گردهمایی سالانه مجاهدین در سالگرد ۳۰ خرداد سر آغاز مبارزه انقلابی مسلحانه علیه رژیم دیکتاتوری آخوندها در سال۱۳۶۰ طبق اعلام قبلی قرار بود در روز های شنبه و یکشنبه ۲۳ و ۲۴ ژوئیه (یکم ودوم مرداد ۱۴۰۱)هم حضوری در آلبانی و هم آنلاین و همراه با برگزاری یک تظاهرات در برلین با شرکت دهها هزار نفر و هزار شخصیت سیاسی و پارلمانی و حقوق بشری و هنری و علمی برگزار شود.
اما یک روز پیش از برگزاری این گردهمایی سفارت آمریکا در آلبانی نسبت به تهدید یک عملیات تروریستی برنامه ریزی شده به شخصیت های امریکایی دعوت شده به این گردهمایی هشدار داد ودولت آلبانی نیز از سازمان مجاهدین خلق ایران خواست که به دلیل خطر یک عملیات تروریستی برنامه ریزی شده از سوی نیروی تروریستی قدس با همکاری شبکه ای از افراد جدا شده از مجاهدین که به خدمت رژیم در آمده اند این گردهمایی را به تعویق بیندازد.
روز ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در یک اطلاعیه کوتاه اعلام کرد که «اجلاس ایران آزاد در اشرف۳ در روزهای ۲۳ و ۲۴ ژوئیه (اول و دوم مرداد ۱۴۰۱) به توصیه دولت آلبانی به دلایل امنیتی و تهدیدها و توطئه‌های تروریستی تا اطلاع ثانوی به تعویق می‌افتد.»
یورو نیوز در ۲۶ژوئیه (۴ مرداد ۱۴۰۱) از به کار گرفتن ۵۰نفر توسط رژیم ایران برای انجام یک حمله بزرگ تروریستی به اجلاس ایران آزاد خبر داد.
در همین رابطه کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ۲۷تیر ۱۴۰۱ از حکم دادگاه ویژه مبارزه با جرایم سازمان‌یافته درباره ۱۱ مزدوری خبر داد که ۱۰ساعت تحت بازجویی بودند و محل‌های اقامت و خودروها و انجمن پوششی وزارت اطلاعات به نام آسیلا به حکم دادگاه مورد بازرسی قرار گرفته و کلیه وسایل ارتباطی و کامپیوترهای مزدوران ضبط شده است. این شبکه به مدت چهار سال زیر نظر قرار گرفته بودند.
در ادامه تلاش های دولت آلبانی علیه اقدامات تروریستی رژیم ایران علیه گردهمایی مجاهدین
روز دوشنبه ۱۰مرداد ۱۴۰۱ (اول اوت ۲۰۲۲) تلویزیون تاپ چنل در آلبانی از اخراج دو مأمور ایرانی از این کشور پس از ۷۲ساعت بازجویی اولیه و نگهداری آنها در فرودگاه ریناس در یک عملیات مبارزه با تروریسم خبر داد.
در این گزارش از دو مامور رژیم ایران به نامهای افشین کلانتری و بتول سلطانی نامبرده شده که پس از بازجویی از آنها خواسته شده که به کشور آلمان (محل اقامت این دو مامور) برگردند اما «آنها از انجام این کار خودداری کردند و به مدت ۷۲ساعت در فرودگاه نگهداری و سپس به آلمان اخراج شدند». آنها از سوی یک انجمن پوششی وزارت اطلاعات رژیم ایران که به ظاهر برای کمک به ایرانیان مقیم آلبانی (با نام اختصاری آسیلا) دایر شده دعوت شده بودند. اما انجمن مزبور «به‌دلیل ارتباط با رژیم ایران و اقداماتی که با هدف آسیب رساندن به امنیت اعضای مجاهدین خلق پناهنده در آلبانی است، تحت‌نظر قرار دارد.»
