روز شنبه ۱۵بهمن ۱۴۰۱ کنفرانس در تورنتوی کانادا با حضور شخصیتهای برجسته سیاسی و نمایندگان پارلمان و سنای کانادا به‌مناسبت انقلاب ضدسلطنتی تحت عنوان «انقلاب دموکراتیک ایران، قیامی برای آزادی و دموکراسی» شروع شد.

در این کنفرانس شخصیتهای برجسته سیاسی و نمایندگان پارلمان و سنای این کشور به سخنرانی برداختند.

مریم رجوی: انقلاب دموکراتیک مردم ایران پیروز می‌شود

دوستان گرامی مردم و مقاومت ایران، هموطنان عزیز!
گردهمایی شما به‌مناسبت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی جلوه‌یی از عزم و تکاپوی پر‌شور خلق دلاوری است که برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه، قیام و راه‌حل انقلابی را در پیش گرفته است.
اگر انقلاب به‌پاخاستن و فداکاری است، اگر انقلاب برهم زدن اساس وضع موجود است و اگر انقلاب بستن هر راهی به‌سوی ارتجاع و انحراف و استبداد و وابستگی (به‌معنی ضداستقلال) است، پس شما و مردم‌تان کلید فتح و آزادی را به‌دست آورده‌اید.
اجتماع امروز شما دو پیام اساسی دارد: هم بازتاب صدای مردم ایران است که می‌گوید قیام و انقلاب تا سرنگونی ادامه دارد؛ هم ابراز آمادگی ایرانیان دور از وطن است. شما آمده‌اید بگویید که برای حمایت از قیام و برای بستن تمام راه‌ها به روی رژیم ارتجاعی و ضدبشری، با همه وجود و عشق و عواطف‌تان حاضرید. به همه شما درود!

انقلاب ۵۷، انقلابی برای آزادی و دموکراسی

دوستان!
در ماه بهمن هستیم. همه، خاطرات انقلاب سال۵۷ را به‌یاد دارید که چگونه مردم ایران شاه را بیرون کردند و نظام سلطنتی را واژگون. آن انقلاب برای آزادی و دموکراسی، برای استقلال و ضد وابستگی و دست‌نشاندگی بود. برای یک جمهوری بود که تمام مردم ایران در جبهه خلق، در برابر سلطنت، خواهان آن بودند.
مسعود رجوی که فقط ۱۰روز قبل از آمدن خمینی به ایران، بعد از ۷سال و نیم از زندان آزاد شده بود، از روز اول با صدای بلند، خواستار «انقلاب دموکراتیک» شد و گفت: «به‌خصوص صحبت از انقلاب اسلامی نکنید».
۱۰روز بعد از سقوط رژیم شاه هم، در سخنرانی در دانشگاه تهران با صراحت گفت: «در کردستان یا در بلوچستان و یا در هر کجای دیگر»، بهانه تجزیه‌طلبی نگیرید. او گفت خواست‌های مردم در کردستان و در بلوچستان با تهران و آذربایجان فرقی ندارد. همه‌اش یکی است، الا این‌که این مردم زیر ستم مضاعف هم بوده‌اند «به جرم زبان‌شان و به جرم ملیت‌شان».
در مورد نحوه اداره امور کشور و حیات سیاسی و اقتصادی هم خواستار تشکیل شوراهای مردمی شد. این را هم در آخر صحبت‌هایش اضافه کرد که البته «راه ما طولانی و پر پیچ و خم است». چرا؟ چون رهبری انقلاب را ارتجاع ربوده بود. ارتجاع نه در گذشته، نه در حال و نه در آینده، نمی‌تواند رهبری یک انقلاب را به‌عهده بگیرد.

خمینی، دزد بزرگ قرن

دزد بزرگ قرن، خمینی، از راه رسیده بود. در اوج بود و در منتهای محبوبیت اجتماعی و مذهبی، که این، کار را برای ما به‌طور مضاعف سخت و بغرنج می‌کرد.
این تنها نمونه و یک مورد منحصر به‌فرد در کل تاریخ ایران بود که مشروعیت دینی و اجتماعی و مشروعیت سیاسی ناشی از یک انقلاب در یک فرد گره می‌خورد که همه سیاسیون آن روزگار، به استثنای مسعود رجوی در دیدار با او دستش را می‌بوسیدند.
مسأله این بود که شاه و پدرش در نیم قرن دیکتاتوری، جز شبکه آخوندها جایی برای هیچ‌کس و هیچ چیز دیگر نگذاشته بودند. کار به آنجا رسید که شاه، یک روز احزاب دست‌ساز خودش را هم منحل کرد و گفت حزب فقط رستاخیز! به غیر از این، هر کس می‌خواهد یا از ایران برود یا زندان.
این‌طور بود که خمینی، که مردم برایش فرش خون گسترده بودند، دیکتاتوری انحصاری مذهبی را با مصالح بر جای مانده از دیکتاتوری سلطنتی بنا کرد.
باز هم مسعود رجوی بود که در همان سخنرانی اول، درست ده روز بعد از به قدرت رسیدن خمینی به‌صراحت گفت: بوی انواع تضییقات برای نیروهای سازنده انقلاب که از قبل می‌جنگیدند، می‌آید. همانهایی که امروز به صحنه نپریده‌اند و برای میوه‌چینی نیامده‌اند.
بعد با تمثیلی از قرآن به طعنه و به‌رساترین صورت گفت که نیروهای سازنده انقلاب نه تنها به این رهبری (یعنی خمینی) نزدیک نیستند بلکه دور هستند، خیلی دور.

