چه زمینه‌یی در ایران آخوندزده همیشه مهیا است که هر نوع جنایتی به‌راحتی توسط جانیانی تحت‌الحفظ حکومت، صورت می‌گیرد؟

چه عاملی کارچرخان یک حکومت است که هرگز نمی‌تواند بدون بحران‌آفرینی علیه زندگی و سلامت مردم، سلطه‌اش را ادامه دهد؟

به‌راستی این همه تکرار «ضد انقلاب، ضد انقلاب» در نسبت دادن بحران‌هایی که هرگز سر نخ و علت آنها توسط حکومت تعیین‌تکلیف نمی‌شود، از چیست؟

چرا سربازان گمنام امام زمان و عملیات‌های پیچیده‌ٔ اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات، بحران بیش از سه ماهه‌ٔ مسمومیت دختران معصوم ایران را تعیین‌تکلیف نهایی نمی‌کنند؟

چرا در جمهوری اسلامی سریال‌های جنایت، اختلاس، تخریب محیط‌زیست و اکنون مسمومیت دختران دانش‌آموز هیچ مسؤل و طرف حسابی ندارند؟

چرا در همین موضوع مسمومیت، مجلسیان یک‌چیز می‌گویند، سخنگوی دولت یک‌چیز دیگر می‌گوید، امامان جمعه حرفی دیگر می‌زنند، رئیسی نشانی اغتشاش‌گران را می‌دهد ولی فدائیان ولایت مسئولیت می‌پذیرند، وزیر کشور حرف از تشکیل کمیته‌ٔ حقیقت‌یاب می‌زند و به‌طور عجیبی برخی رسانه‌های حکومتی پای مجاهدین را وسط می‌کشند؟!

صحنه را می‌بینید؟ پلیدی سازماندهی شده، پلشتی اتخاذ شده، ر‌ذالت هماهنگ شده، شقاوت سیاسی شده و شناعت عجین شده با دجالیت مذهبی در سیرک ناهم‌خوان حکومتیان پیداست. در این بازار سیاست و مدیریت شریعت ولایی ــ آخوندی، تنها امری که به‌طور کامل تعیین‌تکلیف شده، ادامه دادن و پشتیبانی شدن سریال بیش از سه‌ماهه‌ٔ مسمومیت دختران معصوم ایران است!

زن‌ستیزی توأم با ایجاد رعب میان خانواده‌ها با انتقام‌گیری از دختران قیامی، مخالفان حجاب اجباری و شعاردهندگان علیه خامنه‌ای، هدف این پروژه‌ٔ ولایی ــ آخوندی است. در قیام آبان ۹۸ پروژه‌ٔ هواپیمای اوکراینی را علم کردند ــ و پرونده‌اش را هرگز تعیین‌تکلیف نکردند ــ در قیام ۱۴۰۱ پروژه‌ٔ مسمومیت را.

بحران‌آفرینی و معلق نگاه داشتن علل و عوامل بحران، در جوهر و ذات نظام تمامیت‌خواه است؛ تمامیت‌خواه عقیدتی، تمامیت‌خواه سیاسی و تمامخوار اقتصادی. این است نظام ولایت فقیه؛ دلیل تمام بحرانهای لاینحل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، زیست‌محیطی، بیکاری، معیشت و… حالا مسمومیت! این است علت تعیین‌تکلیف نشدن هیچ پرونده‌یی در این زمینه‌ها طی ۴۴سال گذشته.

خمینی در آذر ۱۳۵۹ وعده‌ٔ تشکیل هیأت حقیقت‌یاب شکنجه در زندانها را داد. الآن ۴۲سال گذشته و هنوز گزارش نهایی این پرونده تکمیل نشده است!

پرونده‌ٔ جریان اسیدپاشی بر سر و صورت دختران و زنان ایران به کجا رسید؟ هنوز گزارش نهایی تکمیل نشده!

گزارش نهایی قتل‌های زنجیره‌یی علیه دگراندیشان و نویسندگان در دهه‌ٔ ۷۰ به کجا رسید؟ ۲۴سال گذشت، هنوز پرونده تکمیل نشده!

پرونده‌های سریال اختلاس‌های میلیونی و میلیاردی در جمهوری اسلامی کی تکمیل می‌شوند؟ اختلاس‌های عزیزکرده‌های حکومتی سال به سال بیشتر می‌شوند و وقت کافی برای تکمیل گزارش نهایی در دسترس نیست!

پرونده‌ٔ علت سقوط متروپل آبادان به کجا رسید؟

و… و… و…

اگر توانستید در این ۴۴سال یک گزارش تحقیقاتی مستند و شفاف درباره‌ٔ نمونه‌بحرانهای فوق، از دستگاه سیاسی و قضایی نظام جمهوری اسلامی پیدا کنید! عجیب نیست؛ چون هنوز اخلاق متعارف انسانی، شرافت لازمه‌ٔ آدمیت و وجدان حسابرس شرافت و اخلاق به ولی‌فقیه، به کابینه، به مجلس، به قوه‌ٔ قضاییه و به کارگزاران جمهوری اسلامی تمامیت‌خواه نرسیده است!

این سه [اخلاق، شرافت و وجدان] با میلیاردها فاصله‌ٔ سال نوری، هرگز به نظام ولایی ــ آخوندی نخواهند رسید. این سه، سه اهرم قدرت‌مند نزد مردمانی‌ست که از قضا در همین بحرانها قوی‌تر و انفجاری‌تر می‌شوند تا با قاطعیت حداکثر بر تمامیت جمهوری اسلامی فرود آورند و از میانش بردارند تا تمام پرونده‌های نام‌برده، گشوده و تکمیل شوند.