشکرم برای این‌که ایستاده‌اید برای آزادی مردم ایران.

این اولین فرصت است بعد از دولت قبلی آمریکا به‌طور مفصل سخن می‌گویم و با قطعیت اعلام می‌کنم مردم ایران با شما هستند و از یک ایرانی دمکراتیک حمایت می‌کنند. بسیاری از خانواده‌های شما در ایران زندگی‌شان مملو از رنج است و تاریخ به‌عنوان یک فاجعه از جنایت رژیم یاد می‌کند. مردم ایران همواره درقلب من است و امیدوار بودم مردم ایران قیام می‌کنند تا حق‌شان را به دست آورند.

… ما قاطعانه‌ترین اقدام علیه قاسم سلیمانی خطرناکترین تروریست جهان را انجام دادیم. شما می‌دانید که اکنون رژیم به‌شدت ضعیف شده، فساد به بالاترین حد رسیده و همه می‌دانند مردم ایران آماده تغییر هستند. همه علایم نشان می‌دهد عمر رژیم به شمارش معکوس رسیده و ریاست‌جمهوری رئیسی هم نشانه شدت ضعف آن است. رئیسی یک قاتل و قاتل زندانیان سیاسی در سال۱۳۶۷ است. ابراهیم رئیسی بسیاری از اعضای خانواده‌های شما را به‌قتل رسانده است، جنایات رئیسی نباید بدون مجازات باشد. ابراهیم رئیسی باید به‌خاطر جنایت علیه بشریت و قتل‌عام محاکمه شود. امروز همه علایم نشان می‌دهد مقاومت ایران بسیار قوی است و کانون‌های مقاومت نقطه امید مردم ایران است. مردم ایران قاطعانه در کنار مقاومت ایران و مردان آن ایستاده‌اند.
یکی از دروغهای بزرگی که رژیم به خورد جهان داده که وضعیت همین‌طور ثابت است اما در مقابل آن یک مقاومت و یک آلترناتیو است به نام سازمان مجاهدین خلق است.
مقاومتی وجود دارد که خانم مریم رجوی در رأس آن است، خانم رجوی یک برنامه ۱۰ ماده‌ای برای آینده ایران دارد. در مقابل رژیم یک مقاومت و یک آلترناتیو به نام سازمان مجاهدین خلق وجود دارد. ما در آمریکا مردم ایران را می‌شناسیم چون دست‌آوردهای شما را در اینجا دیده‌ایم و ما در کنار مردم پرافتخار ایران ایستاده‌ایم. من از صمیم قلب اعتقاد دارم روزی فرامی‌رسد که حکومت سرکوبگرانه آنها به پایان می‌رسد و روزی با شکوه برای مردم ایران می‌رسد. از صمیم قلب دعا می‌کنم آن روز فرامی‌رسد و اعتقاد داریم روز آزادی ایران به‌زودی فرامی‌رسد».

سخنرانی خانم مریم رجوی رئیس جمهور مقاومت در گردهمایی مجاهدین با حضور مایک پنس

آقای معاون رئیس‌جمهور،
خانم پنس عزیز!
به اشرف۳ خانه مقاومت ایران خوش آمدید. من می‌خواهم با خاطره‌یی از اشرف نخستین شروع کنم:
در حملات روزهای ۶ و ۷مرداد ۱۳۸۸، ما ۱۳شهید و ۵۰۵مجروح داشتیم. که اغلب آنها این‌جا هستند. دو روز بعد دوستان مقاومت ایران در کنگره آمریکا، قطعنامه۷۰۴ را ارائه کردند که به اکثریت دو حزبی رسید.
این قطعنامه کشتار ساکنان اشرف را قویاً محکوم می‌کند، خواستار تضمین سلامت ساکنان می‌شود و از رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد «کلیه اقدامات لازم و مناسب برای پایبندی به تعهدات ایالات متحده را تحت قوانین بین‌المللی و وظایف ناشی از توافقنامه با ساکنان اشرف برای تضمین امنیت فیزیکی و حفاظت آنها انجام بدهد».
من فقط اسم چند نفر از امضا کنندگان آن قطعنامه را یادآوری می‌کنم:
مایک پنس از رهبران حزب جمهوریخواه و عضو کمیته خارجی کنگره
– نماینده فقید کنگره جان لوئیس و نمایندگان ادتاونز و شیلا جکسون لی از حزب دمکرات
– قاضی تدپو و روهرا باکر و ایلیانا رزلهتینن از حزب جمهوریخواه
و حالا بعد از ۱۳سال، از طرف همه مجاهدین اشرفی می‌گویم: معاون رئیس‌جمهور مایک پنس از شما و دوستانتان برای متوقف کردن آن کشتار متشکریم ….