آن روز این موضع‌گیریها به‌لحاظ اجتماعی، سیاسی و مذهبی مطلقاً خوشایند نبود و برای مجاهدین فقط انزوا، فشار و محدودیت به همراه داشت. کما این‌که مجاهدین با تحریم رفراندم ولایت فقیه، چماق‌ها و گلوله‌ها را به‌جان خریدند. همه این‌ها لازمه حفظ شرافت و قیام به‌وظیفه و یک مسئولیت تاریخی بود، والا امروز آلترناتیو دموکراتیک و شایسته‌یی در کار نبود.
کار دیگری که برای خمینی و آخوندها در همان اولین ماه حکومت‌شان، خیلی گزنده بود، این بود که مسعود گفت خواهرانمان که خودشان روسری داشتند به حفاظت و حمایت از زنان بی‌حجاب بروند که عکس‌هایش در همان زمان منتشر شد. بعد هم در ۲۱ اسفند۱۳۵۷، اطلاعیه مجاهدین دقیقاً با همین کلماتی که می‌گویم، اعلام کرد که: «انقلاب هیچ‌گونه تردید و انکاری را در آزادی کامل حقوقی و سیاسی و اجتماعی زنان نمی‌پذیرد» و این‌که «تحمیل جبری هر شکلی ازحجاب بر زنان این میهن … نامعقول و نامقبول است».
اما این حرف‌ها به گوش خمینی نمی‌رفت. با زن‌ستیزی و اجبار و سرکوب مضاعف زنان، آنها را دربند و محبوس کرد. خون ریخت و خون ریخت و خون و تا توانست مردم ایران را سرکوب، تحقیر و غارت کرد. مردم ایران را اسیر فقر و محرومیت و درماندگی کرد. روزگار همه را سیاه کرد، اما مردم ایران و فرزندان و رهبران حقیقی آن، سرخم نکردند و مقاومتی عظیم را آغاز کردند، سازمان دادند و با پرداخت قیمت بی‌نظیر در تاریخ ایران به مبارزه با این رژیم برخاستند.

۶دهه نبرد با دو دیکتاتوری، پشتوانه قیام ۱۴۰۱

مقاومتی که بیش از چهار دهه درگیر یک جنگ تمام‌عیار آزادیبخش با این رژیم بوده و بالاترین سرمایه ملی و میهنی مردم ایران برای رهایی از چنگال استبداد دینی است.
امروز بعد از گذر از هزاران تنگه و فتنه و کورانهای سخت، مردم ایران به قیام ۱۴۰۱ رسیده‌اند؛ با سلسله یی از قیام‌ها، قتل‌عام‌ها و نبردها که داستان طولانی دارد؛ با پشتوانه ۵۷سال نبرد بی‌وقفه به مدت ۶دهه با دیکتاتوریهای شاه و شیخ.
داستان رزمندگان آزادی که با عبور از همه فراز و نشیب‌ها، عزم جزم کرده‌اند که برای آزادی و نفی هر‌گونه ظلم و دیکتاتوری و هر گونه اجبار مبارزه کنند و آزادی را به ایران زمین بیاورند، البته با تشکیلات عظیم مقاومت و مجاهدین، که هر قدر با آن دشمنی و آن را نفی کنند، اما انکار کردنی نیست.
حالا طلیعه آزادی در ایران زمین، سرخ‌فام از خون ۱۲۰هزار زن و مرد شجاع را همه جهان به‌چشم می‌بینند. ابعاد جنایت و سرکوب و از طرف دیگر شهامت، شجاعت، دلاوری و پرداخت قیمت از طرف شورشگران و قیام‌کنندگان را می‌بینند. پس شایسته است که دنیا در همبستگی با قیام و قیام‌آفرینان در کنار ایران و مردم ایران بایستد.

