مسئول ردیابی نفتکش‌های رژیم ایران در «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» اعلام کرد رژیم ایران محموله‌های نفتی خود را در دریا به‌صورت پنهانی از یک کشتی به کشتی دیگر منتقل می‌کند.

یکی از مقامات ارشد «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» با انتشار تصاویری از تخلیه دو نفتکش متعلق به رژیم ایران در بندر بانیاس در سوریه خبر داد و اظهار داشت محموله دیگری به همین مقصد در راه است.
کلر جانگمن رئیس «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» و مسئول ردیابی نفتکش‌های رژیم ایران روز جمعه ۳تیر، با انتشار توئیتی نوشت نفتکش‌های رژیم ایران با اسامی «داران» و «گلرو» به‌صورت همزمان در حال تخلیه محموله‌های نفتی خود در بندر بانیاس سوریه هستند.

وی افزود نفتکش دیگر رژیم ایران با نام «آرمان ۱۱۴» نیز در حال تعویض بار به‌صورت انتقال کشتی به کشتی با نفتکش «ترادن» که با پرچم کامرون حرکت می‌کند است و این محموله نفتی برای ارسال به سوریه است.
این مقام مسئول گفت رژیم ایران به‌طور معمول از تاکتیک تخلیه مخفیانه محموله‌های نفتی از طریق عملیات کشتی به کشتی، برای رد گم کردن مقصد آنها استفاده می‌کند و این عملیات تخلیه را بعد از خاموش کردن سیستم ارسال سیگنال کشتی‌ها، به‌طور مخفیانه در دل دریا انجام می‌دهد.

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌یی در ارزیابیهای خود اعلام کرد سوریه دومین مقصد بزرگ محموله‌های نفتی رژیم ایران بعد از چین است و ماه گذشته روزانه بیش از ۱۱۱هزار بشکه نفت تحویل سوریه داده است.
ارزش این محموله‌ها طی ماه مه به بیش از ۴۰۰میلیون دلار تخمین زده شده است.

شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