اما حالا آمدن شما و خانم پنس به اشرف۳ همزمان شده است با خیزش‌های مردم ایران از اقشار گوناگون در شهرهای مختلف کشور شامل تهران، اهواز، اصفهان، شوش، زنجان و رشت که در حال قیام هستند و کانون‌های شورشی هم در شهرهای شورشی در حال جنگ هستند.
سه روز پیش، آغاز چهل و دومین سال مقاومت ما علیه رژیم آخوندی بود. در ۳۰ خرداد۱۳۶۰، تظاهرات نیم‌میلیونی مجاهدین در تهران به دستور خمینی به خون کشیده شد و از همان شب اعدام‌های جمعی حتی بدون پرسیدن اسم اعدام‌شدگان شروع شد.
شما لحظاتی پیش در موزه مقاومت، بخش کوچکی از درد و رنج مردم ایران و مقاومت در مقابل دیکتاتوری آخوندی را مشاهده کردید. الآن در این سالن، هزار زندانی سیاسی شکنجه شده در دیکتاتوری سلطنتی و دیکتاتوری دینی حضور دارند. بعضاً حتی ۱۰ تا ۱۲عضو فامیل خود را از دست داده‌اند.
شما فتوا و حکم خمینی درباره اعدام همه مجاهدین سر موضع را می‌دانید. این، گواه یک مقاومت همه‌جانبه و بی‌وقفه برای یک ایران آزاد و دمکراتیک است.
شما به‌درستی در اکتبر گذشته، در واشنگتن گفتید: «جنایت‌های سال۶۷ و فتوایی که به قتل‌عام ۳۰هزار تن از اعضای مجاهدین خلق ایران انجامید، بر سر اعتقادات و مذهب کسانی بود که به آزادی و رهایی ایران معتقد بودند و آن دینی را نداشتند که برای ستمگران حاکم بر ایران قابل‌قبول بود».
یکی دیگر از افتخارات مجاهدین این بود که توانستند با ارتش آزادیبخش ملی در سال۱۳۶۷، خمینی را در جنگ توسعه‌طلبانه‌یی که آن را ۸سال با شعار فتح قدس از طریق کربلا پیش می‌برد، به‌قول خودش وادار به خوردن زهر آتش‌بس بکنند. جنگی با یک میلیون کشته و ۲میلیون معلول و مجروح و ۴میلیون آواره و بیش از هزار میلیارد دلار خسارت فقط در طرف ایران.
مجاهدین هم‌چنین از سال۱۳۷۰، نخستین افشاگر پروژه‌های اتمی رژیم بودند. آنها در سال۲۰۰۲با افشای سایت‌های مخفی رژیم آخوندها، جهان را از پروژه بمب‌سازی رژیم آگاه کردند. بدون افشاگریهای مقاومت ایران، آخوندها سال‌ها پیش به‌بمب دست یافته بودند.

جامعه ایران آماده تغییر است

اما امروز من می‌خواهم سه نکته را یادآوری کنم:
اول- شرایط عینی جامعه ایران
دوم- آلترناتیو
و سوم- شیوه برخورد جامعه بین‌المللی با فاشیسم دینی حاکم بر ایران

اولاً- جامعه ایران آماده تغییر و در شرایط تغییر است و دنیا آن را به چشم می‌بیند.
قیام‌ها با شدت در نقاط مختلف کشور جرقه می‌زند.
از آن سو، رژیم پاسخی جز سرکوب و اعدام‌های فزاینده یا شکنجه در زندانهایش ندارد.
مردم ایران حق دارند که به مقاومت برخیزند، مثل جنگهای استقلال آمریکا، چون آخوندها به واقع کشور ما را اشغال کرده‌اند. به همین خاطر مردم در شعارهای‌شان می‌گویند: دشمن ما همین‌جاست دروغ میگن آمریکاست.
مقاومت ایران یک نمونه تاریخی این حقیقت است که ایستادگی یک خلق می‌تواند مسیر تاریخ را به‌سوی آزادی تغییر دهد.
این تجربه ایستادگی را امروز در اوکراین هم مشاهده می‌کنیم. راستی اگر مردم اوکراین خود سلاح به‌دست نمی‌گرفتند، چه تضمینی برای حفاظت از کشورشان وجود داشت. شرایط خارجی وقتی مؤثر است که نیروی جنگنده روی زمین، آماده قیمت دادن باشد. کانون‌های شورشی در یک سال گذشته بیش از ۲۳۵۰ کارزار ضداختناق را که هموار‌کننده راه قیام‌ها بود، در سراسر ایران پیش بردند.
ثانیاً- مجاهدین با اعتقاد به یک اسلام دمکراتیک، آنتی‌تز مؤثری در برابر ایدئولوژی شوم آخوندها هستند. نگاه کنید که آنها به نام اسلام در همسایگی ایران از عراق تا سوریه و لبنان و فلسطین و یمن چه کرده‌اند.
ولی اسلام ما، استبداد و زن‌ستیزی را رد می‌کند. حقوق ملیت‌های تحت ستم را نادیده نمی‌گیرد. ما راه مسیح و راه موسی و راه محمد را از یکدیگر جدا نمی‌دانیم. این آلترناتیو، با برافراشتن پرچم جدایی دین و دولت، هم راه‌حل ایران به‌سوی دمکراسی و هم آنتی‌تز پدیده شوم بنیادگرایی اسلامی در کل منطقه است.

