۱۶ مرداد ۱۴۰۱

دو روز قبل از برگزاری برنامه سالانه شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین در آلبانی، اشرف ۳، سفارت آمریکا به شهروندان خود خبر داد که به علت تهدیدات تروریستی از شرکت در برنامه که قرار بود در روزهای ۲۳ و ۲۴ ماه ژوئیه برگزار شود خودداری کنند. این خبر از سوی پلیس آلبانی نیز تأیید شد.
شورای ملی مقاومت اطلاعیه‌های متعددی را در این مورد صادر کرده و در این اطلاعیه‌ها از نکات مهمی پرده برداشته است. در آغاز اطلاعیه‌ای که در ۱۲ مرداد مصادف با سوم اوت صادرشده، چنین آمده است

https://bit.ly/3BFYKvB

یک منبع اطلاعاتی آلبانیایی فاش کرد: «واحد اطلاعات عملیات مخفی قدس در خارج از ایران، علاوه بر حمله سایبری در آلبانی، با اعزام مأموران مخفی به عملیات بدنام کردن اعضای مجاهدین خلق نیز اشتغال داشته است. این واحد برای تحقق این امر تلاش کرده است تا در رسانه‌های آلبانی نیز نفوذ کند» (تاپ چنل-۲ اوت ۲۰۲۲).
پس از استقرار مجاهدین در آلبانی، رژیم فعالیت‌های تروریستی خود را در این کشور به‌شدت بی‌سابقه‌ای افزایش داده است که به اخراج سفیر رژیم منجر شد.
فعالیت‌های تروریستی رژیم در اروپا دهها سال سابقه دارد.
این مطلب به‌طور خلاصه سعی بر روشن شدن روش کار رژیم دارد. (مدارک و اسناد این ترورها موجود است.)

۱/ تصمیم ترور
تصمیم تمامی ترورها به‌وسیله بالاترین ارگانهای رژیم گرفته‌شده است. ولی‌فقیه (خمینی – خامنه‌ای) و رئیس‌جمهور وقت دستور ترور را داده‌اند.
۲/ برنامه‌ریزی ترورها
از سوی وزارتخانه‌های امور خارجه، اطلاعات، سپاه پاسداران و شاخه بین‌المللی سپاه پاسداران، سپاه قدس انجام‌شده است.
۳/ سازمان‌دهی ترور، پشتیبانی و مالی،
سفارت‌خانه‌های رژیم در کشورهای مختلف سازمان‌دهی ترورها را به عهده داشته‌اند و سفرای رژیم نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در اجرای ترور داشته‌اند. ترورها به‌وسیله شرکت‌های وابسته به رژیم در کشورهای اروپائی تأمین مالی شده است. در برخی از موارد مبالغ هنگفتی به عاملان اجرای ترور داده‌شده است.
۴/ اطلاعات و مشخصات کسانی که مورد ترور و یا توطئه تروریستی قرارگرفته‌اند
اطلاعات به‌طور مشخص از سوی افراد نفوذی تحت عنوان پناهنده ویا اعضای سابق جمع‌آوری‌شده است
۵/ مجری ترورها
اعضای سابق سازمان‌ها، افراد بسیار نزدیک به فرد ترور شده و عوامل وزارت اطلاعات مجری این ترورها بوده‌اند.
در برخی از موارد رژیم از شهروندان غیر ایرانی برای اجرای ترورها استفاده کرده است. انیس نقاش یکی از موارد است.
در طول حکومت ننگین ولایت‌فقیه ترورهای بی‌شماری در خارج از کشور صورت گرفته است. در بین سازمان‌ها و گروه‌های ایرانی بیشترین تعداد آن‌ها متوجه سازمان مجاهدین خلق، سران و اعضاء آن بوده است. سازمان‌های امنیتی آلمان، سوئد و هم‌اکنون آلبانی بارها از این موارد پرده برداشته‌اند.

چند نمونه مشخص
در بسیاری از موارد ترور مظنونی دستگیر نشده است، اگرچه نقش رژیم در این ترورها بسیار روشن است. ازجمله ترور عبدالرحمان برومند و فریدون فرخزاد که هر دو به‌وسیله چاقو به قتل رسیدند.