دوستان و هموطنان!
نیروی بی‌شما ران یعنی نیروی جوان، آگاه و رزمنده به میدان آمده است و زنان دلیر در صف مقدم این مبارزه ایستاده‌اند. در این‌جا چند نکته مهم و قابل توجه وجود دارد:
اول این‌که کشتارها و دستگیریهای گسترده نتوانسته مردم و به‌ویژه شورشگران را مرعوب و خاموش کند. و رژیم نتوانسته نیروی رزمنده و شورشگر را که محور و برپادارنده قیام است، از جسارت و شورشگری باز دارد.
مقاومت ایران اعلام کرد که در جریان این قیام، ۳۰هزار نفر دستگیر شده‌اند. بعداً رسانه‌های رژیم، شمار دستگیر شدگان را ۲۹هزار نفر اعلام کردند و اخیراً سپاه خامنه‌ای رسماً اعتراف کرد که فقط در تهران، حدود ده‌هزار نفر را دستگیر کرده است. اما سرکوب وحشیانه، به‌جای یأس و انفعال، منجر به انفجار خشم و بیزاری عمومی شده است.

دوم این‌که رژیم مردم بی‌گناه و بی‌سلاح را ناگزیر به‌دفاع از خود کرده است. طبق آمار اعلام‌شده در رسانه‌های رژیم، تابه‌حال بیش از ۷هزار نفر از عوامل سرکوب در جریان درگیریها زخمی شده‌اند. بیش از هزار پایگاه بسیج و سپاه پاسداران و مقرها و اماکن حکومتی به آتش کشیده شده. هم‌چنین، ۷۰۰مورد خودروها و تجهیزات نیروهای سرکوبگر و ۸۰۰مورد مراکز مالی و چپاول حکومت غارتگر و سپاه آن مورد تهاجم قرار گرفته است. به‌طوری که ایستادگی و مقاومت و تهاجم جوانان شورشگر، نیروی پشتیبان رژیم را عمیقاً مأیوس و بیمناک کرده است. خامنه‌ای شخصاً در آذرماه گذشته به مزدوران بسیجی دلداری می‌داد و از آنها می‌خواست روحیه خود را حفظ کنند.
سومین نکته، ناتوانی رژیم در پاسخ به خواست‌های یک جامعه ۸۵میلیونی است. خامنه‌ای و دار و دسته او هیچ چاره یا برنامه و نقشه مسیری ندارند. قیام، مختصات جامعه و ذهنیت عمومی را تغییر داده و آن را به‌سوی برچیدن بساط حکومت به‌حرکت درآورده است.
خنثی‌کردن شرایط قیام‌خیز کنونی، نیازمند تغییرات بنیادین سیاسی است که خامنه‌ای هرگز به آن نزدیک نمی‌شود و آن را به‌درستی مترادف سرنگونی می‌داند.

از لحاظ اقتصادی هم، جامعه نیازمند درمان مبرم و بهبود بنیادین وضعیت اقتصادی است، اما خامنه‌ای و رئیس‌جمهور جلادش دقیقاً در جهت عکس حرکت می‌کنند. اساس سیاست آنها هم‌چنان دزدیدن از سفره‌ها و جیب‌های مردم است.
خامنه‌ای اخیراً به‌خاطر معضل کسری بودجه، به فروش دارایی‌های دولتی رو آورده است. به هیأت مأمور این فروش‌ها مصونیت قضایی داده تا بدون هیچ مانعی نقشه او را اجرا کنند. این گام مهم دیگری برای غارت اموال مردم ایران است. بنابراین خامنه‌ای به اجبار در مسیری حرکت می‌کند که هر گامش سوخت‌رسانی به قیام است.
خامنه‌ای امروز به سپاه آدم‌کشان خود و گله‌یی شکنجه‌گر و قاضی مرگ تکیه می‌کند تا رژیم پوسیده‌اش را حفظ کنند. اما اگر سرکوب چاره کار بود، قیام کنونی هرگز فوران نمی‌کرد.
نتیجه این‌که همه راه‌ها به‌سوی گذشته مسدود شده و درجا زدن در اوضاع فعلی قابل دوام نیست. این موقعیت فقط یک برون‌رفت دارد: سرنگونی فاشیسم دینی و استقرار یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر آرای مردم ایران.

