یکی از دانشجویان معترض در ایران که در خط مقدم مبارزه با رژیم در حال فعالیت هستند در گفتگو با دیلی میل انگلستان گفت: دانشگاه‌ها در خط مقدم اعتراض هستند و می‌گویند که دیکتاتور نمی‌خواهند. آنها فریاد می‌زنند: «آزادی، آزادی. آزادی» و «نه شاه می‌خوایم نه رهبر مثل خامنه‌ای». ما در خط مقدم این قیام خواهیم ماند تا آزادی خود را پس بگیریم. ما می‌خواهیم سرنوشت خود را با دستان خود بنویسیم.

دیلی میل لندن، روز یکشنبه اول ژانویه ۲۰۲۳ نوشت: معترضان دانشجویی ناآرامی‌های سیاسی در ایران را رهبری می‌کنند، با فعالان جوانی که ترس را به رژیم القا می‌کنند، در حالی که پیام‌های تلگرامی درز یافته از گارد بسیج هشدار می‌دهند که آنها «کنترل دانشگاهها را در سرکوب مخالفان از دست داده‌اند» دیدار داشته باشید.
دیلی میل لندن در گزارش اختصاصی خود با عنوان «رژیم ایران می‌گوید کنترل دانشگاهها را از دست داده است» نوشت: اسناد فاش شده توسط دیلی میل نشان می‌دهد که پلیس ایران درخواست افزایش حقوق کرده است.
یگانهای مقاومت به رهبری دانشجویان با استفاده از کوکتل مولوتف، پایگاه‌های بسیج را هدف قرار می‌دهند. دانشجویان با وجود اعدام‌های وحشیانه در مقابل نگهبانان ایران ایستاده‌اند.
اسناد، رهبران دانشجویی را به‌عنوان الهام‌بخش این اعتراضات نشان می‌دهند و واحدهای مقاومت در برابر گاردهای بسیج رژیم ایران با وجود سرکوب، ایستادند.
عاکف گفت: تنها هدف ما آزادسازی کشور و سرنگونی این رژیم است. کار و زندگی در حال حاضر واقعاً برای ما ارزش ندارد. تمام هدف ما ادامه این قیام است.
اسنادی که توسط گروه هکری بلک ریوارد فاش شده و به‌دست دیلی میل رسیده، شامل ارتباطات ارسال شده بین مقامات سپاه در مورد اعتراضات می‌باشد.
در آنها، مقامات این نگرانی را دارند که جوانان به زبانی صحبت می‌کنند که ما نمی‌فهمیم.
این اسناد هم‌چنین جزئیات چندین رهبر دانشجو را نشان می‌دهد که MailOnline نامی از آنها برای محافظت از هویت آنها نمی‌برد و نشان می‌دهد که مقاومت سازماندهی بیشتری نسبت به آنچه قبلاً درک شده بود، دارد.
دیانا در پایان گفت: دانشگاه‌ها در خط مقدم اعتراض هستند و می‌گویند که دیکتاتور نمی‌خواهند. آنها فریاد می‌زنند آزادی، آزادی، آزادی و
نه شاه می‌خوایم نه رهبر[مثل خامنه‌ای]. ما در خط مقدم این قیام خواهیم ماند تا آزادی خود را پس بگیریم. ما می‌خواهیم سرنوشت خود را با دستان خود بنویسیم.

 یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