دادگاه ترور سران کرد در رستوانی به نام میکونوس در سپتامبر ۱۹۹۲ در برلین
رأی دادگاه میکونوس پس از پنج سال در سال ۱۹۹۷ صادر شد که پس‌ازآن حکم جلب بین‌المللی برای فلاحیان وزیر وقت اطلاعات صادر شد. در حکم دادگاه آمده است که ترور با اطلاع مستقیم خامنه‌ای، اکبر رفسنجانی رئیس‌جمهور و علی‌اکبر ولایتی وزیر خارجه وقت صورت گرفته است. سفیر وقت رژیم در آلمان، حسین موسویان در این ترور نقش مستقیم داشته است.
در کیفرخواست اولیه پلیس آلمان، سفارت رژیم در بن را بزرگ‌ترین واحد پشتیبانی تروریستی در آلمان می‌داند.
به شهادت شاهد عینی صاحب رستوران اطلاعات ملاقات را در اختیار تروریست‌ها گذاشته بود

ترور شاهپور بختیار، پاریس ۱۹۹۱
ترور شاپور بختیار آخرین نخست‌وزیر محمدرضا شاه، به همراه منشی خود سروش کتیبه، در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۷۰ توسط ۳ تروریست جمهوری اسلامی بهنام‌های محمد آزادی، علی وکیلی راد و فریدون بویراحمدی انجام شد. فریدون بویراحمدی مورد اعتمادترین فرد شاپور بختیار بود. گفته می‌شود فریدون بویر احمدی اکنون با نام «فرهاد مهدیار» مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان قزوین است.

ترور دکتر کاظم رجوی، ژنو ۱۹۹۰

روز چهار اردیبهشت ۱۳۶۹، پروفسور کاظم رجوی در حومه ژنو در منطقه‌ای به نام کوپه برای مراجعه به بانک از خانه خارج شد. پیش‌ازاین تروریست‌هایی از طرف رژیم ایران برای ترور وی کمین گذاشته بودند. او هنگام بازگشت به خانه مورد اصابت چند گلوله قرارگرفته و جان باخت. سفارت رژیم در سویس و تروریست‌های شناخته‌شده در این ترور شرکت داشته‌اند. سعید شاهسوندی که به خدمت رژیم درآمده‌است از عوامل اطلاعاتی این ترور بود. یاد آوری می‌کنم که پرونده ترور دکتر کاظم رجوی با فعالیت‌های مقاومت، به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در جریان است.

توطئه تروریستی در ویلپنت پاریس ۲۰۱۸
در دادگاه مشخص شد که تصمیم بمب‌گذاری از بالاترین مراجع صادرشده و اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم مجری این طرح بوده است. همچنان که قبلاً گفته شد، همکاران تروریست او به اسم هوادار در انجمن‌های هوادار مجاهدین به‌صورت مزدوران نفوذی و هسته‌های خفته واردشده بودند و تحقیقات نشان داد که چه مبالغ کلانی از رژیم و وزارت اطلاعات دریافت کرده بودند.

همان‌طور که در آغاز ذکر شد برنامه سالانه مجاهدین در روز اعلام‌شده انجام نشد. بی‌شک با توجه به سابقه رژیم و با توجه به واکنش دولت آلبانی و سفارت آمریکا نسبت به مسئله، تهدید حمله تروریستی جدی بوده است. پرونده حدود بیست نفر از ایادی رژیم که به‌عنوان اعضاء سابق مجاهدین دروغ‌پراکنی می‌کنند در جریان است.
یکی از مقامات پلیس آلبانی از اداره مقابله با تبهکاری سازمان‌دهی شده و تروریسم گفته است که از سال ۲۰۱۸ به‌صورت موازی سه تحقیقات در رابطه با حضور مأمورین وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران آغازشده، که یکی از آن‌ها تکمیل و در ماه مارس گذشته به دادگاه ارائه‌شده است.
در اطلاعیه کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت که در تاریخ ۱۸ ماه ژوئیه صادر شد آمده است منزل، خودرو و محل کار یازده نفر از اعضای پوششی انجمن آسیلا مورد بازرسی قرار گرفت، پلیس اعلام کرده است که مبالغ پولی که از این گروه کشف شد تناسبی با درآمد آنان ندارد. همچنین ۴ تن از وابستگان رژیم اجازه ورود به کشور را پیدا نکردند و از فرودگاه اخراج شدند.
پلیس آلبانی در حال تحقیق گسترده در این موارد است.
اگر رژیم در طول دخالت خود در عملیات تروریستی علیه مجاهدین را انکار می‌کرد، اکنون در خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، خبر وظایف رژیم در قبال مجاهدین را یک‌به‌یک می‌نویسد و در انتها کشور آلبانی را تهدید نظامی می‌کند.
این خبر و تجربه نشان می‌دهد که هر کس تحت هر عنوان و یا نامی و یا هر جریانی مجاهدین را دشمن خود بداند، آبشخوری جز رژیم آدم‌خوار ندارد و از سوی دیگر روشن می‌کند که مجاهدین و مردم دشمنی به جز رژیم آخوندی ندارند و این نبرد ادامه دارد.
تهدیدها و عملیات تروریستی نشانگر استیصال رژیم در برابر فعالیت‌های سیاسی و حمایت‌های گسترده بین‌المللی از مجاهدین و از سوی دیگر تهاجم کانون‌های شورشی در داخل ایران هست.

دوشنبه ۱۷مرداد ۱۴۰۱