نه شاه-نه شیخ خط قرمز شورای ملی مقاومت

هموطنان عزیز!
رژیم آخوندی در برابر توفان قیام و انقلاب، علاوه بر دستگیری و کشتار، به انواع حیله‌ها و فریب‌ها رو می‌آورد تا برای خودش زمان و عمر اضافه بخرد. تحولات این قیام نشان داد که خامنه‌ای، چگونه از بقایای دیکتاتوری سابق ـ چه پنهان و چه آشکار ـ استفاده می‌کند. فاکت‌های غیرقابل انکار نشان داده است که سرنخ‌های این خیمه‌شب‌بازی‌ها در دست وزارت بدنام یا سپاه پاسداران است و کارکرد عملی آن بر ضد قیام و سرنگونی است.
اما بر اثر فراگیری شعار مرگ بر ستمگر ـ چه شاه باشه، چه رهبر، هر چند به قیمت دستگیری بسیاری جوانان شورشگر تمام شد، اما توهم بازگشت به دیکتاتوری پیشین فرو پاشید و در آینده هم، بیشتر محو خواهد شد.
اثبات شد که مرزبندی نه شاه- نه شیخ که از چهار دهه پیش «خط قرمز شورای ملی مقاومت و مجاهدین بوده»، اصالت دارد. و انقلاب دموکراتیک، برآمد نفی شاه و شیخ و ادامه و تکامل تاریخی راهبرد مصدقی موازنه منفی است.
بله باز به همان نتیجه می‌رسیم که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین درس قیام این است که پاسخ مسأله ایران، سرنگونی فاشیسم دینی و استقرار یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر آرای مردم است.
بله، پاسخ، در آلترناتیوسازیهای مجازی و صرفاً رسانه‌یی نیست. نیازمند پرداخت قیمت و بها و خون بها در روی زمین است. رود سرخ خون شهیدان که بیش از چهل سال است، بی‌وقفه جاریست جایی برای بازگشت به گذشته باقی نمی‌گذارد. باید رو به‌آینده حرکت کرد. بدون فدا و مجاهدت کاری از پیش نمی‌رود و جز خودمان کسی این کار را برایمان انجام نمی‌دهد.

وظایف هموطنان و حامیان مقاومت

هموطنان!
درست به همین دلیل شما در هر کجا که هستید، باید بدون استثنا خود را شورش‌یار و پیک و قاصدی برای انقلاب دموکراتیک ایران بدانید.
-دیگر تحریم‌های سمبلیک یا بی‌اثر و کم اثر، کافی نیست.
-خامنه‌ای و رئیسی و روحانی و ظریف و همه آن‌هایی که دست در خون فرزندان ایران دارند، باید مورد محاکمه بین‌المللی قرار بگیرند و حساب یکایک خونهای به‌ناحق ریخته در این ۴۴سال، از جمله جان‌باختگان حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی را پس بدهند. حسابرسی اصلی البته در دادگاههای مردم، در ایران آزاد فرداست.
-سپاه و اطلاعات خامنه‌ای نه فقط لیست‌گذاری، بلکه باید منحل شوند. این لازمه صلح و امنیت بین‌المللی است و باید مورد تصویب جامعه جهانی و ارگانهای بین‌المللی و پارلمانها و دولتهای ملتزم به حقوق‌بشر قرار بگیرد.
-سفارتهای رژیم باید تعطیل شود. زیرا این لانه‌های جاسوسی و صدور تروریسم و بنیادگرایی، مراکز لجستیک و پشتیبانی عملیات سرکوب قیام هستند.
-پاسپورت‌های مزدوران، مثل همان حکم دادگاه بلژیک درباره بمب‌گذاران، باید باطل و کلیه عوامل و کاربران سپاه و اطلاعات و نیروی قدس آخوندها اخراج شوند.
-جامعه جهانی باید حق دفاع از خود و حق مقاومت و سرنگونی فاشیسم دینی را برای جوانان و مردم ایران به‌رسمیت بشناسد.
-فهرست ابزار جاسوسی و تجهیزات سرکوب و سانسور که کمپانی‌های غربی به رژیم فروخته‌اند، حیرت‌آور است. این معاملات آغشته به‌خون است و باید متوقف شود.

برای آزادی

دوستان عزیز، ایرانیان آزاده!
چهار دهه است که یک نبرد شگفت‌انگیز و پرامید برای احقاق اساسی‌ترین حقوق مردم ایران در جریان است.
برای آزادی، برای نفی هر گونه ظلم و دیکتاتوری.
برای یک جمهوری دموکراتیک و حاکمیت مردم.
برای عدالت اجتماعی و یک ایران بدون فقر و دزدی و چپاول.
برای جدایی دین از دولت، حقوق ملیتها و خودمختاری کردستان.
برای آزادی عقاید و ادیان.
برای حقوق برابر زن و مرد و تعیین‌کنندگی نقش زنان در رهبری سیاسی.
برای کنار زدن حکومت اجباری، دین اجباری و حجاب اجباری.
و برای آزادی زندانیان سیاسی و برچیدن بساط شکنجه و اعدام و تفتیش عقاید.