رژیم آخوندها بیشترین تلاش را برای پوشاندن همین حقیقت به‌عمل آورده است. شیطان‌سازی مقاومت، سانسور اخبار آن، یا انکار پایگاه مردمی مقاومت برای پوشاندن این حقیقت است. وقتی توهم اصلاح‌طلبی کنار می‌رود، آن وقت شیخ پای شاه نبوده را به میان می‌کشد، تا تفرقه بیندازد و قیام را پاسیو کند.
ولی شما به‌درستی گفتید: «من مطمئنم که از جانب دهها میلیون آمریکایی صحبت می‌کنم و به شما با قاطعیت می‌گویم که مردم آمریکا از هدف شما برای ایجاد یک جمهوری دمکراتیک، سکولار و یک ایران غیر‌اتمی حمایت می‌کنند».

بله، حاکمان تهران در ضعیف‌ترین نقطه خود قرار گرفته‌اند. آنها با خیزش مردم ایران برای تغییر مواجهند. می‌توان و باید ایران و منطقه و جهان را از شر آخوندهای هسته‌یی خلاص کرد. قیام آبان ۹۸ با شهرهای شورشی و خیزش ارتش آزادی راه را به همه نشان داد.
ثالثاً- امروز جهان به‌وضوح می‌بیند که سیاست مماشات با آخوندها شکست‌خورده است. این رژیمی است که به دیپلماتش بمب می‌دهد تا آن را در گردهمایی مقاومت ایران، با حضور صدها تن از سیاستمداران برجسته بین‌المللی منفجر کند.

سران رژیم باید به‌خاطر جنایت علیه بشریت محاکمه شوند

این رژیم دوربینهای آژانس در مراکز اتمیش را از کار می‌اندازد و سانتریفوژهای پیشرفته‌تر به‌کار می‌گیرد.
بله رژیم آخوندی هیچ‌گاه دستیابی به سلاح اتمی به‌عنوان ضامن بقای حکومت خود را کنار نگذاشته است. این بخشی از مأموریت رئیسی است. بنابراین:
– جامعه بین‌المللی باید مکانیسم ماشه را فعال کند.
– پرونده نقض حقوق‌بشر و تروریسم این رژیم به‌ویژه قتل‌عام زندانیان سیاسی و کشتار معترضان در قیام آبان باید به شورای امنیت برود.
– سران رژیم باید به‌خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت محاکمه شوند.
– اگر این رژیم قصد جنگ‌افروزی ندارد، یک ارتش برایش کافیست. بنابراین سپاه پاسداران باید منحل شود.
– مانند اوکراین، مردم ایران و مقاومت آنها شایسته شناسایی و حمایت بین‌المللی هستند.
– جنگ جوانان شورشگر با سپاه تروریستی پاسداران برای سرنگونی این رژیم باید به‌رسمیت شناخته شود.

آقا و خانم پنس!
امروز رزمندگان آزادی ایران در برابر دیکتاتوریهای سلطنتی و دینی از شما در اشرف۳ استقبال کردند. فردا در ایران آزاد، از شما به‌خاطر ایستادن در کنار مردم و مقاومت ایران استقبال می‌کند.

دیدار مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف۳

دیدار مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف۳

سایت مشرق رژیم

سایت مشرق رژیم نیز با سوزش از دیدار آقای مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف۳ نوشت: «مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا امروز پنجشنبه در آلبانی با اعضای [مجاهدین] دیدار کرد. گزارش فاکس‌نیوز حاکی است مایک پنس در میتینگ این گروهک تروریستی با عنوان «ایران آزاد» شرکت کرده است. او همچنین با «مریم رجوی» … هم دیدار کرده است».

سایت افکار نیوز رژیم

سایت افکار نیوز رژیم با ارسال یک گزارش کلیشه‌ای در وحشت از دیدار مایک پنس از اشرف۳ نوشت: مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا امروز پنجشنبه در آلبانی با اعضای [مجاهدین] دیدار کرد.

شبکه العالم رژیم

شبکه العالم رژیم در گزارشی با اشاره به دیدار مایک پنس از اشرف۳ و دیدار با خانم مریم رجوی نوشت: مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا امروز پنجشنبه در آلبانی با اعضای [مجاهدین] دیدار کرد.

زوزه وحشت خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به فارس

خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به فارس در گزارشی نسبت به دیدار آقای مایک پنس با خانم مریم رجوی در اشرف۳ واکنش نشان داد. این خبرگزاری با سوز و گداز نوشت: «به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا امروز پنجشنبه در آلبانی با اعضای [مجاهدین] دیدار کرد».

پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