قاضی دادگاه در ادامهٔ اعلام حکم گفت: خمینی فرمان صادر کرد که مجاهدین سرموضع باید اعدام شوند. دادگاه به این نتیجه رسید افرادی که علیه مجاهدین در دادگاههای کوتاه حکم صادر می‌کردند و بلافاصله حکمشان اجرا می‌شد از نظر دادگاه اقداماتشان نقض وخیم قوانین بین‌المللی است

قاضی دادگاه سوئد: این پرونده مربوط به اعدام مجاهدین در قتل‌عام سال۶۷ هست و هم‌چنین تعدادی از زندانیان مارکسیست که آن موقع اعدام شدند

قاضی دادگاه سوئد: دادگاه به‌دلیل صلاحیت جهان‌شمول صلاحیت داشت که این پرونده را که مربوط به رژیم ایران بود مورد بررسی قرار بدهد

قاضی دادگاه سوئد: دهها نفر شهادت دادند و کسانی بودند که مشارکت داشتند نتیجه این است که حمید نوری برای جنایت علیه منافع عمومی مجرم شناخته شد.

خانم رجوی با استقبال از حکم دادگاه سوئد به‌عنوان قدم اولیه در مسیر دادخواهی کامل خاطرنشان کرد

محاکمه خامنه‌ای و رئیسی و دیگر مسئولان و آمران و عاملان قتل‌عام ۶۷ بیش از هر زمان ضروریست

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران از محکومیت حمید نوری یکی از دژخیمان دست‌اندرکار در نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در سال۱۳۶۷ توسط قضاییه سوئد به حبس ابد استقبال کرد و آن را یک گام اولیه در مسیر دادخواهی کامل خواند و افزود البته دادخواهی جامع وقتی محقق می‌شود که مسئولان اصلی جنایت به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی و دیگر آمران و عاملان در دادگاههای ایران آزاد یا دادگاههای بین‌المللی محاکمه شوند.

آنچه در دادگاه سوئد در ۹۲ جلسه مطرح شد شمه‌ای از وقایع یک زندان (گوهردشت) از بیش از ۱۰۰ زندان بود که قتل‌عام در آنها جریان داشت. باید پرونده قتل‌عام در اوین و جنایت بزرگی که در بیش از ۱۰۰شهر واقع شده و هم‌چنین پرونده قهرمانی‌های زنان مجاهد در قتل ۶۷ و جنایات دژخیمان در مورد آنها گشوده شود.

خانم رجوی با اشاره به اظهارات ۵روز پیش نیری رئیس هیأت مرگ در تهران که گفت اگر قتل‌عام نبود «شاید اصلاً نظام نمی‌ماند» خاطرنشان کرد: ماجرای قتل‌عام، ماجرای رویارویی دیکتاتوری دینی با تنها تهدید موجودیت خودش یعنی سازمان مجاهدین خلق ایران است. فتوای خمینی برای قتل‌عام همهٔ مجاهدین سرموضع که حاضر به همکاری با فاشیسم دینی و شراکت در جنایت‌های آن نشده‌اند، هنوز هم ملاک عمل رژیم علیه مجاهدین و مقاومت است. قلع و قمع فیزیکی، سیاسی و ایدئولوژیک آنان همواره در صدر اولویت‌های رژیم بوده است.

خانم رجوی افزود: کارزار بزرگ حقوقی، سیاسی و افشاگرانهٔ مقاومت ایران در ۳۳ماه گذشته و حکم دادگاه، توطئه وزارت اطلاعات و مزدورانش را برای مصادرهٔ جنبش دادخواهی علیه مجاهدین سر موضع در هم شکست. شهادت‌های قاطع و اسناد و مدارک متقن شاهدان و شاکیان به‌ویژه در اشرف۳ که نقش تعیین‌کننده‌ای در اثبات مجرمیت دژخیم داشت راه در بردن او را بست. به‌نحوی که اگر دادگاه به آلبانی نمی‌رفت سرنوشت پرونده متفاوت بود.

خانم رجوی تأکید کرد: اکنون محاکمه خامنه‌ای و رئیسی بیش از هر زمان ضروریست. دولت سوئد در مقابل گروگان‌گیری و شانتاژ فاشیسم دینی و برای پرهیز از دامی که دولت بلژیک در آن گرفتار شد، بایستی بلادرنگ پیگرد قضایی رئیسی را به‌عنوان جلاد ۶۷ به جرم نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در دستور بگذارد. بیش از ۱۰۰۰ زندانی سیاسی شکنجه شده در رژیم خمینی که بیش از ۹۰۰نفر از آنها در آلبانی به سر می‌برند، آماده شکایت هستند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳ تیر ۱۴۰۱ (۱۴ ژوئیه ۲۰۲۲)

-ابوالقاسم رضایی

از تیم وکلا… تشکر می‌کنیم و به‌خاطر کارزار بزرگی که پیش بردند از آنها قدردانی کرده و به آنها تبریک می‌گوئیم.

