وال استریت ژورنال روز ۱۹مرداد در مقاله‌ای بقلم سناتور جوزف لیبرمن و مارک والاس درباره ندادن ویزا به رئیسی و هیات همراهش برای شرکت در مجمع عمومی ملل متحد نوشت: به رئیس‌جمهور ایران ابراهیم رئیسی ویزا ندهید. او ریاست حکومتی را برعهده دارد که به‌طور معمول جان شهروندان آمریکایی از جمله جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی را به خطر می‌اندازد.

بخشهایی از مقاله وال استریت ژورنال:

رژیم ایران هفتهٔ گذشته تأیید کرد که ابراهیم رئیسی برای شرکت در اجلاس عمومی ملل متحد در نیویورک در ماه سپتامبر درخواست ویزا خواهد کرد. دولت بایدن با توجه به پرونده خونین رئیسی و ادامهٔ تهدید شهروندان آمریکایی توسط ایران، باید این درخواست را رد کند. روز چهارشنبه وزارت دادگستری دعوی قانونی علیه یک عضو سپاه پاسداران که توسط آمریکا یک سازمان تروریستی نامگذاری شده را به‌خاطر توطئه برای استخدام آدمکش برای به‌قتل رساند جان بولتون، که سابقاً سفیر آمریکا در ملل متحد و مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید بوده، علنی کرد. این رفتار دولت ایران غیرقابل قبول است…

بعد از آن که اطلاعات آمریکا نسبت به تهدیدی برای کنفرانس رزمندگان آزادی ایرانی در آلبانی در ماه گذشته هشدار داد، برگزار کنندگان مجبور به تعویق انداختن این رویداد شدند.

جیک‌ سولیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در ماه ژانویه به ایران هشدار داد که بخطر انداختن آمریکائیان را متوقف کند یا با عواقب شدیدی مواجه شود. اما ایران بازداشته نشده است. این امر بدشگون است اما همگون با پرونده شرورانه‌اش است که تهران احساس اطمینان می‌کند که می‌تواند ریسک این حملات را بکند.

در سال۲۰۱۸، اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی، به‌خاطر طراحی بمب‌گذاری در یک کنوانسیون مخالفان ایرانی در فرانسه، در آلمان دستگیر شد، اقدامی که موجب مرگ صدها تن از جمله آمریکائیان می‌گردید… اگر پرزیدنت بایدن دست به اقدامی قوی علیه رئیسی بزند وی از حمایت هر دو حزب در کنگره برخوردار خواهد بود و عزم بلژیک و دیگر متحدان اروپایی ما را مستحکم خواهد نمود. حملهٔ رژیم ایران علیه آمریکائیان صرفاً حمایت دولتی از تروریسم نیست. با آن باید به‌مثابه یک اقدام جنگی برخورد شود. تهران باید بفهمد که تهدید یک پاسخ نظامی قاطع آمریکا را باید به‌جان بخرد.

اولین گام و حداقل کاری که آمریکا باید انجام دهد استفاده از حق حاکمیت خود برای رد اعطای ویزا به رئیسی است. حامیان رژیم ادعا خواهند کرد که واشنگتن التزام دارد که به رؤسای دولتهایی که به سخنرانی در ملل متحد دعوت می‌شوند، ویزا بدهد. اما تلاش‌های رئیسی برای قتل آمریکائیان در خاک آمریکا این التزام را منتفی می‌سازد.

رئیسی یک جلاد است که بر بیدادگاهها و اعدام چند هزار مخالف سیاسی رژیم نظارت داشته است.

رئیسی مورد تحریمات دولت آمریکاست که دست داشتن وی در نقض جدی حقوق‌بشر را قید کرده است… به رئیس‌جمهور کشوری که فعالانه دنبال قتل شهروندان آمریکایی در خاک آمریکاست ابداً نباید اجازهٔ ورود به آمریکا داده شود.

پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