دادگاه حمید نوری وشاهدان وشاکیان و راویانی که معلوم شد دشمن نیستند!
از همان ابتدای دستگیری دژخیم حمید نوری در فرودگاه سوئد و ورود تواب نفوذی ایرج مصداقی و حمید اشتری و مختار شلالوند و… در این پرونده؛ مجاهدین و شاهدان وشاکیان واقعی این پرونده گفته بودند و تاکید کردند که این یک طرح و توطئه برای مقابله باجنبش دادخواهی و هموار کردن راه برای «جلاد ۶۷ »آخوند رئیسی است که خامنه ای میخواست برای مقابله با قیام او را بر کرسی ریاست جمهوری نظام بنشاند.
اکنون «آفتاب آمد دلیل آفتاب»!
سایت انصاف نیوز گفتگویی با خانواده حمید نوری منتشر کرده است که در این گفتگو آنها از دیدار و گفتگو با «مختار شلالوند» و «نیما سروستانی» و ابراز ندامت و همدردی این دو با خانواده دژخیم حمید نوری می گویند. به بخشی از این گفتگو توجه کنید:
«انصاف نیوز در این مصاحبه سوال‌هایی پیرامون بعضی مستندات دادگاه که خبرساز شدند پرسیده است. از جمله‌ی این مستندات تماس تلفنی منتسب به قاضی مقیسه، انذار او در مورد سفر نوری به سوئد، پیامک منتسب به حجت الاسلام محسنی اژه‌ای و عکس‌ها و فیلم‌های حاصل از ریکاوری گوشی حمید نوری است. علاوه بر این از چندوچون کمک‌های دولت‌ها و قوه‌ی قضائیه‌ی ایران به حمید نوری در این دادگاه‌، قضاوت‌هایی که از مردم می‌شنوند و دلیل سعی افراد در منصرف کردن آقای نوری از این سفر نیز پرسش شد.
یکی از اتفاقات جالب این دادگاه که در این مصاحبه روایت شده گفتگوی این خانواده با برخی از شاکیان پرونده از جمله مختار شلالوند بود.
مجید نوری در پایان مصاحبه به دادگاه تجدیدنظر پدرش و تاریخ معین شدن حکم آن اشاره می‌کند….چرا اینقدر ما راحت و آرام هستیم؟ همه برایشان سؤال است. دلیل این است که با مشتی انسان جاهل یا مقصر و یا بی‌تقصیر روبرو هستیم.
چرا با مختار شلالوند که شاکی پدرمان است حرف زدیم؟
چرا ما با بعضی از این‌ها دشمن نیستیم؟ ما این‌ها را جاهل می‌دانیم.
. مختار شلالوند، هم مسعود و هم من با او حرف زدیم و گفتیم که مطمئنیم پدر ما کاری نکرده است و نظام هم رفتارش در بعضی موارد درست بوده است. ایشان هم با ما کامل حرف زد؛ درد دل کرد و ما هم اصلاً جلوی ایشان لبخند نزدیم. همدردی کردیم. گفتیم بیاید ایران پیگیری کنید ما هم به تو کمک خواهیم کرد. گفت ما بدبخت شدیم؛ ما زندگی خود را از دست دادیم. البته ما این صحبت‌ها را ضبط نکردیم. این‌ها خیلی در صحبت کردن با ما تحت فشار بودند. حس ما به این‌ها این بود که تصور غلطی دارند و جاهلند. می‌خواستیم ببینیم آیا این کار برایش نان دارد یا واقعاً حق‌طلب است.
انصاف نیوز: هیچوقت فکر نکردید که شاید بخشی از حقیقت هم نزد آن‌ها باشد؟
مجید نوری: گفتم، صحبت می‌کردیم که ببینیم آیا واقعاً حق‌طلب است یا دنبال نان است. عرض کردم مثلاً به مختار گفتیم مگر نمی‌گویی دنبال جنازه برادرت هستی خب بیا ایران پیگیری کن. این‌جا که جای پیگیری نیست. مایِ ایرانی عقل‌مان تا این‌جا می‌رسید. ما حکومت نیستیم. متاسفانه فضا، فضای توهین بود.
. در این کتاب نقشه‌های زندان ترسیم شده است. در دادگاه گروه‌های مختلفی از منافقین حضور دارند؛ عده‌ای مجاهد خلق؛ عده‌ای تواب، عده‌ای سلطنت‌طلب و… . آقای مصداقی اعتقاد داشت خودش این پرونده را شروع کرده است. منافقین و آقای مصداقی در ضدیت با یکدیگرند اما منافقین ماکتی به اندازه میز دفتر شما از آن نقشه‌ها می‌سازند. یکی از سالن‌هایی که در مستندات دادگاه هست را منافقین در دادگاهشان درست نمی‌کنند. خب این تناقضات چی هستند قاضی؟!
مجید نوری: بله خیلی زیاد. ما با مستندسازی که علیه پدر ما فیلم ساخته بود حرف زدیم و گفتیم چیز که ساخته‌ای دروغ است. عذرخواهی کرد. حتی ملاقات پدرم هم رفت و عذرخواهی کرد. ایشان جز شاهدان بود ولی قاضی او را به هر دلیلی حذف کرد. ادعا می‌کرد که برادرش سال ۶۱ یا ۵۹ اعدام شده است. ما با ایشان بیشتر از دو، سه ساعت حرف زدیم. با بسیاری از آن‌ها حرف زدیم. اگر کسی توهین نکند ما مشکلی با صحبت کردن نداشتیم.»!
ملاحظه می کنید که چه کسانی جز توابان نفوذی در این پرونده با خانواده دژخیم حمید نوری دوستی و ابراز سمپاتی می کنند؟! آیا حرف مجاهدین در باره این افراد حقیقت محض نبود؟
فرامرز ۱۷ آذر۱۴۰۱

 

پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