آری، آنچه در خیابانهای ایران جاری‌ست، امتداد یک نبرد چهل ساله است با همان شعارها و ایده‌ها و آرزوها، با پیشتازی زنان و دختران شورشی و شجاع و جوانان شورشگر و کانون‌های شورشی که به سمت سرنگونی و به سمت یک ایران آزاد پیش می‌رود.
اجازه بدهید که صحبت‌هایم را با تبریک سالروز میلاد پیشوای تاریخی مجاهدین، علی (ع)، به‌پایان برسانم که در آخرین سخنانش سفارش کرد: «یار ستمدیدگان و خصم ستمکاران باشید». باشد که قیام و انقلاب ما در پایان دادن به شب تاریک ستم و سرکوب، و در نجات و آزادی سرکوب‌شدگان و ستمدیدگان هر چه زودتر به پیروزی دست یابد.

سلام بر مردم ایران ـ سلام بر آزادی ـ پیروز باد انقلاب دموکراتیک مردم ایران

-سخنرانی خانم مریم رجوی در کنفرانس جوامع ایرانی در کانادا

جان برد وزیر خارجه کانادا (۲۰۱۵):

جان برد وزیر خارجه کانادا (۲۰۱۵)

گزیده‌ای از سخنان جان برد، وزیر سابق خارجه کانادا:
… ما اینجا جمع شدیم تا از ایستادگی و مبارزات مردم برای سرنگونی رژیم و جایگزینی آن با یک چیز بهتر حمایت کنیم. اول می‌خواهم سلام گرم بکنم به دوستانمان در اشرف و می‌دانم که هزاران هزار نفر از داخل ایران این برنامه را تماشا می‌کنند و من یک پیام ساده برای شما دارم. کانادایی‌ها در این مبارزهٔ بزرگ در کنار شما هستند.
من هم انگیزه گرفتم از میلیونها ایرانی که به خیابان‌ها آمدند تا این رژیم فاشیستی را سرنگون کنند. زنان، معلمان، اتحادیه‌ها، دانشجویان و به‌خصوص حامیان مجاهدین. آنها یک پیام روشن را به آخوندها می‌فرستند: زمان آن است که شما بروید.
رژیم آخوندی یک برنامه خطرناک اتمی دارد و ما در مقابل آنها ایستادیم. ایستادیم تا بگوییم این رژیمی نیست که بشود با آن تجارت کرد و یک پیام روشن برای جهان فرستادیم و آن این‌که قیام مردم ایران یک پیشینه ۴۰ساله دارد و در تاریخ ایران ریشه دارد. ۱۲۰هزار شهید و اعدام ۳۰هزار زندانی سیاسی به‌خاطر ایستادگی بر مواضع مجاهدین.
در ۴۳سال گذشته دهها هزار از زنان ایران به‌خصوص از حامیان مجاهدین شکنجه و اعدام شدند. وقتی به چهره‌ها آنها نگاه می‌کنم که پشت سر ما هستند هر کدامشان یک داستانی به ما می‌گویند؛ عزم جزم برای مبارزه و ما در کنار این شهیدان قهرمان هستیم.
نقش پیشتاز زنان در این مبارزه مقاومت ایران و سازمان مجاهدین ستودنی است. رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت یک بانوی با کیفیت است و من به‌خاطر رهبری و مخالفت اصولی ایشان با این رژیم درود می‌فرستم و به‌خاطر یک ائتلاف دموکراتیک علیه این دیکتاتوری. مردم ایران خواهان پایان دیکتاتوری هستند و آنها در خیابان‌ها فریاد می‌زنند مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر.
از برنامه ده ماده‌ای خانم رجوی الهام می‌گیرم که خواهان جدایی دین و دولت هست، برابری جنسیتی و یک ایران غیراتمی.
من در ده سال گذشته این بانوی فوق‌العاده را شناختم و دیدم که چقدر شجاع است. هر روز او زندگی خودش را به خطر می‌اندازد و رژیم تلاش می‌کند او را به سکوت بکشاند اما هرگز موفق نمی‌شود. ایشان یک بانوی فوق‌العاده است. خانم مریم رجوی

خانم مریم رجوی:

شما آقای جان برد وقتی وزیر خارجه بودید سفارت رژیم را بستید و اکنون جهان می‌تواند ببیند که سیاست شما درست بوده است.

گردهمایی شما جلوه‌یی از عزم و تکاپوی پر‌شور خلق دلاوری است که برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه، قیام و راه‌حل انقلابی را در پیش گرفته است

 اجتماع امروز شما دو پیام اساسی دارد: هم بازتاب صدای مردم ایران است که می‌گوید قیام و انقلاب تا سرنگونی ادامه دارد؛ هم ابراز آمادگی ایرانیان دور از وطن است.

