البته که مسیر آزادی و انقلاب، مسیر پیاده‌روی در یک صبح بهاری نیست و برای رسیدن به آزادی باید بهای بسیار داد ولی در همین تندپیچ‌های سنگلاخ و پر فراز و نشیب است که جوهر و گوهر انسان‌ها و احزاب و جریانهای سیاسی بارز می‌شود و مشخص می‌شود هر کس چند مرده حلاج است. «فی تقلب الاحوال علم جواهر الرجال». هم‌چنین در زد و خوردهای سیاسی و کشاکش با قوای میرا و ارتجاعی است که نیروها و سازمانهای انقلابی به مرور آبدیده می‌شوند و قدرت تهاجم پیدا می‌کنند. یاد می‌گیرند در برابر ناملایمات جا نزنند و بیشتر بجنگند و مبارزه کنند.

سخنگوی مجاهدین در تاریخ ۸بهمن مضحکه ولایت بچه شاه را «طنز تاریخ» خواند و گفت: در «حوزهٔ علمیه ساواک و سلطنت» هم به‌دنبال مرجعیت برای به عهده گرفتن وکالت و نمایندگی ملت جهت رهبری جنبش و انقلاب هستند! بچه شاه می‌گوید به من وکالت و نمایندگی بدهید تا بروم با خارجی‌ها صحبت کنم بلکه مرا هم مثل «مرحوم ابوی» و ابوی مدفون او (روحش شاد!) بر تخت بنشانند

سخنگوی مجاهدین افزود: ژنتیک خانوادگی و خونی و القاب و عناوین موروثی دوران فئودالی و ارباب و رعیتی از قبیل «شاهزاده» و «آقازاده» و «خان‌زاده» قدغن. در انقلاب دموکراتیک مردم ایران در عصر کبیر آگاهی دهانتان را از این یاوه‌های عصر جاهلیت و ارتجاع آب بکشید

تنافر «وکالت» و «آلترناتیو»

اگر چه حباب ترکیده «وکالت» هرگز پا را از فضای مجازی فراتر نگذاشت و در دنیای سیاست و دیپلماسی پایه‌گذار هیچ تشکل و ائتلاف جدی نشد و توجه هیچ سیاستمدار و دیپلمات و دولتی را جلب نکرد و اساساً نباید آن را خارج از چارچوب یک جریان انحرافی و هم‌سو با وزارت اطلاعات با هدف طولانی کردن عمر رژیم و انحراف قیام دانست با این حال خوب است مجدداً برای درک میزان آبکی بودن این جریان با منطق «تعرف الاشیاء باضدادها» بر ویژگی‌های یک آلترناتیو واقعی تأکید شود:

آلترناتیو نیازمند یک رهبری آبدیده در کوران عمل انقلابی است نه کسی هم‌چون نیم‌پهلوی که تنها دارایی‌اش «ژن سلطنتی» است و بدون حتی یک عمل انقلابی و موضع مردمی، اذعان کرده که «در قاموس من براندازی وجود ندارد»!

آلترناتیو نیازمند یک سازمان پیشتاز و رهبری‌کننده است؛ با فضای مجازی و شمارش تعداد لایک و کامنت و بازدید کاری پیش نمی‌رود.

آلترناتیو نقشه‌مسیر و استراتژی برای سرنگونی و برنامه عمل برای بعد از سرنگونی می‌خواهد. در حالی که هنوز هیچ آدم عاقلی نفهمیده که بچه شاه بالاخره جمهوریخواه شده یا هنوز سلطنت‌طلب است؟ برانداز است یا خشونت‌پرهیز؟ سپاه پاسداران را ضامن امنیت و تمامیت ارضی ایران می‌داند و یا یک موجودیت تروریستی؟ و تو خود حدیث مفصل بخوان از بقیه بازیگران و دست‌اندرکاران.

آلترناتیو دارای یک سازمان رزم با کارنامه و برنامهٔ روشن است در حالی که در ۴۳سال گذشته این جماعت مدعی فالوور میلیونی، هیچ آکت سیاسی جدی ندارند.

آلترناتیو پایگاه و مشروعیت اجتماعی دارد و این در شعارهای مردم و انطباق حرکتهای اعتراضی مردم با استراتژی آلترناتیو مشخص می‌شود. با همکاری و تحت نظارت اسکورت نیروی انتظامی فاشیسم مذهبی برای سر دادن شعار «رضاشاه روحت شاد» که پایگاه مردمی کسب نمی‌شود. کما این‌که نیم‌پهلوی گریه و گلایه کرده که از طرف چه کسی نزد مقامات خارجی برود و بیچاره خودش اذعان کرده که پایگاهی ندارد!

آلترناتیو استقلال مالی و در نتیجه استقلال سیاسی دارد. تجارب و سابقه مبارزاتی دارد. شناخته‌شدگی و اعتبار بین‌المللی دارد. ولی جریان مرده‌ٔ سلطنت، جز چند شیپور تبلیغاتی از سوی تعدادی تلویزیونها با سمت و سوی مشخص کدام از این ویژگی‌ها را دارد؟ استقلال مالی‌اش از کجاست؟ اگر با پولهای دزدیده شده از ملت ایران است که عذر بدتر از گناه است. بقیه ویژگی‌ها هم که در این جریان یافت می‌نشود و تازه این، همه ویژگی‌ها یک آلترناتیو انقلابی و مردمی نبود و بیش از این می‌توان شمرد.

آلترناتیو اصیل و مردمی

در همین روزهای ترکیدن حباب «وکالت»، مقاومت ایران فعالیت‌های بین‌المللی و کنفرانس‌های بزرگ، روز چهارشنبه ۵بهمن جلسه‌یی در پارلمان اروپا برای معرفی کتاب «انقلاب دموکراتیک ایران» برگزار کرد.

در این جلسه که آقای الخو ویدال کوادراس، رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت و معاون پیشین پارلمان اروپا، هرمان هرش نماینده پارلمان اروپا، سفیر رابرت جوزف، سناتور رابرت توریسلی حضور داشتند، آقای آلخو ویدال در بین صحبت‌هایش تعدادی از ویژگی‌های مقاومت ایران، را برشمرد که شاخصهای خوبی برای شناخت آلترناتیو اصیل و انقلابی رژیم آخوندی است:

«یک آلترناتیو وجود دارد با برنامه مشخص، رهبر مشخص، و ساختار منظم. من با شورای ملی مقاومت و خانم رجوی برای ۲۲سال کار کرده‌ام و سناتور توریسلی ۳۰سال، آنها را بسیار خوب می‌شناسم، از درونشان، رهبری‌شان، سازماندهی‌شان، حمایت داخلی و خارجی آنها، شورای ملی مقاومت تمامی الزامات یک آلترناتیو قدرتمند را دارد».

یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