افشین کلانتری دوست پسر بتول سلطانی است و هر دو از بریده مزدورانی هستند که با یکدیگر در ۲۵دیماه ۱۳۸۶ از تیف (خروجی تحت کنترل نیروهای آمریکایی در اشرف) با قرار قبلی با وزارت اطلاعات به ایران رفتند. بتول سلطانی در کمتر از ۳هفته با گرفتن پاسپورت از وزارت اطلاعات برای اجرای مأموریت علیه مجاهدین به عراق برگشت و افشین کلانتری به خدمت انجمن نجات رژیم شعبه ای از وزارت اطلاعات درآمد.
اطلاعات بیشتر در در لینک زیر:
عدم برگزاری این گردهمایی که خبر تعویق آن به دلیل تهدیدات تروریستی مانند بمبی در رسانه ها صدا کرد؛ یک برگ برنده سیاسی برای رژیم بود که بتواند با آن هم قدرت نمایی بکند و به نیروهایش روحیه بدهد و هم دست به تهدیدها و توطئه های تروریستی بیشتری علیه مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران بزند.
در همین رابطه خبرگزاری فارس وابسته به سپاه تروریستی پاسداران روز ۵ مرداد از «ضرورت اقدام نظامی علیه »مجاهدین خبر داد و نوشت:
«جمهوری اسلامی بایستی با استناد به اصل «مسئولیت حمایت» (R2P) … اقدام نظامی … را در دستور کار قرار دهد.»و« ظرفیت پهپادهای تهاجمی و موشک‌های بالستیک ایران برای ضربه زدن به مقر منافقین در آلبانی هیچ منع حقوقی ندارد و مقامات تهران باید پس از اعلام هشدار لازم به دولت آلبانی، اقدام نظامی را در دستور کار قرار دهند.»
همچنین هک شبکه اینترنت دولتی آلبانی پیش از گردهمایی مجاهدین و اعزام سری دیگری از ماموران وزارت اطلاعات مانند افشین کلانتری و بتول سلطانی پس از دستگیری شبکه ای از ماموران در آلبانی و پس از خبر به تعویق افتادن گردهمایی مجاهدین و تلاش برای نفوذ رسانه ای با جعل اسناد برای بدنام کردن مجاهدین؛ نمونه هایی از این تهدیدها و توطئه های تروریستی می باشد که در هفته های اخیر علیه مجاهدین مستقر در اشرف ۳ با به خدمت گرفتن همان باصطلاح «اعضای جدا شده» افزایش یافته است که دو چیز را به وضوح روشن می کند:
اولا- تاثیرات این گردهمایی و فعالیت های مجاهدین علیه رژیم در داخل و خارج ایران و در ماندگی و استیصال رژیم در مقابله با مجاهدین که به تروریسم افسار گسیخته روی آورده است و یک بار دیپلمات ترویستش اسدالله اسدی و تیمی از ماموران نفوذی با بمبی آماده انفجار خرج و قربانی آن کرد!
دوما- صحت افشاگریهای مجاهدین در باره بریده هایی که به خدمت رژیم در آمده اند و رژیم تلاش و تاکید کرده و می کند؛ آنها را «منتقدین» و«اعضای جدا شده» جا بزند!
اما با این همه مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران در هفته های اخیر به دلیل داشتن تشکیلاتی قدرتمند و منظم و منضبط وسیال متشکل از اعضا و هواداران سخت کوش و فداکار و با عزم واراده؛ توان وپتانسیل و ابتکار عمل یک جنبش مقاومت در برابر توطئه های رژیم و معامله وزد و بند با این رژیم در کسوت یک آلترناتیو را به نمایش گذاشتند و علاوه بر تظاهرات در سوئد و بلژیک و برلین و برگزاری آکسیون و اعتصاب در بسیاری کشورهای دیگر گردهمایی سالانه مقاومت را پر شکوه و پر قدرت با حضور صدها شخصیت سیاسی و پارلمانی و حقوق بشری و علمی و هنری برگزار کردند و رژیم و مزدورانش را مات ومبهوت کردند.
به ضرب تیشه بشکن بیستون را
که فرصت اندک و گردون دو رنگ است
حریفان را در این اندیشه بگذار
شرر از تیشه خیزد یا ز سنگ است
فرامرز ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
پنج شنبه  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