گزیده‌ای از سخنان جودی اسکروـ وزیر مهاجرت کانادا (۲۰۰۵) رئیس کمیتهٔ تجارت بین‌المللی پارلمان کانادا:

سخنان جودی اسکروـ وزیر مهاجرت کانادا (۲۰۰۵) رئیس کمیتهٔ تجارت بین‌المللی پارلمان کانادا

در پنج ماه گذشته مردم ایران با شجاعت به خیابان آمده و خواهان تغییر رژیم شدند.

– ایرانیان روشن ساختند که انتخاب آنها بین بد و بدتر نیست بین دیکتاتوری مذهبی و دیکتاتوری سلطنتی

– سپاه پاسداران باید لیست‌گذاری شود

– جوانان ایران نمی‌ترسند. آنها شعار می‌دهند می‌جنگیم می‌میریم ایران را پس می‌گیریم

– نباید فقط ایرانیان باشند که می‌ایستند و برای دموکراسی می‌جنگند. همه ما وظیفه داریم که بایستیم و مبارزه کنیم تا ایران به آزادی دست یابد.

گزیده سخنان دیو اپ – نماینده پارلمان کانادا، عضو کمیته امور خارجی و توسعه بین‌المللی:

– در ژوئن ۲۰۱۸ دولت ما رأی داد به لیست‌گذاری سپاه پاسداران.

– شما مردم ایران شایستهٴ آزادی هستند و به آن دست خواهند یافت

گزیده‌ای از سخنان سناتور رابرت توریسلی

سناتور رابرت توریسلی

– در زمینه حقوق‌بشر کانادا از هیچ‌کس تبعیت نمی‌کند. بلکه جهان است که باید از کانادا تبعیت کند

– ما به تاریخ به‌عنوان استمرار نگاه می‌کنیم، اما در تاریخ معاصر ایران در سال۱۹۷۹ تاریخ ورق خورد و اگر خدا بخواهد سال۲۰۲۳ تاریخ ایران ورق خواهد خورد

– زمان آن است که این رژیم به پایان برسد و مردم بزرگ ایران بتوانند به جایگاه شایستهٴ خود دست یابند

– همه می‌دانند که آخوندها یک رژیم استبدادی هستند و آنها شرم بشریت هستند، اما می‌گویند آلترناتیوی وجود ندارد. اما آلترناتیو وجود دارد. به همین سالن بنگرید

– از همان سال۱۳۵۷، گروهی توانمند وجود داشته. شور ای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق. این همان آلترناتیو است

– ایران توانمندی لازم و رهبری را برای رسیدن به آزادی را دارد

– مردم خواهان آزادی و مقام شایستهٴ ایران در جامعهٔ بین‌المللی هستند. اینها چیزهایی است که در برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی وجود دارد

– خانم مریم رجوی در لحظه لحظهٔ این سال‌ها این جنبش را رهبری کرده است

– شما کسانی که اینجا هستند نقش خودتان را برای آزادی ایران ایفا کرده‌اید

– شما کسانی که در ایران هستید، وقتی دوباره تظاهراتی صورت می‌گیرد در آن شرکت کنید و بخشی از تاریخ میهن خود باشید

– شما مردم ایران به آزادی نمی‌رسید، مگر این‌که از همین امروز موضع خود را مشخص کنید و از همین امروز اقدام کنید

– ایران آزاد را در همین نسل کنونی می‌توان دید. زمان آزادی فرا رسیده است

– حکومت آخوندها دیگر کافی است

گزیده‌ای از سخنان لینکلن بلومفیلد معاون پیشن وزیر خارجه آمریکا

لینکلن بلومفیلد معاون پیشن وزیر خارجه آمریکا

– ابتدا می‌خواستم تسلیت بگویم به خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی

– ما و کسانی که در خارج از ایران هستند مسئولیت زیادی در قبال ایران داریم

– ما طی این سال‌ها دروغهای بسیاری از آخوندها شنیده‌ایم. مانند این‌که مجاهدین فرقه هستند و امثالهم اما این نمی‌تواند بر ارادهٴ ما در حمایت از این جنبش تأثیربگذارد

– در رأس جنبش ایران یک زن هست. خانم مریم رجوی و زنان در این جنبش در مناصب رهبری هستند و این شگفت‌انگیز است

– بعد از انقلاب ضدسلطنتی نیروهای اجتماعی زیادی آزاد شدند اما خمینی همهٔ آنها را خفه کرد. با حکومت ولایت فقیه

– رژیم با اتهام محارب جوانان و زنان جوان ر ا می‌کشد.

