یادداشت سیاسی
یکی از لیدرهای قیام

یازده روز از قیام سراسری گذشت. ماشین سرکوب جمهوری اسلامی، در این ۱۱روز نه‌تنها نتوانست از گسترش قیام جلوگیری کند، بلکه شاهد رادیکالیزه شدن قیام (شدت عمل قیام‌کنندگان) هم هستیم.
از روز ۳مهر که «کوکتل مولوتف»‌ را به‌صورت گسترده وارد کردیم،‌ صحنه به‌طرز چشمگیری به‌نقع قیام کنندگان چرخید. یگان موتوری و ماشینی گارد ویژه قفل شد و پرتاب کوکتل‌ها روحیه سرکوبگران را بیش از حد پایین آورد.
در مقابل بر تهور و شجاعت قیام کنندگان افزود و ابتکار عمل را به آنها سپرد.
سازماندهی و وجود تیم‌های هماهنگ با هم در صحنه نیز یکی دیگر از امتیازات کیفی قیام کنندگان نسبت به قیام‌های قبلی بود. چرا که انرژی ما را سازمان می‌داد و بر روی اهداف مشخص متمرکز می‌کرد. برای همین موفق شدیم چندین شب تنها در تهران بیش از ۱۰ کانون شورش برپا کنیم که باعث شد گارد ویژه نتواند نیرویش را بر روی یک نقطه متمرکز کند و وقتی هم سرکوبگران از تمرکز خارج شوند، به‌شدت توانشان فرسوده می‌شود.
با توجه به تجارب ۱۱شب گذشته، در هماهنگی لیدرها این توصیه‌ها را به‌همه جوانان قیام داریم:
۱-دشمن تلاش می‌کند پیش از تاریکی هوا، نیروهایش را در مراکزی که گمان می‌کند قیام برپا شود بچیند تا از شکلگیری هسته‌های اولیه قیام جلوگیری کند. در این گونه مواقع کافیست محل قیام را یک خیابان جابجا کنیم و هسته‌ قیام را آنجا شکل دهیم.
۲-مهمترین استراتژی، تعدد هر چه بیشتر کانون‌های قیام و شورش است. نباید در پی تجمع گسترده در یک نقطه بود. باید تعدد نقاط را بالا برد، حتی اگر در هر نقطه جمعیت کمی کمتر باشد. اما این کار هرچه بیشتر توان نیروهای سرکوب را تحلیل می‌برد.
۳-در تاکتیک، بهترین سلاح ما کوکتل مولوتف است. ساده ساخته می‌شود اما قوی عمل می‌کند.
۴-در فاز جدید باید به سمت مسلح شدن برویم. تسخیر و خلع سلاح کلانتری‌ها هدف کنونی است. به‌ویژه با روحیه باختگی و خستگی مفرط نیروهای سرکوب، این کار در یک قدمی ماست.
۵-هر شب آتش قیام را تا دیروقت در کانون‌های متعدد قیام برپا داریم که نیروهای سرکوب را هرچه بیشتر فرسوده کند،‌ پس از آنهم شعارهای شبانه بالای پشت‌بام و پشت پنجره‌ها را آغاز کنیم.

❌یک نکته مهم:‌ در دام شعارهای انحرافی که اساسا توسط لباس‌شخصی‌های خود رژیم دامن زده می‌شود نیفتیم. شعار مرحله کنونی «مرگ بر خامنه‌ای» است. رژیم بدش نمی‌آید ما شعار «زن زندگی آزادی»‌ دهیم. چون خیلی خیلی کمتر از شعار «مرگ بر خامنه‌ای»، یعنی نفی راس و تمامیت نظام برایش هزینه دارد. بنابر این تمرکز روی شعار «مرگ بر خامنه‌ای»‌ باشد.

ما پیروزیم- پیش به‌سوی باز پس گیری میهن عزیزمان،‌ ایران

سه‌شنبه ۵ مهر۱۴۰۱