به‌دنبال حمله یک از نیروهای وابسته با آخوندها (جمعه ۲۱مرداد) به سلمان رشدی در نیویورک که منجر به زخمی شدن و انتقال وی به بیمارستان شد، کیهان خامنه‌ای از عامل حمله حمایت کرد و نوشت باید دست او را بوسه باران کرد.

حمله به سلمان رشدی در نیویورک طبق فتوای خمینی در سال۱۳۶۷ صورت گرفته است. خامنه‌ای و دیگر سردمداران رژیم آخوندی هم در ۳۴سال گذشته مستمراً بر ضرورت اجرای این فتوای ضداسلامی تأکید کرده‌اند.

اونم قطع میشه! (گفت و شنود) عنوان روزنامه کیهان خامنه‌ای ۲۱مرداد است که با اعتراف به ماهیت تروریستی رژیم آخوندی، با تعریف و تمجید به عامل حمله علیه جان سلمان رشدی گفته است «که باید هزاران آفرین صد بارک‌الله. باید آن دست را بوسه باران کرد.

کیهان شریعتمداری متعلق به باند خامنه‌ای نوشت:
گفت: هزاران آفرین صد بارک الله. باید آن دست را بوسه باران کرد.
گفتم: آفرین به کی؟ بوسه بر کدام دست؟
گفت: آفرین بر آن مرد دلاور و وظیفه‌شناسی (؟!) که در نیویورک به سلمان رشدی مرتد و خبیث حمله کرده و بوسه بر دست او که با چاقو گردن دشمن خدا را پاره کرده است.
گفتم: پلیس اعلام کرده که سلمان رشدی را با هلیکوپتر به یک بیمارستان منتقل کرده‌اند و فعلاً نمی‌توانند درباره وضعیت جسمانی او بعد این حمله اظهارنظر کنند.
گفت: اعلام شده که گردن او آسیب جدی دیده است.
گفتم: از یارو که به‌شدت مریض بود پرسیدند؛ حالت چطوره؟ جواب داد؛ تبم قطع شده اما گردنم بد‌جوری درد می‌کنه! گفتند؛ نگران نباش به‌زودی گردنت هم مثل تبت قطع میشه!

شایان یادآوری است که مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی که در نیویورک طبق فتوای خمینی در سال۱۳۶۷ صورت گرفته است را قویاً محکوم کرد.

در اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران آمده است: خامنه‌ای و دیگر سردمداران رژیم آخوندی در ۳۴سال گذشته مستمراً بر ضرورت اجرای این فتوای ضداسلامی تأکید کرده‌اند
خامنه‌ای در ۲۵بهمن ۱۳۷۱ گفت: «امام تیری را به‌طرف این مرد فاجر و هتاک پرتاب کرد. این تیر از چله کمان خارج شده و هدف‌گیری هم دقیق بوده، دیر یا زود این تیر به هدف خواهد رسید. بلاشک باید این حکم اجرا شود و اجرا هم خواهد شد». او در ۳۰مهر ۱۳۹۴ در پاسخ به این سؤال که «آیا فتوای ارتداد سلمان رشدی مرتد و کذّاب برقرار است یا خیر؟ تکلیف مسلمانان در این شرایط چیست؟ ”پاسخ داد: «حکم همان است که امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) فرمودند» (خبرگزاری حکومتی میزان)…

حسن صانعی، نماینده خامنه‌ای و سرپرست بنیاد ۱۵خرداد جایزه اعدام سلمان رشدی را مبلغ ۵۰۰هزار دلار دیگر افزایش داد و به سه میلیون و سیصد هزار دلار رساند» (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۲۵شهریور ۱۳۹۲).

۲۵بهمن ۱۳۹۲ آخوند احمد خاتمی، از اعضای مجلس خبرگان رژیم و از نزدیکان خامنه‌ای، در نمایش جمعه تهران فتوای ارتداد رشدی را یک «فتوای تاریخی» خواند و گفت: «این فتوا در میان مسلمانان تازگی خود را حفظ کرده است و مسلمانان مؤمن به‌دنبال فرصتی هستند تا حکم حضرت امام را اجرا کنند».

قاآنی سرکرده نیروی قدس در ۱۱دی ۱۳۹۹ در مجلس رژیم گفت: عوامل آمریکایی باید «سبک زندگی مخفی سلمان رشدی را یاد بگیرند؛ چرا که جمهوری اسلامی انتقام سلیمانی را خواهد گرفت» (همشهری ۱۱دی). وی متعاقباً در توئیتی رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و وزیر خارجه آمریکا را تهدید به انتقام کرد و هشدار داد که «سبک زندگی مخفی سلمان رشدی را یاد بگیرند» (تلویزیون رژیم ۱۲دی).

شنبه  ۲۲ امرداد ۱۴۰۱