– چرا مجاهدین به تهدید شماره یک رژیم تبدیل شده‌اند. اما مقامات آمریکا تحت تبلیغات رژیم این را نمی‌بینند

– مسعود رجوی در همان اوایل روی کار آمدن خمینی حمایت اجتماعی خیلی وسیعی داشت

– خانم رجوی در کتاب خود گفته است دو اسلام وجود دارد. یکی اسلام مبتنی بر دیکتاتوری و استبداد و دیگری اسلام مبتنی بر آزادی

– می‌گویند مجاهدین در ایران حمایتی ندارند، اما نمی‌گویند که اگر کسی از مجاهدین حمایت کند، اعدام می‌شود مثل ۳۰هزار نفری که در زندانها اعدام شدند

– چرا رژیم ایران به دنبال بمب اتمی می‌رود چون خامنه‌ای هیچ پایگاه و مشروعیتی در ایران ندارد

– ۸۰درصد متخصصان در آمریکا روی مسألهٴ هسته‌یی متمرکز هستند و به جنایتهای رژیم نمی‌پردازند

– رژیم در لبنان گروگانگیری کرد تا مجاهدین را کشورهای غربی در لیست تروریستی قرار دهند و این یک شرم برای آمریکا بود که این کار را کرد

– اما بعداً در دادگاههایی که در آمریکا و اروپا برگزار شد. اثبات شد که اتهام تروریستی علیه مجاهدین هیچ پایه‌یی نداشته است

– مجاهدین چرا به عراق رفتند؟ فرانسویها گروگانهای خودشان را می‌خواستند و وارد معامله با رژیم شدند و مجاهدین ناچار به عراق رفتند

– این رژیم و رؤسای جمهورش هیچ مشروعیتی ندارند

– وقتی مجاهدین در عراق بودند کاملاً مستقل بودند و مجاهدین و ارتش آزادیبخش کاملاً مستقل علیه رژیم و اهداف نظامی عمل می‌کرد

– اوباما با رژیم وارد مذاکره شد. اما نتیجه چه شد؟ رئیسی روی کار آمد

– خامنه‌ای ۲۰۰میلیارد دلار ثروت دارد و مردم ایران هر روز فقیرتر می شوند و ناچارند هزینهٔ تبهکاری و تروریسم رژیم را بپردازند

– می‌گویند که در رژیم ایران یک گروه مدره وجود دارد. این دروغ است. روحانی حزب‌الله را حمایت می‌کرد و ظریف خودش گفت که سفارتخانه‌های ما تحت نفوذ سپاه پاسداران است

– رسوایی این است که رسانه‌های غربی هیچ سؤالی در این موارد نمی‌کنند، آن بمب‌گذاری در ویلپنت زمانی بود که ترامپ هنوز از برجام خارج نشده بود

– یک سری از روزنامه‌ها تحت تأثیر شیطان‌سازیهای رژیم علیه مجاهدین مطالبی نوشتند که همه ناشی از پولهایی بود که رژیم خرج می‌کرد

– دادگاههای آلمان و سوئد احکامی را علیه عوامل رژیم صادر کرد. از اقدامات تروریستی تا ارسال سلاح به جنگ اوکراین و قاچاق هرویین توسط رژیم

– ما صحبت از زنان ایران و زنان مجاهدین کردیم، علاوه بر این دو عامل مهم، باید از مردان مجاهد هم قدردانی کنیم چرا که هژمونی زنان را در سازمان مجاهدین پذیرفته‌اند و من به آنها درود می‌فرستم

– اگر رژیم امروز سر کار هست به‌خاطر عواملی است که آنها را در قدرت نگه‌داشته‌اند اما آنها باید بدانند که مردم و زنان ایران این رژیم را سرنگون خواهند کرد

– ملاها یک رسوایی برای ایران و برای جامعهٔ جهانی هستند. ما باید نقش خود را در قبال مردم ایران ایفا کنیم.

گزیده‌ای از سخنان دن مویز نماینده پارلمان کانادا:

دن مویز نماینده پارلمان کانادا – ما شاهد فقدان اقدام در رابطه با رژیم ایران توسط دولت کانادا هستیم
– من هم موافقم که جان برد بهترین وزیر خارجهٔ کانادا بوده که قاطعانه با رژیم ایران برخورد کرد
– ما همراه با خانم رجوی بودیم برای یک ایران دموکراتیک و در ماه نوامبر یک جلسه در این رابطه داشتیم
– قتل وحشیانه مهسا امینی جهان را بیدار کرد و ما هم در کانادا به‌پا خاستیم
– کانون‌های‌شورشی در ایران و در خیابان‌ها به اعتراض برخاستند و ما از آنها حمایت می‌کنیم
– رژیم معترضان را کشتار کرده با صدها کشته و ۳۰هزار دستگیری. مردم ایران باید بدانند که ما در کانادا از آنها حمایت می‌کنیم
– همان‌گونه که در برنامهٔ ۱۰ماده‌یی آمده، آزادی و برابری در ایران امکانپذیر است
– سپاه پاسداران باید در لیست تروریستی قرار بگیرد. چون یک نیروی تروریستی است. تحریم سپاه کافی نیست.
– ۳سال پس از ساقط کردن هواپیمای اوکراینی در یک اقدام تروریستی اما اقدامی از سوی رژیم ایران صورت نمی‌گیرد
– کانادا نباید بهشت امنی برای اعضای سپاه و خانواده‌هایشان باشد
– ما باید تضمین کنیم که کسانی که در ایران مرتکب جنایت شده‌اند و مردم را کشتار کرده‌اند، به دست عدالت سپرده شوند
– تغییر در راه است. آزادی همواره پیروز خواهد شد