محاکمه و محکومیت حمید نوری یکی از عاملان قتل‌عام ۶۷ در یک دادگاه اروپایی بسیار مثبت است. اما همان‌طور که می‌دانید وی یک مقام دون پایه رژیم آخوندی است. تمامی سردمداران رژیم از جمله خامنه‌ای و رئیسی باید در برابر عدالت قرار بگیرند. و ما تا آن روز متوقف نخواهیم شد.

کارزار دادخواهی از همان هفته توسط رهبر مقاومت برادر مسعود شروع شد آقای رجوی در شهریور سال۶۷ طی نامه‌یی به دبیرکل سازمان ملل‌متحد از داستان قتل‌عام که به فرمان خمینی و با دست خط او شروع شده بود خبر داد و این کارزار در سال۹۵ با فراخوان خانم مریم رجوی جنبه جهانی گرفت…

رژیم آخوندی هم در این دادگاه سعی کرد که حمید نوری را درببرد اما شاهدان مجاهدین در آلبانی و اسناد متقنی که در اختیار دادگاه قرار دادند هیچ راه فراری برایشان نگذاشت. ما تا سرنگونی این نظام به این مبارزه ادامه خواهیم داد.

پرویز خزایی

-پرویز خزایی

من به‌عنوان نماینده شورای مقاومت به شما تبریک می‌گویم. درود بر شما که پایداری شما در این صحنه باعث شد این موضوع به نتیجه مطلوب برسد. اما این فقط آغاز داستان است. همان‌طور که هنوز دستیاران هیتلر را دارند می‌گیرند این موضوع مشمول مرور زمان نمی‌شود. ما می‌رویم که این را به همت مسعود و مریم رجوی همه آنها را به دادگاه ببریم. اروپایی‌ها می‌دانند که وقتی می‌خواستند مماشات کنند چه بلایی سرشان آمد. آنها یادشان هست آن روز من گفتم شماها بزرگترین بازنده خواهید بود. این تازه یک شروع است. شما مردم بزرگواری هستید. شما همراه با جنبش مقاومت تحت رهبری مسعود رجوی پیش می‌روید و ما این رژیم را سرنگون می‌کنیم.

آلخو ویدال:

-آلخو ویدال:

این اولین بار است که یکی از عاملان قتل‌عام۶۷ در برابر عدالت قرار گرفت و به حبس ابد محکوم شد. من به شما تبریک می‌گویم و تبریک به تیم قضایی عالی که داشتید. امروز بعد از گذشته مردم ایران بیش از گذشته آزاد هستند. اکنون از ابراهیم رئیسی و خامنه‌ای و همه سران ارشد این رژیم جنایتکار می‌خواهم که بیایید به اروپا. خواهشا بیایید به اروپا ما منتظر شما هستیم. آن‌طور که شما مستحق هستید با شما برخورد می‌شود. اما نگران نباشید به‌زودی به ایران آزاد خواهیم آمد و در مقابل عدالت قرار خواهید گرفت.

استراون استیونسون

-استراون استیونسون

امروز شما یک پیروزی بزرگ داشتید. این هم‌چنین یک پیروزی برای عدالت اروپا است. هم‌چنین می‌خواهم تبریک بگویم به تیم قضایی فوق‌العاده شما. مقاومت ایران این پرونده را به اینجا رساندند. ما آرام نخواهیم گرفت تا روزی که تمام سران این رژیم حبس ابد بگیرند. حمید نوری باید بقیه عمرش را در زندان بگذراند. معامله کثیف هم نباید در کار باشد. ما باید عدالت اروپا را در بالاترین نقطه حفظ کنیم. این روزی خواهد بود که به تاریخ ایران وارد می‌شود.

تظاهرات دادخواهان قتل‌عام ۶۷ در استکهلم – دژخیم حمید نوری به حبس ابد محکوم شد

حضور گسترده ایرانیان آزاده در استکهلم سوئد همزمان با اعلام حکم دژخیم حمید نوری – ۲۳تیرماه

اعلام حکم دادگاه حمید نوری و تظاهرات دادخواهان قتل‌عام ۶۷

تظاهرات ایرانیان‌ آزاده در استکهلم، همزمان با اعلام حکم دژخیم حمید نوری

-تظاهرات ایرانیان آزاده در استکهلم، همزمان با اعلام حکم دژخیم حمید نوری - 0

-تظاهرات ایرانیان آزاده در استکهلم، همزمان با اعلام حکم دژخیم حمید نوری - 1

-تظاهرات ایرانیان آزاده در استکهلم، همزمان با اعلام حکم دژخیم حمید نوری - 2

-اعلام حکم دادگاه دژخیم حمید نوری و تظاهرات دادخواهان قتل‌عام ۶۷ در استکهلم - 0

-اعلام حکم دادگاه دژخیم حمید نوری و تظاهرات دادخواهان قتل‌عام ۶۷ در استکهلم - 1

 
پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