خانم آنا رابرتس نمایندهٔ پارلمان کانادا:

آنا رابرتس نمایندهٔ پارلمان کانادا

باید اعلام کنیم که رژیم ایران یک رژیم تروریستی است.

دیوید میتس ـ وکیل برجسته حقوق‌بشر در کانادا:

دیوید میتس ـ وکیل برجسته حقوق‌بشر در کانادا

گزیده‌ای از سخنان دیوید میتس ـ وکیل برجسته حقوق‌بشر در کانادا:
ـ من می‌خواهم فهرستی از جنایات رژیم را در اینجا بازگو کنم. یک دادگاه سوئد در سال۲۰۲۰ یک عامل رژیم ایران به نام حمید نوری را به‌خاطر شرکت در قتل‌عام زندانیان در ایران محکوم کرد
ـ در ۱۹۹۷ عوامل رژیم به‌خاطر یک کشتار در رستوران میکونوس در برلین محکوم شدند.
ـ در سال۱۹۸۵، یک انفجار تروریستی در آرژانتین صورت گرفت که احمد وحیدی وزیر کشور کنونی رژیم در آن دست داشت.
ـ در سال۲۰۲۰ یک هواپیمای اوکراینی که در آن ۸۵کانادایی نیز بودند در یک اقدام عمدی سرنگون شد.
ـ بر اساس قوانین کانادا اعضای سپاه پاسداران می‌توانند تحت پیگرد قرار بگیرند
ـ رژیم ایران هر کسی را که عقیدهٔ مخالف او داشته باشند تحت تعقیب و مجازات قرار می‌دهد
ـ قانون آهسته حرکت می‌کند اما حرکتش ثبات دارد. دادگاههای جهانی باید سران رژیم را مورد پیگرد قرار دهند
ـ رژیم ایران علیه بشریت اعلان جنگ کرده است. جنایتهایش جنایت علیه بشریت است
ـ پیگرد قضایی باید تداوم پیدا کند و سران رژیم باید در برابر عدالت قرار بگیرند

گزیده‌ای از سخنان تونی کلمنت وزیر سابق خزانه‌داری کانادا:

تونی کلمنت وزیر سابق خزانه‌داری کانادا

– می‌خواهم به‌طور خاص به خانم مریم رجوی درود بفرستم به‌خاطر مبارزه‌یی که برای آزادی مردم ایران می‌کند
– بازدید من از اشرف۳ برای من بسیار الهام‌بخش بود و ساکنان اشرف۳ مبارزان فوق‌العاده‌یی هستند
– مبارزان اشرف به‌طور مستمر برای آزادی یک‌دل و همآهنگ با هم برای آزادی ایران مبارزه و تلاش می‌کنند
– از جمله در موزهٔ اشرف جنایتهای رژیم به معرض تماشا گذاشته شده. مبارزان اشرف۳ برای جامعهٔ بهتر در ایران ادامه دارد
– ما می‌توانیم رژیم ایران را مورد مجازات قرار بدهیم تا مردم ایران بتوانند به آزادی دست پیدا کنند. مردمی که هر روز جان خود را به خطر می‌اندازند
– من به شورای ملی مقاومت می‌پیوندم تا مردم ایران به یک زندگی آزاد دست پیدا کنند

گزیده‌ای از سخنان جیمز بزن نماینده پارلمان کانادا:

جیمز بزن نماینده پارلمان کانادا – رژیم ایران جنایتهای زیادی مرتکب شده از جمله قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی. کانادا باید اقدامات قاطعی علیه این رژیم انجام دهد

گزیده‌ای از سخنان مایکل کوپر نمایندهٔ پارلمان کانادا:

مایکل کوپر نمایندهٔ پارلمان کانادا – رژیم ایران یک رژیم جنایتکار است، ۵ماه است که مردم ایران برای سرنگون کردن رژیم قیام کرده‌اند.
– اکنون شرایط حساسی است مقاومت دموکراتیک ایران نیاز به حمایت بین‌المللی دارد.
– دولت کانادا باید سپاه پاسداران را به‌عنوان یک موجودیت تروریستی بشناسد.
– به مردم ایران می‌گویم به مقاومت خود ادامه دهید روزهای رژیم به شماره افتاده است.